Railroad Tycoon

xxxxxxxxxo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Railroad Tycoon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Autoři: Glenn Drover
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

budovanie zeleznicnej trate

Ahojte, dnes sme prvy krat hrali RRT a narazili sme na jeden problem - Ako budovat svoju zeleznicnu siet. V pravidlach sme dostatocne vysvetlenie nenasli. Mame take tri varianty:
1.Nove trate mozes pripajat len na mesta, do ktorych uz mas dotiahnutu vlastnu trat
2. Nove trate mozes pripojit len na mesta, kde uz zeleznicu niekto dotiahol. Je jedno ci samotny hrac alebo super
3. Trat mozes zacat budovat aj ukoncit v hociktorom meste. Je jedno ci tam uz su dotiahnute kolajnice alebo nie.

ako to hrate vy? Dakujem za odpoved :)
20.7.2010 20:05:02

Budování tratí
Tratě stavíš kdekoli, kdykoli, jen musíš správně zaplatit. Není nutné tratě na své, či soupeřovo jakkoli napojovat.

20.7.2010 20:18:39

ad tratě
Jo cholerus má pravdu a ještě bych dodal (ale to určitě víte), že trať se musí do konce kola dostavět.

20.7.2010 21:30:21

kren, cholerus
s tym dostavanim trate je to jasne. Asi ma zmiatlo ze v pocitacovej Sidovej verzii sa trat musela napajat uz na existujuce kolajnice.
Hra sa mi paci, len mam pocit ze vydavatel tak trosku pravidla odflakol.
Vdaka za odpovede, zajtra hrame :)

20.7.2010 21:42:13

nono1
ja bych rekl ze pravidla jsou ok, je tam jasne nakresleno co je spravne pri staveni trate a co je spatne. Nevim jak to myslis konkretne ze trat musis stavet tam ke jsi rozestavel. Pravda je takova, ze tu trat musis dotahnout behem kola, kde mas 3 akce, do konce. Jak to neudelas, nedokoncenou trat musis bez nahrady z plochy odstranit. Trat muzes napojovat i do mest, kde uz ma napojeno souper a bojovat tak s nim o odvoz zbozi z jednoho mesta. Samozrejme v tom meste musi byt jeste volny pripojny bod. Zacit trat muzes uplne kdekoliv, klidne muzes jednu postavit na vychodnim pobrezi a dalsi si klidne muzes postavit nekde na jihubez navaznosti na tve predchozi (samozrejme dokoncene) trate mezi mesty. Tak to jde preci i v te pocitacove verzi.

21.7.2010 10:49:39

ad počítačové verze
Ještě, že já nejsem nijak zatížen srovnáváním počítačových verzí her, protože jsem nikdy počítačové hry nehrál :D. Jakýmikoli počítačovými hrami jsem nepolíbený za ruku nevzatý :).

21.7.2010 11:24:58

kren
tak ono je predevsim nesmysl porovnavat deskovku s pocitacovou hrou. Tohle jak neni nekdo schopen si ujasnit, ta je s nim tezke porizeni:-) Nikdy jsem si nekupoval deskovku ktera je na motivy pocitacove hry z duvodu, ze bych ocekaval, ze to na desce bude stejne nebo alespon priblizne podobne. Vzdy jsem si takove hry kupoval zejmena kvuli nametu, ktery me zajima.

21.7.2010 11:30:52

kren
a mimochodem ty pocitacove vlacky bych t moc doporucoval, je to velmi prijemna krasna budovatelska mirumilovna zalezitost. Ja u te hry vzdycky zaziji nadherne chvile, kdy se treba jen kocham pohledem na rozestavene trate, jezdici vlacky a prijemen s u toho zarelaxuji a treba jen pro krasu postavim mega tunel nebo mega most za nekolik mega, i kdyz by to slo obejit za par tisic:-)

21.7.2010 11:33:06

to Ringo
To jo, to souhlasím. Já to jen tak mezi řečí zmínil proto, že mám o problém míň :D.

21.7.2010 11:33:57

Ringo
Ukoncenie trati do konca tretej akcie mi bolo jasne. Islo mi o to ci linky medzi mestami musia tvorit jednu prepojenu siet napr. z A do B odtial do C a odtial do D, alebo mozem budovat z A do B a v dalsom kole z C do D, pricom B z C nebudem mat prepojene. Lepsie to neviem vysvetlit. Pravidla sa venuju stavaniu lokalnej trate medzi dvomi mestami, ale nenasiel som v nich nic co by sa tykalo tohto problemu.
Pocitacovu verziu som hral kedysi este uplne prvu 2D verziu a tam cela zeleznicna trat musela tvorit jednu prepojenu pavucinu. A mozno som to hral spatne ... :)

21.7.2010 11:55:15

to nono1
Co není v pravidlech zmíněno je povoleno. Pokud by tratě musely navazovat, tak to bude v pravidlech napsáno. Kdyby mělo být vždycky v pravidlech vypsáno co je povoleno, tak budou pravidla 10x tak tlustší :). Jen třeba někdy v pravidlech chybí řešení nějakých konfliktních situací na které autor při psaní pravidel nepomyslel, ale to není tenhle případ.

21.7.2010 12:13:36

nono1
neni duvod si po precteni pravidel myslet, ze musis stavet navaznou sit zeleznic. Klidne mezi mestem A a mestem B postav trat a pak stavej nekde jinde jinou mezi mestem E a mestem F. Jinak kdyz uz to porovnavas s pocitacovou hrou, zkus porovnavat s tou, dle ktere je licencne RRT deskovka spjata, tedy s RRT 3

21.7.2010 14:09:11

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Intriky Západozemí
Hra o trůny: Intriky Západozemí
Akt. cena: 130 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas