Proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Předměty - boj

Můž mít postava při boji v každé ruce jednu zbraň? Např. v jedné meč a v druhé sekeru? (Pokud ani jedna není obouruční).
8.12.2011 10:08:38

re
Nemůže, v pravidlech je napsáno, že sice může používat v každé ruce jeden předmět, ale pouze jedn z nich může být zbraň. Myslím si, že tam je i dovednost, která umožňuje mít v každé ruce jednu jednoruční zbraň.

8.12.2011 11:12:00

Eyron
no my jsme to taky pochopili tak, jak píšeš, jen jsem si říkala, jestli jsme to pochopili správně. Protože když jsem si po delší době pravidla znovu prostudovala, tak jsem si nebyla jistá, jestli se tam neskrývá někde nějaká záludnost:

cit.
Postava může mít v rukou až dva předměty: zbraně, štíty nebo předměty, u kterých je uvedeno, že se drží v rukou (napo. hůlka). Jen jeden z těchto předmětu může být zbraň a jen jeden může být štít. Je-li zbraň obouruční, pak už jiný předmět držet v ruce nemůže.Tedy je např. povoleno mít šavli a plášť, hůlku a štít anebo třeba i dvě hůlky, ale není povoleno mít šavli a oštěp, dva štíty, obouruční meč a štít ani obouruční meč a hůlku.

8.12.2011 11:48:01

ta"jemná"
Dlouho sme to nehráli,ale mám pocit,nebo téměř jistotu že v jedné gildě učí boj se dvěma zbraněmi... Pak je to jasné,byl to u nás taky párkrát bod sporů:-)) V tom se mi právě Proroctví líbí, musíš si postavu tzv. vypěstovat:-) Jak už sem tu někde psal, vzdáleně to připomíná rpg.

8.12.2011 15:43:10

tajemná
Já v té citaci furt nevidím žádnou záludnost :-)
Jestli narážíš na to, že postava může mít dvě hůlky, tak to je tím, že hůlka není zbraň...

8.12.2011 15:51:17 | Upraveno autorem (porovnej)

tak to potom bude tak
já jen, že mám občas tendenci vidět v pravidlech to, co tam zjevně není...

děkuji

8.12.2011 17:56:29

Vybíráme z Bazaru

Legendy Dávnozemě - Miméza/Shapeshifter
Legendy Dávnozemě - Miméza/Shapeshifter
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas