Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Náročnosť - pravidlá a hratelnosť

Sú pravidlá náročné na pochopenie? A ako je to s náročnosťou hratelnosti? Ďakujem za odpovede.
12.6.2017 17:12:49

Anduin
Neni to pravidlove narocne, jsou intuitivni s minimem vyjimek (ty se tykaji jen schopnosti frakci). Stale dokola se opakuje jen par akci. A na to, jak je ta hra velka, tak netrva ani moc dlouho, za hodinku a pul mate nachystano, odehrano a uklizeno.

12.6.2017 17:33:26

Náročnosť
Ako bolo povedané, tak pravidlá nie sú náročné, ale je potrebné počítať s tým, že ich vysvetlenie niekomu druhému chtiac nechtiac tých 30-40 minút potrvá. Ale to len kvôli tomu, že treba popísať rôzne komponenty a mechaniky a aký majú dopad na výsledok hry. Samotné hranie prejde po jednom - dvoch odohraných kolách už rýchlo do krvi.
Samozrejme iná je potom otázka stratégie. Tam je potrebné rozmýšľať a vymyslieť, ako najlepšie využiť schopnosť vášho národa i mechov a štartovacie rozloženie zdrojov a technologickú dosku. A to už zaberie chvíľu, kým človek zistí, že čo je optimálnejšie a zhodnejšie riešenie.

12.6.2017 17:49:46

pravidla
jsou obsáhlá, ale jednoduchá. Vysvětlit to trvá tak 15-20 minut...(pokud je sám ovládáš)
je tam 8 akcí, souboj, podmínky vítězství (6 z 10ti) a počítání skóre (3 kategorie).

12.6.2017 19:29:35

Pravidla
Vysvětlovat pravidla na 30-40 minut? To snad jedině kdybys to vysvětloval morseovkou. Za tu dobu si stihneš přečíst celý pravidla, dvakrát :)

Pokud to vysvětluješ někomu, kdo už má s hrama alespoň nějaký zkušenosti, tak se to dá vysvětlit i za deset minut.

27.6.2017 10:20:07

Náročnost
Nevím, mě to vysvětlovali lidi od Albi na akci a zabralo jim to půl hodiny. Pak jsem hru hrál ještě dvakrát a následně ještě četl pravidla sám. Včera jsem to hrál doma s přítelkyní, která hraje hodně, včetně náročných her a zabralo mi to něco přes třicet minut. S přípravou asi 45 minut. Samotná hra pak asi hodinu a půl.

Pravidla jsou intuitivní a na deskách a kartách je všechno pěkně znázorněné, ale je to toho hodně, co se musí projít.

27.6.2017 12:17:14

Watch it played
Watch it played video na youtube má 32 minut a ti mají vysvětlovaní pravidel zmáknuté dobře
https://www.youtube.com/watch?v=ffMLIL5qGQg&t=841s

27.6.2017 12:19:00

Zdenis
Schvalne, natoc 10minutove video, kde vysvetlis pravidla tak, aby hraci po nich mohli pokojne hrat a nemuseli sa na vsetko pytat.
Cieľom vysvetľovania pravidiel nie je rychlost, ale to, aby hrác vedel hru hned aj plnohodnotne zahrat. A na to ti pri tejto hre 10minut nestaci.
P.s. ak ľudia vysvetluju pravidla tejto hry za 10-15 minut, tak potom ma neprekvapuje kolko je negativnych dojmov z hry, z ktorych vidno, ze podstatu hry nepochopili.

27.6.2017 12:29:52 | Upraveno autorem (porovnej)

ad 10 minut
ludomyl má naprostou pravdu.
Deskovým hrám se věnuju skoro 15 let a navysvětloval jsem se něco pravidel hráčům různé úrovně zkušeností, ale 10 - 15 minut na tuto hru je čirý nesmysl a to i v případě, že by měla být první hra jen výuková s dovysvětlováním pravidel během hry.

Jediné, co u první hry u začátečníku se Scythe přeskakuju před hrou, je vysvětlení boje - to dovysvětluju až během hry.

27.6.2017 13:07:00

ono taky záleží komu
zběhlej hráč pobere pravidla cca 15 minut vyzkoušeno o víkendu teda až na rekruty ty pochopil snad až v druhé hře :)

27.6.2017 13:22:26

Taky záleží na počtu hráčů
Pokud je nováček jeden, tak to není tak hrozné, ale pokud hrají 4 noví hráči a mají se vysvětlovat specifika jednotlivých frakcí a dovednosti pod mechy, tak to není žádná sranda.

27.6.2017 13:44:30

Vybíráme z Bazaru

Canvas
Canvas
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas