Rising Sun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

srovnani


zdravim uvazujem ze koupime neakou fajn strategii a uvazujem o rising sun nebo lords of hellas kdyz obe budou cz kterou znich hodnotite jako lepsi pokud mohu poprosit o srovnani core boxu ikdyz chapu ze hry si zase tolik moc podobne nejsou :)
19.2.2018 19:18:08

zeroii
Obe hry jsou dost jine. Zalezi, co od hry chcete a ocekavate, kolik vas ji bude hrat apod.

20.2.2018 00:22:56

zeroii
Obe hry jsou dost jine. Zalezi, co od hry chcete a ocekavate, kolik vas ji bude hrat apod.

20.2.2018 00:23:44

Srovnání
Taky se zeptám. Chtěl jsem kupovat Blood Rage, ale známý mi doporučil spíš dle něho lepší Rising Sun. Kdybychom chtěli hrát ve 3 až 4 lidech, co by dle Vás byla lepší volba?

12.2.2020 11:36:56

Srovnani
Mam obe a miluju je. Obe dve jsem taky vzdy hral pouze ve 4 a v tomto poctuje to super. Nicmene ve 3 bude asi lepsi ten BR, jelikoz RS je aliancni hra a tudiz bude lepsi ji hrat spise v sudem poctu. BR je sice take nejlepsi v plnem poctu ale ve 3 se podle me jeste bude dat hrat dobre, ve dvou bych to nehral. Osobne mam i malicko radsi asi RS, ale pokud budete hrat 3-4 bral bych radeji BR.

12.2.2020 11:51:00 | Upraveno autorem (porovnej)

srovnání
LOH jsem prodal si po dvou hrách. Je to zmatené, překombinované a ne tak dobré, jak by mohlo být. Blood rage i Rising miluju. Rising chce opravdu hrát spíše v sudém počtu, ve 3 bych ho hrát nechtěl. A vlastně asi ne ani v 5ti, protože už ve 4 hrajeme vždy kolem 4 hodin. To je základní rozdíl oproti Blood rage, který máme v pohodě do dvou hodin, někdy do hodiny a půl. Blood rage rychleji odsýpá, přitom se tam toho stane taky hodně. Rising je hodně o přemýšlení, vlastně musíš pokaždé počkat, co udělá hráč před tebou a až pak přemýšlet, jak na to nejlépe reagovat, u BR si už tak nějak můžeš počítat, co ve svém tahu udělat a pokud ti do toho soupeř vyloženě nehodí vidle, tak to během chvilky odehrát. Obě hry jsou super, BR je jednodušší a rychlejší, ale skvělá, Rising je podle mě o maliličko horší - hlavně díky té herní době (během které se ale nenudím) a obecně je tam pár věcí, které mi trošku vadí. Kup obě, ale začni blood ragem :)

12.2.2020 12:12:45

počet hráčů
Jak už tu lidi píšou, záleží kolik vás bude hrát. Já bych to doporučil asi takto:
2-3 Lords of Hellas (ale s KS rozšířením)
4-5 Rising Sun (jde hrát i v 6, ale to už je fakt pekelně dlouhé). I tak doporučuju omezit rozhodování souboje nějakým časovým limitem
5 Blood Rage bez debat

12.2.2020 12:37:36

Sasi
Blood Rage a Rising Sun jsou odlisne hry a tezko se daji srovnavat stylem "tahle je lepsi". Blood Rage je rychlejsi a jednodussi. Rising Sun je vic strategicky, je to vic euro nez Blood Rage. Pocet hracu je u Rising Sun fuk, krome 6 (moc dlouhe), funguje dobre i pri lichem poctu hracu (ba dokonce lip nez v sudem). Pro Blood Rage naopak cim vic hracu, tim lip.

12.2.2020 12:37:45 | Upraveno autorem (porovnej)

RS
No za mě bych tedy neřekl ze RS je euro nebo že by se mu nějak blížilo :)
RS je ve třech fakt polovičatý, Blood Rage je cajk.
Každopádně vždy si raději zahraji RS které miluji oproti BR ktery moc nemusím (ač jsou to dvojčata co čekají další přírůstek :)

12.2.2020 18:59:07

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech
Nebe v plamenech
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas