Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 341x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zvířata

Včera jsem poprvé rozbalil Robinsona a při prohlížení zvířat jsem si říkal, kde proboha ti trosečníci ztroskotali. Pro neznalé hry jen pár příkladů. Na ostrově se vyskytuje například tygr, žijící výhradně v Asii, puma a jaguár (pouze Amerika) a gepard (prakticky jenom Afrika). A při podrobném prohlížení kartiček mě dorazilo, že jediné zvíře (krom výše vyjmenovaných tu z šelem máme ještě taky lišku, divokého psa či dokonce medvěda), které automaticky způsobuje zranění je leguán, který je býložravý. Nemůžu si pomoct, ale tenhle detail se autorům vážně nepovedl. Aspoň, že zbytek hry vypadá dobře.
20.7.2017 10:51:12

odpověď máš v podtitulu...
na Prokletém ostrově... Nenech si zkazit náladu ... :-)

a to že je leguán býložravec přece neznamená, že tě nemůže rafnout...

viz https://youtu.be/b78Xm100uX4

zkus si zadat "iguana bite" do googlu - něco jsou opravdu ňamky :)

20.7.2017 11:00:17 | Upraveno autorem (porovnej)

rix

třeba
možná se plavili s těmito druhy už na té lodi co ztroskotala a zvířata se po ostrově rozutekla. Snad to byla výprava s cílem získat tyto zvířata do sbírky nějaké ZOO.
Jinak já asi sním raději kuře než leguána :D

20.7.2017 11:12:30

??
Lidi neblbněte, tohle je stolní hra, nikoli věrný simulátor, chápu že to vypadá jako nesmysl, ale postavit přístřešek ze tří kůží taky... pokud někdo jde po takových detailech tak radši ať tu hru nehraje. A co takhle fantasy hry? Trpaslíci, elfové, kouzla... U hry je třeba se bavit, neber to jako ofence :)

20.7.2017 12:01:42

Zkažená nálada
Mně to náladu nezkazilo, spíš mě to jen zarazilo. Kdyby těch zvířat bylo 50, tak bych si toho možná ani nevšimnul, ale když jich je jen 16, tak mě tahle kombinace vážně překvapila. První dojem byl skutečně ten, že ztroskotali v ZOO.

Ale to automatické zranění pouze a jenom od leguána prostě považuju za debilitu. Rovnou si dávám house rule, že tenhle efekt budu ignorovat. Jinak do googlu jsem si iguana bite zadal a věřím, že to může být i nepříjemný. Ale pokousání od medvěda, tygra nebo jaguára si myslím zkazí odpoledne mnohem víc :-).

to Edison: Od té doby, co jsem zjistil, že v původní Zombicide v houfu zombíků primárně střílíš do svých spoluhráčů, jsem na jakýkoliv pokus o realitu ve hrách definitivně rezignoval ;-). A když už jsme u toho šťourání do detailů, tak ofence se píše s dvěma f, neber to jako offence ;-).

20.7.2017 13:04:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvířata
Mně s líbí, že v balíčku zvířat nejsou 4 zvířata 4x rozkopírovaná. S tím zraněním to beru tak, že to nemuselo nutně způsobit to zvíře, ale prostě během lovu leguána, došlo ke zranění. Hold při lovu šelem jsem byl opatrnější, pak si jen tak vyrazím na leguána, tak co by se mi mohlo stát. Medvěd byl v pohodě, tygr byl v pohodě a u leguána si zlámu ruku. Tohle vážně není normální místo. Jinak rozumím, že smysl to úplně dávat nemusí ..

20.7.2017 13:43:30

to Rukavička
To není špatnej nápad, brát to takhle. Když jsem šel na tygra, pořádně jsem se připravil. Zatímco leguána jsem si všimnul jen tak mimochodem, tak jsem vzal první větší větev a když jsem ho chtěl drbnout po palici, tak ta mrcha ucukla a já se fláknul sám. Dalo by se to tak brát.

Ale stejně je to podle mě blbost a budu to ignorovat :-).

20.7.2017 13:48:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Cthulhu
Teď mě tak napadlo, že co se týče výběru zvířat, je to sice hroznej party mix, ale můžeme být rádi, že se Robinson jako jedna z mála her současnosti vyhnul čemukoliv od Lovecrafta a zombiím. Ty potvory vám vlezou všude.

20.7.2017 13:57:30

osobně mi přijde zvláštní
ignorovat cokoliv, co tak má být, ale budiž...

20.7.2017 14:01:36

Bacha na leguány!
Každý správný přeživší ví, že skutečnou lahůdkou je leguán na špejli.. Ale musím vás varovat - špejli musíte nejprve vyřezat, zaostřit, ohladit... A ono i to napichování není vůbec žádná legrace a velice často při tom dochází k moc nepěkným zraněním...

20.7.2017 14:15:49

MattRicks
A jéje to si opravdu v pohodě bez zkažený nálady, když ses mi povozil po zádech za pravopis cizích slov místo diskuze k věci :)) Každej k hrám přistupujem jinak, a je to i dobře, jen aby ti nezkazilo náladu že tam i sněží :D

20.7.2017 14:40:51

Sněžení
O tom sněžení jsem věděl, ale když jsem to slyšel poprvý, tak mě to dost zarazilo. Aspoň to má tu výhodu, že při něm zmrzne ten agresivní leguán.

20.7.2017 14:48:09

MattRicks
Jsem rád že už to bereš s humorem, vypadalo to že si tu báječnou hru odsoudil už při rozbalení :)

20.7.2017 15:35:48

MattRicks
Ty jsi hrál v dětství hodně , Člověče,nezlob se , ne ?

20.7.2017 16:05:51

Souvislosti???
Neotočil teď někdo dvě stránky najednou. Protože se nějak nechytám.

20.7.2017 16:13:04

Leguán
Bacha, MattRicksi, to je sněžnej leguán, ty jsou nejprotivnější ;-)

20.7.2017 16:48:23

MattRicks
Tvá recenze :+)

20.7.2017 17:20:10

to Bacil
Bez obav, vyvinu si trýznivý holobič a sněžnému leguánovi nepomůže ani král bramborových lidí.

20.7.2017 17:44:15

...
Ale létající koberec by mohl...

20.7.2017 17:49:36

Létající koberec
Když si udělá létající koberec, tak ho s panem Filutou sestřelíme a bude klid :-).

Začínám mít pocit, že je nejvyšší čas vzít si dnešní prášky :-).

20.7.2017 18:01:29

Jen si dej prášky...
TRANSMOGRIFIKACE ZAHÁJENA!

20.7.2017 19:30:31 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jak už napsal Pelly, je to Prokletý ostrov tudíž to vnímám jako místo které neexistuje reálně, takže tam klidně může pobíhat king kong ;) :D Prostě trosečníci ztroskotali na dosud neobjeveném ostrově.... mě tam spíše vždycky zarážela nutnost objevit hory, abych si mohl rozdělat oheň, takže kolikrát se stalo, že jsme měli oheň až v půlce hry a třeba obranný val s bubnem na začátku... chápu že je to asi myšleno, jako větší oheň ale stejnak... jedná se vcelku o zásadní věci k přežití. Ale jasně, je to jen deskovka, takže to nemám řešit nebo si to vysvětlit nějakou tématickou obklikou. Ale až na pár nereálných detailů je ta hra super a i tématická, spíš jsem je víc řešil, páč si to tak trochu na simulátor hraje a i sám autor prohlásil, že studoval knihy a filmy o přežití na "pustém" ostrově...

21.7.2017 08:10:24

Diskuse
Tak konečně diskuse o něčem a na úrovni :-) Ještě, že jsem hrdým vlastníkem hry a vím o co jde. Já dostal navíc k Prokletému ostrovu i prokleté kostky...

21.7.2017 11:13:56

to Starkan
Z toho si nic nedělej, mně dávají prokletý kostky ke KAŽDÝ hře ;-).

Já už pomalu začínám věřit tomu, že všechny fabriky, kde se kostky vyrábí, stojí na starých indiánských pohřebištích. Ty evropské nevyjímaje.

21.7.2017 11:18:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lords Of Ragnarok Final Collectors ALL-IN
Lords Of Ragnarok Final Collectors ALL-IN
Akt. cena: 12290 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas