nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Saga

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Kosmos
Überplay
Autoři: Horst-Rainer Rösner
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Říše Sagy byla rozvrácena a stávající knížecí rody bojují o nadvládu nad jednotlivými královstvími. Ta přechází z rukou do rukou a jsou bezohledně plundrována svými majiteli, kteří chtějí získat výhodu nad svými protivníky. Čest a sláva bude náležet tomu, kdo udrží království do návratu Panovnice.

Saga je karetní hra, v níž hráči bojují o nadvládu nad šesti královstvími. Každý hráč postupně buduje své útočné armády vykládáním karet rytířů do skupin. Při dobytí vybraného království jej přebírá soupeři, což mu umožní získávat z dobytých území vítězné body (případně další speciální výhody) a vrací soupeři jeho obranné rytíře zpět do ruky. Útočící rytíři se stávají obrannými.

Obranná i útočná hodnota skupiny rytířů je určována součtem číselných hodnot na každém z rytířů, proto dochází během hry k postupnému posilování království a snižování počtu rytířů, které hráčům zůstávají v ruce.

Hra končí ve chvíli, kdy se některý z hráčů zbaví všech karet, a vítězem se stává ten, kdo během hry a na jejím konci nashromáždil nejvíce vítězných bodů. Nezbytnou podmínkou vítězství je přitom promyšlené kombinování rytířů do skupin společně se správnou volbou cíle útoku, jeho načasováním a maximálním využitím výhod jednotlivých království.

Autor: prebio