Railroad Tycoon

xxxxxxxxxo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Railroad Tycoon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Autoři: Glenn Drover
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Průměrná herní doba ve 2 hráčích (Merlin, Aldomoro, Ringo)

Prosím výše zmíněné pány, jestli by byli té lásky a dobroty a napsali mi jak dlouho PRŮMĚRNĚ tahle hra trvá ve 2 hráčích.
Tady z diskuzí jsem pochopil, že vy tři to hrajete převážně ve 2, tak asi bude v tomto zkušení.
15.1.2010 10:50:01

kren
My jsme hráli na mapě Ameriky ve 2 hráčích jednou, 1. hru a i s nějakým tím stručným projetím pravidel nám to na poprvé zabralo asi 3 hodky.

15.1.2010 10:53:26

ad Parxel
Díky, ale mne jde spíš o to když to někdo hraje ve dvou často, má to už nachozené, tak na jak to tak vyjde.

15.1.2010 10:56:03

kren
Tak to zatím nemám a samotného by mě to zajímalo.

15.1.2010 11:11:39

délka ve dvou
Ve dvou to hráváme kolem 1,5 - 2 hodin. Jelikož hra končí po vyprázdnění určitého počtu měst, tak to záleží i na tom, jestli se hráči přetahují o bohatá města (která se vyčerpají pomaleji), nebo jestli i rozvíjejí a svážejí kostičky z malých měst, která tak rychle vysbírají a tím urychlí konec hry (pokud příliš neurbanizují :-). A občas nám taky hrábne a jedeme třeba na dvacet prázdných měst a tak podobně :-)

15.1.2010 11:28:32

Merlin
Takhle nám už hráblo taky a hráli jsme dokud jsme neodvozili všechno co se dalo. Ale to bylo na mapě Mexica.

15.1.2010 11:37:13

Hrací doba
Přidám do debaty svůj skromný názor,jelikož nejčastěji hrajeme RRT doma ve dvou s manželkou a podle standartních pravidel nám jedna partie trvá cca 1hodinu. Většinou však nehrajeme podle pravidel,kdy hra končí vyprázdněním 12-ti měst,ale tak že hra končí až když dojdou všechny značky prázdných měst (což je tuším kolem 25-ti kusů) a to se nám pak hra natáhne na cca 1,5hod.

15.1.2010 12:03:26

to Loselfos
Opravdu vyprázdnění 25 měst vám trvá jen 1,5 hodiny ???
Ve dvou je tam psané, že se má vyprázdnit 10 měst, těch 1,5 hodiny se mě na takový počet nezdá.

15.1.2010 12:11:25

kren
Dlouho jsem to teď nehrál, ale jednu dobu jsme hráli jednu partii za druhou a to nám to pak trvalo 45 min. - 1 hod., 1,5 hod. byl už fakt extrém. Někdy jsme za sebou dali i několik partií.

15.1.2010 12:29:59

ještě poznámka
Když nad tím tak přemýšlím, tak se to fakt dá odehrát i za hodinu ... ale na míň jsme se asi nedostali, většinou zas tak nechvátáme ...

15.1.2010 12:36:44

Hrací doba
je u nás skutečně taková jak píšu.Když jsme hráli RRT vůbec podruhé,tak jsme se se standartními pravidly dostali na 45min,což nám přišlo strašně málo,proto od té doby hrajeme na použití všech značek prázdných měst a herní doba se nám tak dostala na tu hodinu a půl.Možná to je tím,že oba moc dlouho nepřemýšlíme nad tím, co vůbec dělat,většinou máme připravenou strategii na dva tahy dopředu,takže si jedeme za svým a hra pak odsýpá. Určitě ale nějak nechvátáme, tahle hra je pro nás docela srdeční,takže si ji snažíme co nejvíce užít.

15.1.2010 12:45:15

to všichni co mi odpovídají
No já ji mám teď půjčenou z Korunky, protože už dlouho po ní pokukuju a tak si to chci zkusit zahrát. Kdosi mne tam varoval že po 4 až 5 hodinách je to přestalo bavit, že Steam je lepší (ten je zas jen od tří) tak se raději ptám a taky se ptám proto, že to asi budu když tak hrát většinou jen ve dvou.

15.1.2010 12:53:26

nejsem sice nikdo z výše zmíněných pánů, ale s mužem ji občas hrajeme ve dvou - takže, odpověď od nás z hor zní: nikdy víc než dvě hodiny

15.1.2010 13:02:59

to Kren
takové délce se mi nechce moc věřit.Je sice pravda,že ve dvou je to něco jiného,ale párkrát jsme hráli ve třech a do dvou hodin jsme se určitě vlezli,takže 4-5 hodin ve vice lidech mi u téhle hry přijde docela přehnaných.
Každopádně ale vyzkoušej sám,jak se ti bude líbit,já ji za sebe jen a jen doporučuji :-)

15.1.2010 13:09:18

kren
Tak těma 5 hodina mě odrazovali také, ale ukázalo se že to není zdaleka pravda. Možná, že v 6 lidech to těch 5 hodin zabere, ale ve dvou teda rozhodně ne.

15.1.2010 13:10:54

to Sodovka
No kdybych byl býval tušil, že jsi jedna z odbornic, tak bych tě byl býval rozhodně v dotazu nevynechal.:D To se tedy omlouvám.

15.1.2010 13:13:34

kren
no, da se to dohrat do te hodky kdyz se nekdo snazi, ale lze i takticky hru natahovat do tech dvou hodin. Radim to k casove tem mene narocnym hram a pritom je hra komplexni a nabizi spoustu strategickehovyziti.. To na ni ocenuji. Samozrejme nejakou dobu zabere rozlozeni hry, to umistovani zbozi do mest je kapku zdlouhave.

15.1.2010 14:14:23

kren
co se tyce 5 hodinove hry - v 5 hracich je to mozne ze to 5 hodin zabere, ve dvou ani nahodou. Trochu jsem nepochopil jeden nizsi prispevek, kdese hovori o 25 prazdnych mestech. Hra konci pro dva hrace v momente, kdy je na planu 10 prazdnych mest. Samozrejme dosazeni teto mety je mozno banit urbanizaci. Ale urcite nejde o to vycerpat vsechny plastove modely prazdnych mest.

15.1.2010 14:18:27

Ringo
Předpokládám,že reaguješ na můj příspěvek o 25-ti prázdných městech.
Pravidla jsou jasná,jak píšeš,hra ve dvou hra končí po vyprázdnění deseti měst,my však doma hrajeme tak že se končí až tehdy,když použijeme všechny značky prázdných měst,kterých je cca 25.Děláme to jen kvůli natažení celkové herní doby, protože jinak podle pravidel hrajeme ve dvou lidech těch 45min,což je pro nás málo.

15.1.2010 14:40:49

Loselfos
ja jsem nejak preletl ten tvuj prispeve a prehledl jsem, ze je to vase domaci uprava:-) Ted uz je to teda jasne.

15.1.2010 15:35:49

5 hodin hra
No nevím nevím, nechce se mi ani věřit ... hráli jsme párkrát ve čtyřech a i s vysvětlováním pravidel to dvě, dvě a půl hodiny o moc nepřelezlo ...

15.1.2010 19:33:20

Merlin
ve 4 jsme taky nesli nad 2 hodiny

15.1.2010 20:41:40

Čas hry
Jo, tak bych souhlasil s těmi nižšími časy. Hrály jsme to s mým synátorem asi něco přes 2,5 hodiny, ale to jen proto, že asi po hodině a půl (i s učením se a studiem pravidel, protože oba dve jsme to měli prvně v ruce) už jsme umístili podle pravidel 10 staveb a jemu se nechtělo ještě končit, tak z bedny vyndal dalších 5 a pak se ještě urbanizovalo, za což jsme sundaly taky ještě asi 2 předchozí stavby, takže už věřím, že ve dvou za těch 45 min až hodina se to dá sfouknout.

15.1.2010 22:05:00

kren
a jake jsou teda dojmy ze hry?

15.1.2010 22:19:18

Dojmy
Tak samozřejmě, že to byla první partie , takže jsem asi nevyužíval všeho co jsem mohl, ale dojmy jsou veskrze pozitivní a vůbec si nemyslím, že mají pravdu ti, kteří mne odrazovali co se týče délky hry. RT jsem měl ve wish listu už dlouho, ale nikdy jsem se s ním ani studiem pravidel neseznamoval, spíš jenom tak z doslechu, diskuzí a herními komponentami. Rozhodně mne RT nezklamal. myslel jsem, že bude co se týče pravidel těžší a co se týče průběhu hry méně variabilní. V obou případech jsem byl mile překvapen. Uvidím komu z mých spoluhráčů se to bude líbit s tím, že by se to hrálo častěji. Pokud ne, tak si to vzhledem k ceně asi pořizovat nebudu, protože si to můžu kdykoliv půjčit z Korunky. Ale pokud by to někoho hodně zaujalo, tak si to pořídím. Ještě uvažuju tom novém vydání s těmi novými mapami. Jinak bych to shrnul: Dojmy veskrze pozitivní, až na to, že jsem u té hry nemohl sedět a pořád jsem musel běhat kolem stolu.

15.1.2010 22:52:28

kren
tak to jsem rad, ze se hra libila, ja ji mam moc rad, je nekde na spici v mem osobnim TOP 10. Jinak mapa je velka, tak hra vyzaduje pohyb, al doporucil bych rozsireni Rails over England and Wales. Mnohe mnohe mmensi mapa, tim padem kontaktnejsi hra ve dvou a velmi zajimave rozsirujici pravidla.

15.1.2010 22:55:00

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves
The Dwarves
Akt. cena: 15 €
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas