nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Párty Alias Junior

Počet hráčů: 4 - 12
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra, dětská hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Byla nebyla jedna skvělá dětská oslava. Zábava to byla veliká a trvala celý večer. Skřítek Pořadníček všechno zorganizoval, kouzelník Čáryfuk vymyslel hry, kterými se děti bavily, žába Skákalka předváděla neuvěřitelné kreace, sova Houkalka dětem vyprávěla neskutečné příběhy, muchomůrka Jedulka kouzlila s barvami a duch Pomocníček se zjevoval a zase mizel, jak bylo potřeba...

Párty Alias junior je zjednodušenou verzí populární párty hry pro dospělé. Hraje se v týmech, kdy si hráči navzájem různými způsoby napovídají zadaná slova. Správná odpověď je pak odměněna posunem na herním plánu. Úkoly se dělí do tří druhů. Octne-li se figurka na poli s dlaní (v prvním vydání se žábou), musí hráč předvádět slovo, které mu zadá vylosovaná kartička s obrázkem, pantomimou. Na poli s tužkou (v původním vydání s muchomůrkou), musí napovídat pomocí kreslení a na poli se rty (v první verzi sova) se spoluhráči znaží uhádnout pojem, který je jim popsán verbálně, tedy slovy. Stihnout to musí v časovém limitu, určeném přesýpacími hodinami.

Vyhrává ten, jehož figurka dorazí první do cíle. Vzhledem k relativní jednoduchosti karet je hra vhodná spíš pro děti na prvním stupni základních škol.

 

Autor: Dejf