RONE - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Bonjour Games
Autoři: Štěpán Štefaník
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké jsou první dojmy?

Ahoj, jaké jsou první dojmy ze hry?

J
19.10.2016 20:16:37

pozitivni
Hral jsem na deskofobii live primo s autorem a hra se mi velice libila. Managment hrbitova a nekolika nasobne vycerpani karet davaji hre pro me novy rozmer. Ilustrace paradni atmosfera postapo dokonala.Uz v zakladu je karet opravdu hodne. Spousta moznosti volby taktiky a to jsme nahrali ani karty technologii. Dnes jsem objednal a nemuzu se dockat.

19.10.2016 22:08:26

objednano
Take mam objednano, ale zbozi dostanu az ze tyden nebo dva.

20.10.2016 16:32:38

Bezva
Oooooo to je vyborny prvni dojem.

20.10.2016 18:49:43

Ups
Sorry za dva příspěvky, ale když není možnost desktop verze, tak na mobilu je to dost nepraktické a stane se.

20.10.2016 19:11:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatim po prvni hre
Jsou dojmy velmi pozitivni. Pekne vymyslene mechanismy s unavovanim jednotek, recyklovani jednotek umoznujici strategicky naplanovat prekvapivou, podlou taktiku. Hrali jsme to dva hraci netrunera (navic oba v podstate byvali magicari) a libilo se nam to.

Navic he to postapo, sfici. Styl magic, ale za prijatelny peniz.

20.10.2016 23:30:10

Již
Mám doma i s rozšířením a jsem velice spokojený. Hrál jsem již před rokem s autorem a tak jsem věděl do čeho jdu ale konečné zpracování mne i tak příjemně překvapilo. Za danou cenu super krabice jen doufám že to stejně jako mně chytí i manželku.

21.10.2016 09:42:47

Po dvou hrách
Já jsem nadšen. Zahráli jsme to dvakrát s kámošem a musím říct, že je to opravdu vyladěné. Náhodně jsme zamíchali 24 karet a svištělo se. Oba "náhodné" balíky byly vyvážené a prakticky se do poslední chvíle nevědělo, kdo vyhraje.

27.10.2016 11:46:22

Vyvazenost
Autor tvrdi, ze by hra mela byt vzdy vyvazena nehlede na ten random 24 karet. Pokud je to pravda a po nekolika hrach se nam to porvrdi, tak je to opravdu genialne vyvazena karetka

27.10.2016 12:38:37

Beholder
Ja mam za sebou taky jen par partii, ale vyvazene mi to prijde naramne. Stepan rikal, ze hra prosla pres 1000 testovacima partiema... Btw kdyz jste u tech dojmu, jak se vam libi flavor texty? Zkouseli jsme je ve spolupraci vyladit tak, aby co nejvic navozovaly atmosku, tak by nas zajimala zpetna reakce;)

27.10.2016 13:59:28

Aneken
Hrali jsme zatim jen jednu hru na vyzkouseni v mezicase u rutinni netrunner particky a hodne jsme listovali v pravidlech, takze jsme flavoru moc nevenovali pozornost. Ale dnesk zkusime minimalne jednu dalsi hru, takze se na flavor vice zamerim :)

27.10.2016 15:33:50

aneken
Co se flavour textů týče, tak hlavně ty hlášky jsou fakt brutální ;) Jinak doma mám i s rozšířením a odehraných asi pět partií z toho jedna ve čtyřech. Je to opravdu super hra!! Moc se těším na turnaj na Brnohraní.

28.10.2016 13:03:37

náhoda nenáhoda
Zkoušeli jsme ve 4 s náhodnými kartami a zdá se, že to je vyvážené dost. Jediné, co mi přišlo nefér byl počet údálostí, kterých jsme měli o dost méně než druhý tým a ukázalo se, že jsou často velmi silné za nízkou vykládací cenu. Jinak je asi lepší udělat zaměřený balíky ale to zase ztrácí to kouzlo popasovat se s tím co mám a nevím co přijde...

28.10.2016 22:00:07

Rozdelenie kariet
Ja mam jednotky a taktiky rozdelene do dvoch balikov a ked vytvaram nahodne balicky tak najprv kazdy dostane urcity pocet jednotiek, to doplnim nahodnym vyberom taktik. Kazdy svoj balicek zamiesa a zamedzim tomu ze niekto bude mat viac taktik alebo jednotiek a hra sa tym stane vyrovnanejsia

28.10.2016 22:16:50

mija
Tak to jsem rád, že se hlášky líbí, věnovali jsme tomu docela dost kretivního potenciálu;)

31.10.2016 11:16:54

Rozsireni
Budou jeste nejaka rozsireni? Ptam se abych vedel jake plany ma autor se hrou :-)

1.11.2016 17:56:45

Super!
Na hru jsem dlouho čekal po shlídnutí recenze od Deskofobie, k rozhodnutí hru koupit přispělo i to, že je od českého autora.
Zatím jsem hrál standardně ve 2 hráčích. První hra byla bez technologií a taková pomalejší, kvůli neustálému listování v pravidlech, ale stačila aby jsme se hru naučili. Ve druhé jsme přidali technologie, které výrazně zvyšují vaše možnosti. Hra byla velice těsná a vyhrál jsem o jedno kolo, což svědčí o vyrovnanosti. Jinak jsem každému rozdal náhodně 16 jednotek a 8 taktik abych předešel nerovnováze balíčků.
Jakožto fanda karetních her jsem se hrou velice spokojený, i když se zdá že toho je v pravidlech hodně, stačila 1 hra a byli jsme seznámeni. Hodili se mi zkušenosti z Epic card game, jelikož některé mechanismy jsou stejné, jen mají jiné názvy. Strategicky je hra super, propojenost karet s životy vás nutí opravdu přemýšlet co zahrát a kdy. Kvůli vyčerpávání karet musíte plánovat dopředu. Kresby karet doplňují postapokalyptickou atmosféru a flavor texty jsou super :D
Hru mám včetně rozšíření a rozhodně stojí za to. Jediné co je trochu nedopočítané je velikost krabice do které se obalené karty + žetony + počítadla vody rozhodně nevejdou.

4.11.2016 18:09:10

shadowant
Šla by ta paralela s Epic trochu rozvést? Vzhledem k tomu, že Epic řadím k tomu vůbec nejnesmyslnějšímu, co se mi kdy dostalo pod ruce, jsem najednou docela vylekaný ohledně RONE.

4.11.2016 18:33:08

#5C4RL37
Dobrá, neřekl bych úplně paralela. Napsal jsem zkušenosti, tím myslím i různé jiné tcg, ccg hry. Jako například stackování taktik do zásobníku, že pozemní jednotka nemůže útočit na leteckou atd. Asi jsem to dříve špatně napsal :D.

4.11.2016 21:32:02

Nedobrý první dojem
Můj první dojem není zcela příznivý. Ve hře je 6 druhů jednotek (lidi, roboti, stroje, mutanti, ...) a každý druh má svého hrdinu. Bohužel hru nelze hrát tématicky, třeba roboti proti lidem, protože nejen že karet uednoho druhu není dost, ale dokonce různé druhy mají různý počet karet. Třeba strojů je jen asi 6, jiného druhu 18. To by lepší bylo udělat méně druhů, ale plnohodnotných.

Ještě víc mi vadí nesmyslný setting. Například jednotka těžkých tanků (cena 7), na obrázku jsou 3, mají útok 1 a nějaký mutant Zběsilec (cena 6), na obrázku svalnatý chlapík, má útok 4. Obojí úroveň 3. I nějaký hybrid Zmetek s pistolí má útok 2, stojí 5 a úroveň má 1. Herně to možná vyvážené je, ale provedením to nedává smysl.

17.11.2016 17:23:04

WraithCz
S tím nemůžu souhlasit. My právě hrajeme pouze s tématickými balíky a nebyl problém, že by nešel sestavit konkurence schopný balík mutantů/robotů/nanobiotů/lidí/čehokoli. Právě naopak - hra je pokaždé velmi vyrovnaná a karty uvnitř frakce se krásně podporují, takže každá frakce se hraje jinak (např. Mutanti hrají na těžké jednotky s mnoha životy, Nanobioti na vysoký damage, roboti na direct damage do hrdiny, atd.)

Co se těch hodnot týče, to máš asi pravdu, že to občas může být trochu divné, ale myslím, že taková je praxe ve většině karetek - v Agotu LCG má taky Robb větší sílu než armáda...

18.11.2016 17:16:58

To WraithCz
Kouknul jsem se na zmiňované karty Těžké tanky a Zběsilce. Pokud Zběsilce vezmu jako berserkera, který se v jednu chvíli rozzuří a vládne obrovskou silou, tak s tím nemám problém. Narozdíl od tanků má jen jeden život (tanky 3) a zotavení probíhá u něj z 3 (u tanků z 2). I text u Zběsilce BOJIŠTĚ říká Na konci kola odstraň Zběsilce ze hry, takže je v podstatě na jedno použití, ale tanky zůstanou ve hře déle (pokud nenarazí na Zběsilce:-)).
Prostě Zběsilci rupne v kouli (něco jako Hulk) a zlikviduje 3 tanky naráz, je to zkrátka borec :-).

Mně karty sednou a asi záleží spíš na fantasii hráčů, než na číslech na kartách.

18.11.2016 20:29:30 | Upraveno autorem (porovnej)

speedy
DNFTT

19.11.2016 15:54:23

grrrr
No jak bych to řekl, hra mě krká(v dobrým). Vždycky když to vypadá že vyhraji, tak dostanu na zadek. Do poslední chvíle se může vše změnit. :D

27.2.2017 14:00:03

Séeedy:
Jak si můžeš udělat tématický balíček, třeba z robotů, když v té hře prostě nemáš dost karet? Vždycky musíš míchat různé jednotky, takže tématický balíček udělat nejde. A schválně, na který z druhů máš dost karet, aby sis z něj ten tématický balíček vytvořil?

28.2.2017 05:28:48

WraithCZ
S rozšířením lze tématické balíčky udělat bez problémů ze všech frakcí. Bez rozšíření mají některé frakce málo jednotek, ale myslím, že se třemi to lze udělat i tak (nemám teď hru u sebe, tak nemůžu dodat přesná čísla a názvy frakcí).
Tedy za předpokladu, že balíček vytvoříš přibližně ze 2/3 z jednotek a z 1/3 z karet taktiky (přibližně takový je celkový poměr počtu karet jednotky/taktiky v celé hře).
Schválně si to zkus.

28.2.2017 07:05:16

Vybíráme z Bazaru

Záchranáři: Boj s ohněm
Záchranáři: Boj s ohněm
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas