Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou hráčích

Ahoj, máte někdo zkušenosti s hrou ve 2 hráčích? Rozhoduju se, jestli si ji mam koupit a hráli bychom ji jen ve 2. Tak jestli byste mi napsali svoje názory, jestli to má cenu.
2.10.2016 12:22:38

Rozhodně
Určitě, pořád je to stejně dobrá hra - pokud toužíš po hodně konfliktní hře, tak Scythe stejně není hra pro vás ani v plném počtu lidí. Ve dvou hráčích se mění tak akorát to, že se s nikým moc nepereš o území, jelikož každý toho má kolem sebe k obsazování dost, ale motivace zaútočit kvůli snadnému zisku surovin či bodů je stejná jako ve hře s pěti. Mě a přítelkyni to ve dvou baví hodně.

2.10.2016 14:32:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve dvou dobrý + Automa
Ve dvou je to fajn... Souboj sice člověk tolik nevede o území, ale o některé strategické kusy (jako je Továrna) jo... Navíc se dá pomocí systému Automa (který je přímo ve hře) přidat třetí hráč řízený kartami. Management Automy je po první hře docela malý a umí být docela obstojným soupeřem...

2.10.2016 21:32:16

..
A co v jednom hráči? Zkoušeli jste někdo?

8.12.2016 10:19:27

i v 1 funguje dobře
V 1 to funguje taky velmi dobře. Automa je skvěle vymyšlená, takže to nezdržuje a oponent se chová přiměřeně rozumně...

8.12.2016 21:14:16

Automa
A ta Automa je uz v zakladni verzi hry, resp. bude i v ceske od albi? Nebo je to az nejaky rozsireni? :-)

9.12.2016 11:25:55

Automa
Ano, je v zakladni verzi.

Taky se pridavam k doporucenim hry ve solo modu, tak i ve 2. Tunely mapu hezky zmensi, napeti nechybi (i kdyz se moc / temer vubec nebojuje).

9.12.2016 11:55:31

Více zkušeností / Více odehraných partií

této hry ve dvou? Jak se vám to líbí v tomto počtu?

25.4.2018 19:55:52

ve dvou
Po cca 20 partiích ve dvou nic extra, moc velká mapa - málo tlaku a interakce, každý si jel spíš na svým...pak to byl stereotyp, nakonec jsme ji prodali

25.4.2018 20:45:56

@selbyy
Že si každý jel jen na svým a nebyla interakce snad není vina hry. Pokud jste ani jeden cíleně neútočili, tak se tvému názoru nedivím.

25.4.2018 21:01:58

ve dvou
My máme naopak veľmi dobré skúsenosti. Hrávame bežne buď priamo proti sebe, alebo občas použijeme autonomu, ktorá nám to tam prasí a väčšinou nás porazí :D

25.4.2018 21:07:10

kren
boj je celkem nákladnej a moc nás to nenutilo útočit na soupeře, kromě hvězdy a občasnýho sebrání surovin..dlouhodobě nám přišlo výhodnější jet si právě každý na svým...hra ve dvou normálně funguje, jen si myslím, že vynikne ve více hráčích kvůli většímu přetahování o území, to je můj pocit :)

26.4.2018 08:06:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve 2
Me to prijde blbe i ve 4 natoz ve 2. Ve 2 bych to asi nehral.
V 5 je to ovsem pecka. V 6 nebo 7 se nevlezem na stul, takze nevim :)

26.4.2018 08:13:37

ve 2
si to mohou užít i hráči, kterým příliš boj nevyhovuje... ale pokud tomu přizpůsobíš taktiku, tak si zabojovat můžeš pěkně, nákladnost boje, je kompenzovaná ziskem surovin a hvězdy, o továrnu se nakonec bojuje kvůli bodům...
za mě to ve dvou funguje taky dobře

26.4.2018 08:23:05

Ve 2
Za mě ve dvou také dobrý (když nechceš bojovat tak se boji dá vyhnout i v 5ti) a kdo chce boj oběť si najde i ve 2...
______________________
hráč a drobný sběratel

26.4.2018 08:29:24

rly
ako sa chces vyhnut boji v 5 hracoch? nijako, ak budu chciet utocit a bojovat, nemas sancu. Jedine ak vsetych 5 hra svoju Agricolu...
To ze tam nastavas par workerov nikoho nezastavi :-)

26.4.2018 11:52:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve 2
My hrajeme ve 2 a je to v pohodě, aktuálně je to naše nejoblíbenější a nejhranější deskovka. Někdy si hrabeme na svém písečku, jindy na sebe útočíme. Každá hra je jiná. Pokud slepě člověk nejede nějaký s sebou nastavený model, že v každé hře dělá ty samé tahy za sebou, tak si hru užije. Chápu, že kdo nepromýšlí strategii, ale jede furt to samé, případně má stále tu samou frakci, že ho to nemusí bavit, ale nás to baví dost, hlavně díky tomu, že je každá hra jiná :-)

29.6.2018 09:16:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Zelená horda
Zombicide: Zelená horda
Akt. cena: 1224 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas