Proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

lehčí úprava

Zdravím, zkoušeli jsme s klukama takovou novinku. Za příšery na herním plánu (mimo sféry) se háže čtyřstěnnou kostkou. Díky tomu jsme odbourali ty ošklivé situace, kdy vás porazí papírově značně slabší potvora. Hra je tak podstatně rychlejší. Zkoušeli jsme to párkrát. Na začátku i proti potvorám ve sférách. Ale tam to není ono. Takže jen proti obyčejným. Hráč vs. Hráč opět dvě šestistěnné. Pokud někdo z vás to zkusí taky, ať napíše dojmy.
3.2.2009 15:16:34

rodinná úprava
zatiaľ testované len s troma postavami :
1. na začiatku každá postava plus život aj energia / do ľavej minusovej polohy /
2. postavy levelujú automaticky podľa najskúsenejšej -nikdy nemajú menej ako o jeden život resp. mag . Ak teda úspešnejšia postava získa druhý život naviac, ostatní si na začiatku svojho ťahu jeden automaticky pridajú . Odstraňuje to nechuť, ak má niekto smolu na kocky, na druhej strane vedúceho hráča to veľmi nepoškodzuje, lebo má náskok /peniaze , skúsenosti / na nákup vybavenia. Túto inšpiráciu som prebral s Baldurovej brány- aj tam postavy levelovali ,aj keď neboli aktívne . V našom prípade sa na teba neaká skúsenosť nalepí , aj keď dostávaš výprask. Ak to niekomu padá v Osadníkoch, ostatní to dohrajú v pohode. Toto je už dlhá hra , a moja skúsenosť je taká, že ak niekto rýchlo utečie, ostatných to prestane baviť.

16.12.2011 22:17:02

upresňovanie ľahčích úprav
nakoľko táto hra je pre mňa dlhoročne srdcová záležitosť, urobil som grafické úpravy herného plánu pre pouzivanie questov- / díky za spracovanie Caulymu/- viac atmosfery - ako tester garantujem svižnosť iba pre troch hráčov / zanietení rpg hráči asi nebudú mať problém s dlhším herným časom aj pri hre 4,5 /. - Najviac hram s detmi : rychle posilnene postavy od zaciatku - vzdy neaky minipribeh / +1,+1 /. Ciel : ziskat dva glejty, splnit dva questy z prislusnych cechov - hotovo. / Ak hraju aj starsi , treba ziskat aj jednu sferu./ Karticiek stretnuti, vybavenia a questov je dostatok, takze znovuhratelnost aj pri takto zjednodusenych hrach je vyborna.

10.1.2012 23:42:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gemini Gauntlet
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas