Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

VASSAL - hra po mailu

Máte někdo zkušenosti s modulem Vassal? Slouží k hraní wargames po mailu a jelikož Pax je hra na dlouho, potenciální oponenti ze zatrolenek jsou daleko a času je málo, napadlo mě, zda by někdo neměl zájem to zkusit po mailu přes ten Vassal. Nemám zdání, jak se třeba řeší kostky, zda si každý musí házet doma a ostatní mu věřit nebo zda je to v tom programu zahrnuto, ale kdyby měl někdo zájem, ozvěte se. Podmínkou je předchozí nastudování pravidel (dostupná na BGG a stránkách GMT v sekci Living Rules), samozřejmě stažení Vassalu a aspoň párkrát týdně čas odehrát kolo. Na druhou stranu bych to nijak nehrotil, veškeré otázky v klidu probral po mailu a hru nikam nehnal na úkor urychlených rozhodnutí vyplývajících z nejasností pravidel. Takže kdo by měl zájem , ozvěte se, pro navození atmosféry i triumfálních okamžiků, které může Pax navodit doporučuji tento session report: http://www.boardgamegeek.com/thread/347903
8.7.2009 15:15:00

Sydo
kouknu, prectu pravidla a dam vedet, tahle hra me strasne laka a kdyz uz nejde sehnat, tak aspon pres ten mail by to bylo fjn

8.7.2009 16:04:16

Ringo
super, doufal jsem, že se ozveš :) Já kouknu na ten Vassal, stáhnu ho a koouknu, co to umí. A pravidla taky budu potřebovat osvěžit, tak se naučím aspoň obojí najednou ;)

8.7.2009 16:05:24

To sydo
Prosím tě, nemohl by jsi tu hodit link na ten VASSAL..? Jinak bych měl taky zájem ale nastudovat pravidla bude asi kotel...

8.7.2009 17:04:48

SSZGSA
http://www.vassalengine.org/community/index.php

tady. Ještě jsme to nestáhl, ale co jsem koukal, jsou tam moduly pro různé hry, které si do toho stáhneš a pak je můžeš hrát. O víkendu to zkusím.

8.7.2009 18:21:09

pocitacova Pax Romana
jinak kolik toho ma ta klasicka pocitacova hra Pax Romana spolecneho s tou deskovou? Kdyby Vassal nebyl treba ok, tak ta pocitacova Pax Romana by mohla mit hru pres net, stoji to kolem kilca, takze bysme mohli dat sitove aspon to:-) Pokud t oma teda co spolecneho se stolni predlohou.

8.7.2009 20:36:10

sydo
hral jsem pres vassal memoir a battlelore .. naprosto v pohode ... mohuli soudit podle tech dvou her, tak vassal slouzi coby simulace deskoveho prostredi, pravidla si hlida sam .. generator kostek tam je, ale opet, zasahy si pocitas a ztraty odstranujes sam .. je tam samozrejme ingame chat a pokud budes hrat s cizinci, je dana urcita konvence komunikace

8.7.2009 21:08:21

sydo
pravidla si hlidaS sam .. me to podstatne s vypadlo

8.7.2009 21:10:00

pravidla si hlidas sam
tak to bude pro me asi docela problem, kdyz pravidla ani neumim, abych je jeste hlidal. Doufal jsem ze nejake zaklady za me hra bude simulovat

8.7.2009 21:35:31

ringo
hlidate je spolecne .. staci kdyz te ohlida protihrac :)

8.7.2009 21:47:09

Siaron
tak snad, ale nevim jestli byto Syda bavilo porad lustrovat protihrace

8.7.2009 22:25:28

Ringo
Jak říkám, pravidel je dost a já budu taky často koukat do pravidel. A nijak extra bych nespěchal, když bud eněco nejasné, tak se prostě zeptáš a já se pokusím odpovědět (dám si předtím taky nějaký ten scénář sólo, abych se sžil s VASSALem a pravidla budu tak ypotřebovat zopakovat). Pošleme si na sebe icq nebo na gmailu je chat, takže by nebyl problém se nějak dohodnout i když jeden nebude ve hře. Po tahu se zkontroluje, že je vše podle pravidel a pojede se dál, žádný stres.

2Siaron - počítám, že součástí VASSALu je nějaký "log", který zaznamenává co kdo udělal a co hodil, že?

2Ringo - Pro začátek pravidel doporučuji kuknout do Playbooku, kde je seznam scénářů a zjednodušená pravidla. V Playbooku nebo Rulebooku je pak i příklad hry. Ale doporučuji začít těmi jednoduchými pravidly a pak si zkusit první tréninkový scénář - Pyrrhus, tam se seznámíš se základy pohybu a boje.

9.7.2009 07:59:42

Ringo
Kdyžtak se m ůžeme na prvních pár kol domluvit na určitý čas, kdy se sejdeme všichni a přes chat tam vyřešíme jak kolo probíhá společně, abyste se do toho dostali. Uvidíme, zda se ještě někdo přidá. Zatím jsme dva + SSZGSA má zájem.

9.7.2009 09:19:29

To Sydo
Tak jsem se včera v tom ráchal a našel jsem i Twilight Struggle tak by jsme mohli dát třeba i to.Pravidla mám už mám doma a jsou tu k dispozici.A přitom bych se podíval na Pax Romana.

9.7.2009 10:06:58

Twilight
No, jde o to, že TS hraju celkem často, tudíž odpadá nutnost hrát ho po mailu. Mě ani ten Pax po mailu tolik netěší, ale jelikož je to jedna z mála možností, jak odehrát dlouhou kampaň, nedá se svítit. Jinak totiž preferuji deskovky zásadně na stole, nějaké BSW a tak mě vůbec nelákají. Nicméně, pokud bys byl pro ten Pax, už jsme tři. Uvidíme, zda se ozve ještě nějaký zájemce nebo dáme nějaký scénář pro 3.

9.7.2009 10:22:48

Playbook
tak uz tisknu playbook, ten mi jinak staci k pochopeni hry? Rulebook prozatim nepotrebuji?

9.7.2009 10:33:56

To Sydo
Ne v pohodě, já jen, že TS nemám možnost nikde zahrát tak jsem se jen zeptal.Rozhodím vlákna a někoho ulovím.:D
Jdu asi šprtat pravidla na Pax Romana..:)

9.7.2009 10:34:02

Ringo
Vytiskni si obojí, ten playbook se občas odkazuje na rulebook, takže kdyby sis chtěl něco prostudovat podrobněji, tak se tam můžeš podívat. Ale na to, abys uviděl kostru, na které hra drží ti do začátku stačí ten playbook (sekce quick start rules).

2SSZGSA - no, pokud se někdy domluvíme na hraní v Praze, tomu TS se nebráním.

9.7.2009 10:37:31

hmm
vypada to hodne slozite, takze to asi nebude hned, ale snad se tim brzo nejak prokousu:-)

9.7.2009 10:54:45

sydo
je tam chat okno, do ktere se zobrazuje komunikace obou hracu + vysledky hodu ... myslim ze ma i nejakou historii

9.7.2009 13:00:40

VASSAL
stažen i s modulem pro Pax. Vypadá to celkem intuitivně, když budeme hrát po mailu a ne real time, tak se vždycky nechá nahrát log soubor s tím, co jste ve svém kole udělali a pak se to pošle ostatním hráčům, kteří si to mohou poté přehrát. Jen se asi bude často posílat i během kola, pokud bude chtít např. někdo zahrát kartu nebo aby se soupeři nabídl ústup. Jsem na to fakt zvědav!

11.7.2009 13:10:45

pravidla
bojuji s pravidly a navic jen v nouzovych momentech kdy mam malou kapku casu, takze to vidim kapku na dlouhe lokte, ale porad si myslim ze lepsi nez vubec nic:-)

11.7.2009 20:14:12

nerozjedem to?
hrajte někdo? nezkusíme to? Když se k stolnímu paxu dostanem asi jednou za rok...kdo se hlásí?

22.9.2010 11:45:25

kandelabr
No, já se teď snažím VASL využít pro učení ASL a nějak mi to nechce běhat na PC :(

U toho PAxu nevím no, podle mě by to bylo hrozně na dlouho - udělat kolo, čekat, jestli někdo nechce interceptovat atd. Já pokud můžu, tak raději hru z očí do očí, i když méně často.

22.9.2010 12:02:39

resp.
Já bych Pax moc rád zahrál, ale když jsem zakládal toto vlákno, nevěděl jsem, že to budu s šílencema hrát na Warconech :) a jak jsem to zkusil, tak už by mě to asi tak neuspokojilo - ta diplomacie, špičkování u stolu, to by PC ennahradilo.

22.9.2010 12:03:56

sydo
tak to samozřejmě beru a mám to stejně, naživo je to vždycky lepší. Ale zase bychom mohli doladit znalost pravidel atd. A byla by to dobrá náplast.
Případně otočit otázku na: KDY BUDE DALŠÍ WARCON? :)

22.9.2010 12:10:24

Vybíráme z Bazaru

Expedice
Expedice
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas