Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 346x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Robinson Crusoe a Zima mrtvých

Hrali ste obidve hry?.Ktora sa vam pačila viac,alebo čo vam naopak vadilo?
24.4.2016 18:42:16

rozdiel
AJ keď sú obe kooperatívne, tak hlavný rozdiel vidím v tom, že RC je ako plne kooperatívny dobre hrateľný v každom počte hráčov. ZM (DoW) vieš hrať aj v dvojici, ale len kooperatívne a myslím od troch hráčov sa to dá hrať kooperatívne, ale aj so zradcom, čo je rozhodne zaujímavejšie a naplno sa podľa mňa prejaví potenciál hry s pocitom neustále hroziacej zrady.

RC má myslím vyššiu obtiažnosť, ale ZM moc nezaostáva, asi aj dĺžkou hry sú podobné.

Asi by som sa rozhodoval podľa toho, čo som písal v prvom odseku alebo potom podľa témy :).

25.4.2016 00:06:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Re
Já bych řekl, že hlavní rozdíl je v tom, že Robinson je absolutně kooperativní, vše je otevřené. V ZM musíš často myslet i sám na sebe a jsou tu skryté role.

25.4.2016 12:16:29

ano
V podstate som tým chcel povedať to, čo lepšie napísal Eyron :).

25.4.2016 12:55:14

Robinson Crusoe a Zima mrtvých
A ktora sa vam pačila viac.Hral som akurat Zimu mrtvych a pribehove kartičky sa ohraju rychlo a viete čo z dvoch možnosti si vybrať aj keď v prvej partii sa mi to velmi pačilo.Hra na zradcu je celkom fajn ale tiež to možem oželieť,tiež sa mi pačilo že kocky nemaju velky vplyv na hru čo v Robinsonovi maju asi velky. neviem nehral som ho.Pytam sa preto že Zima mrtvych sa mi až tak nepačila aby som si ju kupil a Robinsona mam objednaneho a dufam že nebudem sklamany.

25.4.2016 19:12:45

indibaldini
Nebudeš litovat. A kostky Ti taky vadit přestanou. :o)
ZM se sehraje občas. BSG rozhodně vícekrát. A robinson, který je úplně jiný .... je výzva.

25.4.2016 20:10:05

petrin
Tak to som potreboval počuť :-) ale rad si prečitam aj opačny nazor ak ma niekto.

25.4.2016 20:35:56

Hral som obe hry
ale ono je ťažko odpovedať. To je ako porovnávať futbal a hokej. Áno, dá sa to, ale prečo by to niekto robil? Tie dve veci sú naprosto odlišné a jediné, čo ich spája je to, že teraz vychádzajú v češtine.
Čo tým chcem povedať? Že čo človek, to odlišné chute. A nakoniec záleží na tom, čo máš rád ty sám. Preto by som sa na tvojom mieste namiesto porovnávania skôr zameral na recenzie oboch hier a vybral si, čo mi je bližšie.
Myslím si, že sa doma uživia obidve, pretože každá poskytuje iný herný zážitok. Dead of Winter ťa tlačí skôr ku strachu. Niekedy sa človek bojí i pohnúť, aby mu nepadol zub na kocke. V tomto podľa mňa kocky oveľa viac ovplyvňujú DoW než Robinsona, pretože tu ťa kocka zareže - pri prvej hre nám v prvom kole zomreli 3 postavy, lebo pri pohybe im padol zub. Nevieš, či ťa niekto nezradí, nevieš, čo sa stane.
V robinsonovi máš naopak všetko pod kontrolou a skôr ťa ženie pocit zúfalstva, že je všetkého málo a že na nič nie je čas a ty sa musíš rozhodnúť, čo je správne urobiť.

26.4.2016 05:51:39

ludomyl
Ja som sa nepital ktora je lepšia ale ktora sa vam pači viac a naopak čo vam vadilo.

26.4.2016 20:32:32

.
Přidám se ještě s dotazem - má cenu mít doma obě?

12.2.2017 18:03:30

Sibie
Mám doma obě dvě a jsou hodně rozdílné. Třeba to napětí u ZM ze zrádce, jestli je někdo nebo nikdo není. ZM si více užívám ve více lidech, RC mám radši ve 2. U ZM mi vadí karty cesty osudu, jsou super, ale když se dostává často na stůl, tak karty znáte a už není taková atmoška, jak při prvních hrách, právě čekám na rozšíření a dávám tomu útrum tak na půl roku, ať aspoň trochu na to zapomenu.
RC je komplexnější a i když se tam hůře vyhrává, tak je to promě více příběhové. ;) Taky ale mám odehraných daleko méně her oproti ZM, tak to nemůžu úplně srovnávat.

12.2.2017 19:11:06

Sibie
Taky mám obě a můžu říct, že mimo české lokalizace spolu mnoho společného nemají, ač se to na první pohled může zdát. Mimo toho, co tu už je níže napsáno můžu dodat, že RC je fajn i jako sólo nebo ve dvou. ZM začíná být pořádně hratelné až tak ve čtyřech hráčích (ve dvou bez zrádce a ve třech to stále ještě není úplně ono). Ne, že by to bylo v menším počtu špatné, ale nevyužiješ potenciál té hry. Oproti tomu RC mám radši právě ve dvou, hezky to odsýpá a je to větší "pohodička" :)

Takže mít obě tyto hry ve sbírce ničemu myslím nevadí. Je vás víc a chcete srvival s napětím a tíživou atmosférou - ZM. Pokud chcete spíš dobrodružnější záležitost - RC. Obě jsou to výborný hry.

Ještě dodám, že pokud zvažuješ pořízení obou her, zvážil bych spíš než ZM hru Zpocalypse. Přijde mi, že autoři ZM hodně čerpali právě ze Zpocalypse a "pár" věcí tam obšlehli. Oproti ZM je Zpocalypse mnohem variabilnější. Není tolik zaměřená na vývoj kolonie, ale spíš na boj. Není tam zrádce jako role, ale je to jedna z možností, jak hru hrát. Hra je kooperativní, ale jen do určité míry - vyhrává pouze jeden hráč. Hra nabízí i možnost "osekat" herní kola jen na bojovou fázi, kdy jen chodíte po mapě a vraždíte zombíky... Rozšíření pak přidávají mimo jiné i možnost hry za zombíky proti ostatním hráčům. Nevýhodou může být angličtina.

13.2.2017 10:18:42

Vybíráme z Bazaru

DOOM: Desková hra (2016) CZ
DOOM: Desková hra (2016) CZ
Akt. cena: 2399 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas