Fotosyntéza - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Asmodée Editions
Blue Orange Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Hjalmar Hach
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a dostupnost

Tohle mne dost zaujalo, vypada to fakt zajimave a na pohled krasne, navic mechanismy krasne zapadaji do tematu.

Muze nekdo rict, jake to je?

A da se to (nebo alespon bude dat treba zacatkem pristiho roku) nekde u nas sehnat ?
6.12.2017 11:34:34

dojmy po jednej hre

Hru sme hrali na DŽ akcii na brneskej Horke viacerí ( vystriedalo sa pri nej cca 15 ľudí a všetci sme sa zhodli na rovnakom verdikte ) a má to jeden obrovský problém.
Ak to budeš hrať s niekým kto to má nahrané, nemáš šancu, ale hlavne tam záleží aj na poradí hráčov ( prvý hráč zákonite vychytí najlukratívnejšie pozície a s tým nemáš čo urobiť a nedá sa tomu nijako brániť ), druhý je na tom relatívne dobre, ale ostatní už iba paberkujú...ide o to, že v strede hracej plochy sú najlukratívnejšie pozície...pri setupe začínajú všetci na okraji boardu a postupne sa ich stromy vysemeňujú ...najlepšie smerom ku stredu...pekne tam funguje škodenie kedy začneš tieniť súperovým stromom.
Ďalším problémom je znovuhrateľnosť...ono to bude mať pri každej ďalšej hre rovnaký priebeh. Tým pádom je to hra, ktorú vieš vytiahnuť raz začas, ale treba to brať ako zážitkovú zábavu a nie ako hru.
Graficky je to fakt vymazlené...tiež sme to viacerí plánovali kúpiť v essene, ale mám pocit, že nakoniec do toho nikto nešiel.

Tá hra je celkovo herne nedotiahnutá. Má to super nápad , ale príde mi to ako entry tutorial level za ktorým však už nie je nič.:(

6.12.2017 17:25:21

.
Jsou to takove jednodussi sachy na hexovem planu. Akorat soupere nevyrazujes ze hry tim, ze bys mu bral figurky, ale tim, ze mu stinis jeho stromy a semena, cimz jsou mu pak k nicemu (mluvim o pokrocilych pravidlech). Musi se planovat na hodne kol dopredu.
Graficky je to urcite pekne, ale pri hrani jsem mel pocit, ze je to ciste abstraktni hra. Myslim, ze je to dobra hra do klubu pro novacky, protoze to hezky vypada a pravidla jsou jednoducha.

6.12.2017 19:09:30

Improvizace
Podle mne je to krásná hra, a je tu mnoho možností jak si ji vylepšit:
1) realističtější stínění
- každý stom vrhá stín o hodnotě své výšky
- na každém dalším poli se hodnota stínění snižuje o 1
- počet získaných sluncí fotosyntézou se pak snižuje o hodnotu stínu
(takže mám stromy výšky 1,3,_,_,3,_,_,2 a slunce jde zleva, dostává se 1,2,2,1 namísto 1,3,0,0 )

2) úvodní rozmístění podobně jako v osadnících
(1 strom se dává v pořadí hráčů, druhý pak v opačném pořadí)

3) možnost přesemenění
- pokud zaplatím o 1 slunce soupeři, můžu se vysemenit na jeho semínku a jemu ho vracím zpět na desku

4) stromy korespondují roční období
(lípa podzim,smrk zima, javor jaro, dub léto)
- určitě by šlo vymyslet že 6 otočení představuje
(jaro-x-léto-x-pozim,zima )
- hráči pak mohou ve svém období nakoupit položky o 1 -levněji (minimálně však vždy za 1)

5) Skály
- na některá pole v plánu položíte prostě žeton a to znamená že na daném poli nic neporoste

17.4.2020 13:50:35

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas