Proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info k rozšířením

Tohle mi poslali z Altaru
---------
Dobrý den,
Dračí a Vodní říše hratelné s 3. vydáním základu by měly být dostupné v
průběhu
července, nové rozšíření Říše Chaosu snad do konce roku.
S pozdravem
Martin Kučera
3.6.2009 09:31:45

super
výborné správy. dik za info

3.6.2009 10:22:16

3. vydání základu
Takový malý dotázek..netušíte co se změnilo v tom 3.výše zmíněném vydání základu oproti 2. verzi?

8.6.2009 18:08:35

Fleder
Kromě předělání komponent došlo k přidání nové karty náhody (nevzpomenu si teď, co dělá a jak se jmenuje) a úpravě např. některých artefaktů jako je Praporec zkázy (nyní Praporec naděje - pomáhá a neubližuje) a královského pláště (nebo jak se to jmenuje). Dále byl uprave závěrečný boj, kdy ten, co má plášť (snad) určí pole, kam se všichni přesunou a na tom se střídají a bojují...

Píšu to z hlavy, takže zde mohou být drobné nepřesnosti. Jinak bych řekl, že změny jsou jednoznačně k lepšímu... (mám i 1. edici hry...)

8.6.2009 21:04:46

to Kedrigern
Neměl by jsi chuť udělat nějakou srovnávací tabulku co se změnilo? Mám ještě první edici, docela by mě to zajímalo, ale z Altaru to asi nevytáhnem.
A navíc jak jsem někde četl, říše chaosu (či jak se to má jmenovat) už nebude kompatibilní s 1.edici.
A pak si lidi nemají stěžovat na malou podporu ze strany Altaru -jako v jiné diskuzi v na těchto stránkách.

8.6.2009 23:10:10

To TomasV
Mám naprosto stejný problém jako ty. Přihlásil jsem se u Altaru do nějakého seznamu. Jestli jsem to správně pochopil, měl by se týkat zájemců o balíček kompatibility. Ale nevím nevím... Dočetl jsem se o tom na nějakém fóru

8.6.2009 23:26:07

To tomasV
Teď na to nemám moc času (státnice na obzoru). Ale začátkem července bych to mohl nějak zfouknout (snad nezapomenu:-)). Jinak mám taky 1. edici a musím říct, že ta 3. je lepší ;-) (díky změnám a kvalitnějším komponentám - i když ne tak kvalitním jako v Z-man edition...).

Co se týká toho balíčku kompatibility - pochybuju, že by ho udělali i pro 1. edici, ale uvidí se...

9.6.2009 08:10:47

Srovnání
Tady jsem našel něco na Lopuchu - ten člověk tam píše, co si zapamatoval z turnaje (neručím za správnost):

http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=proroctvi&to=930

ale pro představu to snad stačí... Co se týká říše chaosu, Bouchi psal na lopuchu, že se o perforovaných kartách ještě neví, ale jestli, tak budou jen v omezeném množství při koupi rozšíření přes Altar (ale je to starší info...)

9.6.2009 08:17:11

to Kedrigern, Elenistar
Díky - uz jsem taky napsal do Altaru - tak uvidime.

9.6.2009 09:01:57

Vyjdou
někdy ta rozšíření hratelná s 3. vydáním?

2.2.2010 11:31:51

to ta"jemná"
No abych pravdu řek tak bych na to moc nesázel. Z Altaru se nic nedovíš, nezbývá než čekat. Já mám pro změnu první edici i s oběmi rozšířeními a sháním se po nových kartách k základu (viz níže).
Altar reagoval (teda jedinný způsob jak jsem s nich něco vyrazil byl telefon, když jsem se asi po tydnu dovolal) že určitě pokud jsem si o karty napsal mě zařadili do evidence a pak se mi ozvou ... někdy ... neví kdy ... až jim zbyde ... no děs ... s Altarem jsem skončil

2.2.2010 12:07:48

Bouchi

par informaci
Takze aby bylo trochu jasneji:
Jestli zbudou nove karty k zakladu se bude vedet AZ POTE co se dokompletuji veskera Proroctvi. Zatim je porad jeste cast komponent z prostorovych duvodu u jednoho ze subdodavatelu. Cili skutecne neni mozne davat jinou odpoved nez "jste v seznamu, jestli karty zbudou, ozveme se". Altar zadne prebytecne karty v teto chvili ani fyzicky nema, ma jen kompletni krabice.

Co se rozsireni pro 3. vydani tyce:
- Draci rise je po autorske strance uz nejakou dobu hotova, cast komponent je vyrobena, zbytek na vyrobu ceka, pricemz timto cekanim neni vinen Altar (ale detaily tu nemuzu rozebirat)
- Vodni rise pro 3. vydani dosud neni hotova po autorske strance. Zkuste apelovat na Vladu.

2.2.2010 15:06:18

Bouchi
dobrá zpráva! :-)

2.2.2010 16:03:53

Dračí říše
Tak na tu čekám a doufám, že si ji dopřeji alespoň letos pod stromeček, tedy Altaru na to dávám téměř celý rok :-).

2.2.2010 16:04:18

rozšíření, to Deth
Tak já kdybych měl znovu Proroctví (jakože jsem měl, ale už nemám :), ale nedávno jsem ještě o 3. edici uvažoval, ale nakonec jsem to z jistých důvodů odpískal), tak bych se spíše těšil na Vodní říši, která se mi moc líbila. Dračí říše mě moc nenadchla. Tři cesty - dlouhá, krátká a střední, draci a nějaké ty předměty. Přišlo mi to takové suché a akorát to zbytečně prodlužovalo hru. Ale vodní říše mi přišla taková napínavější s těmi bílými žetonky - vzduch co postupně docházel, víry a taky tím méně omezeným pohybem.

2.2.2010 16:12:52

Beholder
Doufám, že jsi to neodpískal kvůli mě ;-) Pořád nějak nejsem schopný sepsat ty změny...

2.2.2010 16:33:47

Kedrigern
No psal jsem i na diskusní forum Lopuch, tam mi nikdo neodpověděl, tak jsem zkusil napsat rovnou Vláďovi soukromou zprávu na BGG a taky nic. To neřeš...upřímně, odpískal jsem to hlavně kvůli tomu, že jsem se nikde nedozvěděl hlavní herní (ne vizuální) rozdíly mezi 1. a 3. edicí, ale taky proto, že jsem začal uvažovat o Talismanu, přece jen jsme si u něj kdysi užili dost srandy a hrávali velmi často a karty jako Zlá babice (pokud se nemýlím) nebo Poltergeist se mi vryly do paměti :), tak že jsem po sydově reportu začal uvažovat o jeho pořízení. Přece jen pokud si dobře pamatuju byl Talisman svižnější a kratší než mnoha hodinové Proroctví, které se ke konci táhlo a zábava rapidně klesala. A navíc je Talisman takový pohádkovější a spíše humorný, škodolibý. Proroctví je takové vážnější a jak říkám moc zdlouhavé, to si radši dáme na několik hodin Descenta

2.2.2010 16:43:32

jasný
Proroctví mám kvůli nostalgii - ikdyž Talisman jsem hrál daleko dřív. Taky jsem jej zvažoval, ale spíš zahraju jiné hry, tak jsem jej dal zase k ledu (btw. Proroctví už taky nehraju), ale absolutně chápu tvoje argumenty...

2.2.2010 17:44:43

Zdlouhavé...
Ano, Proroctví má pozvolný rozjezd a k cíli je příliš daleko a dlouho. Ono se ovšem líbí mým malým dětem, tak kvůli nim chci rozšíření, aby přibyly příšery, protože to je to, co se jim na té hře moc líbí, příšery a samé bojování.
Pokud jde o mě, tak bych Talisman 3.edici bral, ale angličtina je důvod, proč jej koupit nemohu. Proto výhledově koupím WoW boardgame.

2.2.2010 18:26:41

zdlouhavost
My to vyřešili dvojí rasou. Tedy dva bonusy, a mužou se i stackovat. Jste tedy silnější, a jelikož jsme hrdinové, tak za potvory se hází čtyřstěnou kostkou. Kromě potvor ve sférách. Takhle to máme dohraný do dvou hodinek a jelikož je to fun game, tak se u toho často královsky bavíme.

2.2.2010 21:10:30

Brutall

pls help
je si kupil rozsireni ke hre proroctvi ale nebyl u toho praporec zkázy (i kdyz by u toho mel byt pise to napriklad obradni zezlo) pls napisete mi co pridava atd...?

21.8.2010 11:02:46

Brutall
Tak právě jsem si procházel rozšíření a také jsem tam tebou zmiňovanou kartu nenašel. Mám na mysli Dračí říši.

21.8.2010 12:38:07

rozšírenie
chcem sa opýtať...je dračia ríša kompatibilná s tretím vydaním proroctví už v predaji?

21.8.2010 16:55:27

to bude asi tím, že
máš jiné než první vydání Proroctví. V prvním vydání se totiž zjistilo, že Praporec zkázy byl moc silný a v dalším rozšíření byl opraven a přidán mezi další sestavu artefaktů. Mezi nimi je třeba to Obřadní žezlo. Měl by být opraven i Zrcadlový štít. Ale jelikož ty jsi si koupil pravděpodobně už to opravené vydání (to novější), tak tam asi ten Praporec nebyl páč už byl opravený v základu. Snad jsem to napsal srozumitelně.

21.8.2010 17:04:37

monkeyml
Již pár měsíců je Dračí říše pro 3. vydání Proroctví v prodeji :-).

21.8.2010 17:20:54

:-D
super :-D pozerám zlé stránky a asi málo často...vďaka...poobzerám sa po tom.

21.8.2010 17:23:08

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS core box) + Niamh
Tainted Grail (KS core box) + Niamh
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas