Proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

dva dotazy

Měli sme s klukama takový problém. Mám-li ve zbrani Astrální kámen řádu či chaosu, smím touto zbraní zaútočit na Dračí královnu? ( je to příšera 4 druhů)
Dotaz č.2: Vztahuje se bílá holubička, např. v Lesním táboře, kromě útoků také na použití předmětů a schopností? ( konkrétně Svitek krádež, nebo svitek zapomění) děkuju za jakoukoliv reakci.
8.2.2009 13:21:15

dvě odpovědi:
Dle mého názoru:
1) ano, pokud je monstrum více "druhů" zaráz, platí na něj bonusy proti všem těmto "druhům"
2) ano, podle mě je hráč chráněný holubičkou i proti schopnostem a předmětům
Doporučuju položit dotazy ve fóru "Proroctví", případně "Stolní a deskové hry" na hofyland.cz, kam pravidelně chodí sám autor ;-)

9.2.2009 07:30:08

to Eyron
Tak skoro, aby Vlaada občas mrknul i sem :-)

9.2.2009 09:38:33

to eyron
Díky moc, škoda jen, že mi kluci neuznali ani jednu z těchto věcí. U nás je to spíš, že když je najasnost pravidel, tak to dopadne v neprospěch toho co má problém.

9.2.2009 10:32:06

silné zvitky
u nás je to na dohode
s tými viacerými druhmi príšery to nebol ani problém sa prikláňam k Eyronovi
no druhý dotaz ohľadom holubice, to sa sťahuje na útok, čiže u nás to skôr býva tak že ak niekto naškrabe zvitky 2-3 tak sa mu všetci vyhýbajú.
Mne sa raz stalo že kamoš mal zvitok očarovania a stretol nelicencovaného alchymistu + nejakým nedopatrením sa mu do rúk dostal aj zvitok krádež a krádež myšlienok .. jednoducho mal som čierny deň :(
ale všetci sa bavili, až na mňa :D

5.1.2011 19:34:21

faarha
mám jenom pocit, že jsem to proroctvi asi dva roky nehrál :D ani nevím, že jsem se na to ptal :D

5.1.2011 19:37:15

Astrální kámen chaosu (a další)
Jen doplním, jak bych si pravidla vyložil já, ať už to s nimi bylo myšleno jakkoliv:
1) Astrální kámen řádu použít můžeš (smí se použít na démony a nemrtvé, a to Dračí královna je). Ale Astrální kámen chaosu použít nemůžeš. Ten totiž říká, že jej nesmíš použít na démony a nemrtvé, tedy ani na Dračí královnu.
2) Bílá holubička se podle pravidel vztahuje na souboj mezi postavami, takže hrajeme, že svitky fungují. A jak píše Faarha, když někdo takový svitek má, ostatní se u snaži vyhnout:)

17.7.2014 14:01:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kufr 2 společenská hra - nové otázky a úkoly
Kufr 2 společenská hra - nové otázky a úkoly
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas