Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 615x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Frakce

Jak vidíte jednotlivé frakce? Zatím to vypadá, že nejjednodušeji se to hraje za barbary a naopak nejtěžší to ve hře mají Japonci ...

Jsem zvědavý jestli karty z rozšíření Japonce pozvednou.
18.3.2015 20:53:06

Mně přišli
hodně v pohodě Římani.

18.3.2015 21:25:40

Japonci
jsou tusim , minimalne v PL, povazovani za docela broken.

18.3.2015 22:02:58

Japonci
No v solo hře jsou japonci vcelku nepoužitelní, protože jejich akce jsou zaměřené především na práci se soupeřovími lokacemi, ale uplně špatní taky nejsou a mají několik zajimavých lokací.

Osobně mi nejvíc sedí egypťané jejich produkční lokace s miníc a kamenem je docela síla.

18.3.2015 22:29:51

Japonci
Mi osobne Japonci broken neprijdou, jen to IMHO proste vyzaduje, aby se je hrac naucil pouzivat. Nechces to rozvest?
Obecne mi jako nejjednodussi na hru prijdou barbari se spoustou panacku, ktere muzes snadno menit za suroviny...

18.3.2015 23:15:49

Japonci
Nepřijdou mi Japonci slabší. Mají spoustu červených budov, takže když se zadaří běžné budovy co dokáží z červené rejžovat....
Dále mají, společně tuším s Egypťanama, destruktivní kartu, která ničí frakční budovy což je hodně silná věc.
Mně přijdou třeba Barbaři na hru nejjednodušší, ale také nudnější než ostatní národy.

19.3.2015 05:02:30

broken japonci
Spis ve smyslu, ze je nelze porazit.

Jednak jde o to, mit uz Osadniky docela zazite a v krvi, a jednak nevim nakolik to je o tom, ze taky musim umet hrat proti japoncum (treba u Neuroshimy Hex trvalo zhruba pul roku nez se komunita naucila vyporadat s novou frakci - tusim Steel Police).

Nijak do hloubky jsem po tom nepatral, ale natrefil jsme na to na vic nez jednom miste.
51. mi sedla vic.

19.3.2015 08:18:36

japonci
Tak japonci tam mají dvě karty, které mohou být brutální. A to náběr bodů v produkci za samuraje. Karta může dát 3 VB a je v balíčku minimálně dvakrát (nemám teď karty u sebe). Tzn. pokud by se na to těžilo 3 kola na dvě karty tak je to 18 bodů jen přes dvě karty.

Další karta co tam je umožňuje skladovat přebytečné zboží a směnit je na konci až za myslím 10VB. Takže japonci se asi hrát dají taky, jen to klasicky musí přijít :-)

19.3.2015 08:45:31

Japonci
No broken jsou minimálně v tom, že hráči přišli na infinite loop combo, takže jsou venku kvůli nim errata, která říkají, že jakmile se faction deck dolíže, už se nový z discardu nevytváři. Viz BGG

Jinak jsou určitě nejtěžším, ale zároveň i nejzajímavějším národem na hraní a první expanze jim přidala spoustu silných budov a alternativní strategie.

19.3.2015 10:58:47

slabsi?
slabsi rozhodne nejsou. pokud dojdou slusne karty, da se za ne nahrat fakt hodne bodu.

7.4.2015 14:03:49

K japoncům
Broken nejsou ani omylem. Jednak se to za ně musí umět a to, že jim jde zbořit většinu lokací (i Daimiho hrad, který dává body za samuraje- ten mi jde dolů vždycky, obrana neobrana :-) ), z nich dělá docela snadný cíl pro barbary ničitele. Jestli bych někdy o nějakém národu, co tam jsou uvažoval jako o broken, tak jsou to barbaři. Easy to play, easy to learn, tak trochu autopilot. Jako každá karetní hra, je to i o tom, jak se to sejde. A další zmíněná "broken" karta svatyně na přechovávání surovin za vítězné body na konci. A) musí vám přijít, je tam jedná z 30 karet B) Musíte mít fakt nadbytek surovin a to je někdy problém. C) nesmí proti vám hrát říman a mít vyložené konstruktéry D) hraje-li proti vám barbar a zničí vám na co prijde, tak ani 12 bodů za 10 surovin vám na konci nemusí vůbec pomoct.

Jinak co se týká budov na ničení soupeřům. Ty mají říman a japonec (japoncovi lze budova opět zbořit a taky se mi většinou na stole dlouho neohřeje :D ). Egyptan má stavitele vozů, který bourá (ne ničí) se slevou pouze za 1 žeton boření a barbar má na boření jiné techniky a praktiky. :-)

Suma sumarum: od začátku mi nejvíce silní přišli egypťani, ale pokud nemají náběr karet tak jdou do kytek. Nyní si myslím, že nejsilnější jsou barbaři, ale vyhrát se to dá za všechny. A japonec je rozhodně ten národ, který to má nejtěžší a hrát za něj je vždycky výzva. :-)

7.4.2015 18:01:30

obchodní stezka
Zde v FAQ je u obchodní stezky tento bod:
3.Položte bez nahlédnutí horní kartu z japonského frakčního balíčku pod tuto lokaci, čímž znázorníte, že s ní
obchodujete.

Proč bez nahlédnutí? Ostatní národy sice mohou uzavírat dohody pouze s kartami v ruce, ale ví, jakou kartu použili a upravit tím svojí strategii. Jak mají japonci dělat strategii, když neví, o jaké karty přišli? Já to takto nehraju... prostě se podívám, o jakou kartu jsem přišel, tu dám pod soupeřovo frakční lokaci. Nechápu, proč bych se na tu kartu nemohl podívat. Nikde jsem to v ofiko FAQ nenašel, takže bych se chtěl zeptat, jestli je to info přímo od autora hry.

Pochopte, že když ke konci hry dolízávám japonský balíček, tak bych chtěl vědět, jaké jsou v něm karty. Jinak je to o ničem.

9.4.2015 08:33:33

Japonci
Japonci jako jediní mají ve hře více hráčů šanci se prolízat kompletním frakčním balíčkem, právě díky obchodní stezce. Ostatní národy se podle mích zkušeností prolížou tak do půlky (15 karet) nebo max tak k 20 kartám.

Nahlížej na to tak, že oni taky netuší, jestli si tu kartu líznou nebo zůstane dobíracím balíku. Karta, kterou chtějí, může ležet na spodu balíku a do hry vůbec nevstoupí.

Frakční karty japonce pod dohodami soupeřů si můžeš představit jako nedobraný frakční balíček jiných národů. Oni taky neví jestli si líznou co chtějí, a pokud ty bys věděl, tak máš výhodu...

9.4.2015 15:39:35

Římané vs Barbaři
Již několikrát jsem hrál s římany proti barbarům a opravdu jsem dostal pořádně na frak.Mají zatraceně rychlý nástup a zdá se mi ,že jsou oproti římanum moc silní.Vůbec nevím jak proti nim hrát.Na produkci to moc nešlo a když jsem chtěl bořit pomoci mečů ,tak mi je barbar během chvíle vyhodil ze hry a když ne ,tak už byl tak rozjetý ,že jsem fakt nestíhal.Možná jsem měl špatné karty ,ale tak velkým rozdílem vyhrávat je řekl bych až nevyvážené.A nebo to asi neumím.Má někdo zkušenosti?

6.12.2015 18:20:27


...
záleží jak to dojde, ale když to nedojde tak posílej lidi aby to došlo.
Moje nejoblíbenější frakce je řím, dá se hrát vice směry. Jinak má řím hodně pomalý rozjezd, je potřeba bořit adys mohl stavit frakční lokace.

Musíš si najít styl jakým chceš hrát, ale nejjistější je vykládat co nejvíc frakčních lokací.

6.12.2015 18:34:34

...
No samozřejmě to ještě prubnu ,ale moc v to nevěřím.Ta produkční převaha barbarů je zdrcující a strašně rychlá,že fakt nestíhám.Uvidíme jak to půjde dále.

6.12.2015 18:59:28

římané vs. barbaři
Já jsem od barbarů dneska s římany taky dostal náklep. Sice ani jeden z nás neměl nějak zázračné skore na konci, ale už v druhém kole jsem věděl že nemám šanci. Nechodily žádné produkční karty na suroviny a barbar díky svým pralesům apod. neměl se surovinami problém. Rovněž 5 lidí zajistí mnohem hladší rozjezd než 2 u římanů. Snažil jsem se bořit, jenže barbar mi to oplácel dvojnásob (bral více mečů) bořením a ještě mi kradl suroviny a rušil dohody.

Naopak včera jsem s barbary prohrál proti japoncům. Ale bylo to těsné, kdyby se mi povedlo postavit jednu akční budovu o kolo dříve tak by to byla remíza nebo bych možná o bod vyhrál. Oba jsme nahráli skore přes 60 bodů.

Takže mi příjdou Japonci a Barbaři jako hodně silní. Egypt je taky silný. Takže mi z toho vychází nejslabší římani.

Ale stejně je to hodně o kartách, které chodí a pořadí kdo si zrovna vybírá.

8.2.2016 19:09:04

Vybíráme z Bazaru

Voidfall - třívrstvé desky
Voidfall - třívrstvé desky
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas