Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 612x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra ve 4 hráčích?

Hrál někdo ve čtyrech? Jaké to je? Není zbytečně zdlouhavé? Ono asi kontrolovat a vědět, co mají vyloženo další 3 hráči také není nejsnadnější. Je tedy skutečně ideal ve dvou? Podobně jako dominion, kde si každý jede hodně na svém písku. Více hráčů, více čekání bez žádného výrazného přidaného efektu. Či se mýlím? Stojí to ve 4 za to?
30.3.2015 08:02:36

hra ve 4
Hraješ-li to ve 4 lidech, kde hráči hru dobře znají a není mezi nimi přílišný AP hráč, tak to odsýpá. Nicméně dvě hodiny to zabere.

30.3.2015 09:08:29

hra ve 4
Hráli jsme ve 4. Hra odsýpala. Jediné co by hru mohlo pokazit je Analytik-Paralitik, který by neúměrně natahoval herní dobu. Což není chyba hry, ale toho hráče.

30.3.2015 09:30:54

4
Dvě hodiny, hm. No a tak hlavní dotaz. Je o tolik lepší než ev dvou hráčích? Když už teda zabere dvojnásobek času? Nebo lepší 2x zahrát duel a být dvakrát více na tahu??

30.3.2015 10:54:22

Víc hráčů
Tu více hráčů znamená i větěí různorodost a interakci, protože dostaneš do hry další národy. Osobně to hraju prakticky jen ve 3 a 4, bo ve dvou hraju nerad. A spokojenost;)

30.3.2015 10:55:44

4
Jak už jsem psal ve vedlejším vláknu... hra je nejlepší v plném počtu hráčů. Pěkně se ta rovnováha sil sama vyrovná, pokud každý reaguje, jak má, a nenápadné bodové uniky jsou pod kontrolou.

S prostoji nebyl vůbec problém. Naopak jsem byl neuvěřitelně překvapený, jak hra odsýpala. Mezi tahy jsem nebyl schopný stihnout postavit ani na kafe. Dokonce i pro AP pomáhá vyšší počet, protože si člověk tak akorát vymyslí, co chce zahrát, než na něj vyjde řada. Velmi plynulé. Upřímně doufám, že s velkou expanzí a novým národem půjde hrát i v pěti.

30.3.2015 12:59:38

4
Po včerejší hře ve čtyřech musím říct, že je to asi opravdu nejlepší počet hráčů pro hru. Časově jsme to stihli do dvou hodin a prostoje byli minimální.

Díky více hráčům se do hry dostalo dostatek produkčních budov a byla i větší možnost přes boření získat suroviny, které hráč právě potřebuje.

Pro frakce s větším potenciálem v interakci (Egypťané, Japonci) se otevřela větší možnost využít své frakční budovy tímto směrem.

Při prvních hrách jsem si myslel, že je hra ideální ve dvou hráčích, ale teď se začínám klonit k tomu, že čím více hráčů tím lépe. Umožní to hře ukázat, jaký potenciál v ní dřímá.

31.3.2015 13:34:44

4 či 2
Mám spíše opačný názor po zahrání. Hra spíše přes 2 hodiny. Ano, samozřejmě, že kvalitativně je hra ve 4ech lepší. Nejen kvůli hře, ale samozřejmě se v bodech předhánějí 4 lidi, 4 osoby sedí u stolu a komunikují atd. Ale je třeba to brát poměrově. Jak moc kvalit a předností se ztratí, pokud si zahrajete jen ve dvou. Podle mě málo. Na úkor ubrání možností kvalit atd. - čekáte méně, hrajte furt, ve dvou můžete hrát častěji. Stihnete 2x více her. Zapamatujete si více karty svoje a přesně soupeřovi (mít přehled ve 4. či 5. kole o všech budovách všech 3 soupeřů je trochu problém). Prostě krásné duely. Oproti jiným hrám hra ztratí ve dvou oproti čtyrem velice málo.

2.4.2015 09:17:23

Pawlisman
A kolik Settlerů ve čtyřech si už hrál?

2.4.2015 10:20:51

fajn
nejvíc jsme útočili na Japonce

7.12.2015 18:18:20

fajn
nejvíc jsme útočili na Japonce

7.12.2015 18:18:20

Vybíráme z Bazaru

Třípatrový držák karet - 2ks
Třípatrový držák karet - 2ks
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas