Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 370x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Valkyrie - neoficiální aplikace

Zdravím! Rád bych zde otevřel diskuzi na téma další scénáře pro MoM z neoficiální aplikace Valkyrie. Tu vytvořili nadšenci, kteří ji stále vylepšují a v některých ohledech je již nyní lepší než ta oficiální. Každopádně, proč jsem se rozhodl založit diskuzi zde. Fanoušci hry již začali chrlit vlastní scénáře, které si lze zahrát právě jen v aplikaci Valkyrie a některé z nich jsou lepší, některé horší. Pokud s nimi máte nějakou zkušenost, zkuste je zde ohodnotit aniž byste však dalším hráčům vyzradili klíčové záležitosti scénáře.

A na závěr, v neposlední řadě, hledám pár dobrovolníků, kteří by byli ochotní pomoci mi v testování mého vlastního scénáře. Zatím je ve fázi testování, oficiálně ho vydám za několik týdnů. Pokud by se tu však našel někdo, kdo by si ho chtěl párkrát zahrát (ideálně i v různém počtu vyšetřovatelů) a posléze mi poslat výsledek hry (herní doba, vítězství/porážka) a jakoukoliv kritiku (tu snesu a popravdě ji naopak potřebuju ;-)), budu opravdu velice vděčný.

A pro úplnost - je pro to potřeba angličtina ;-)
28.3.2018 18:23:32 | Upraveno autorem (porovnej)

NAVi
Možná by bylo fajn, kdyby si tu Valkyrii trochu pro neznalé představil a popsal, jak funguje :)
___
redaktor Deskofobie

28.3.2018 19:14:23

Co to je Valkyrie
Jedná se v zásadě přesně o to samé, jako je oficiální aplikace. Umí to pár věcí míň, jiné to má zase navíc. Za všechny například UNDO, které umožní při ukliknutí vedle vrátit se a svou chybu napravit. Jasně, graficky to je trochu znát rozdíl, ale nic hrozného. Je to naprogramované v Unity a volně dostupné zde:

https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki

A mimo MoM to také stejně funguje pro Descent: Journeys in the Dark Second Edition a Star Wars: Imperial Assault. Na aplikace se stále pracuje a neustále se vylepšuje. Obzvláště tedy editor pro vlastní tvorbu. Vytvořit vlastní scénář není nic jednoduchého (pokud mluvíme o kvalitním scénáři), ale někteří nadšenci se do toho stejně pustili a jejich výtvory jsou hodnoceny velmi vysoko, srovnatelně s oficiálními scénáři. Bohužel jsem se tam setkal i s takovými, které dohrajete a už se k nim rozhodně nikdy nevrátíte.

Je to zcela zdarma. Nainstalujete si podle platformy, kde chcete hrát (a kde již máte oficiální aplikaci), necháte Valkyrii stáhnout oficiální soubory ze hry (aby byly aktuální). Po spuštění si stejně jako v oficiální aplikaci vyberete, které máte rozšíření a poté si můžete vybrat a stáhnout libovolný scénář jiného nadšence. Je jich dohromady zatím jen asi 12, přičemž já hrál asi 5 a jen 2 z nich za něco stáli. O víkendu se chystám na další.

Můj scénář tam zatím k nalezení není. Mám ho jen u sebe a k jeho zveřejnění v aplikaci se teprve chystám, ale mohu ho poslat e-mailem, kdyby měl někdo zájem o testování.

28.3.2018 22:56:48

Jazyk
Ahoj, rozhodně jsem nadšenej z toho, že takováhle věc existuje :) Nemám problém s AJ, ale chci se zeptat jestli i tvůj scénář bude aj nebo i česky?

29.3.2018 09:42:42

Jazyk

uNd3r: Můj scénář je v angličtině, byť možná nedokonalé. Valkyrie, momentálně, nepodporuje češtinu, i když se na to chystá. Tzn. i kdybych celý svůj scénář vytvořil česky, stále by všechny texty spojené s monstry a mythos fází byly anglicky. Navíc své scénáře směřuji hlavně na celosvětové publikum. Několik nadšenců překládá scénáře ve Valkyrii z angličtiny do němčiny a francouzštiny. Některé jsou i ve španělštině. Českých hráčů přeci jen tolik není..

29.3.2018 16:30:16

Vytváranie scenáru
Vytvára tu niekto svoje vlastne scenáre? Skúsila som si to a som úplne stratená :) Nejak neviem presunúť dieliky alebo tokeny a pod. Existuje nejaký návod ako na to? :)

8.6.2020 10:49:50

Návod Valkyrie a možná spolupráce a testování

Nymia: Existuje návod. Je přímo na stránkách github.com a má asi 250 stran A4 :) mám ho vytisknutý a až budu mít čas a MoM u sebe, tak bych se rád pustil také do tvorby nějakého scénáře.

NAVi: Rád bych nabídl nějakou možnost spolupráce. Pokud si třeba nejsi úplně jistý angličtinou, tak můžu pomoci s tvorbou některých textů, můžu testnout scénář apod. Ale na rovinu, teď na to nemám úplně čas a navíc mám teď kompletně MoM u kamaráda v péči, který mi barví figurky a podstavce, takže bych se k tomu dostal až někdy v září.. k tvému scénáři jsou potřeba jen komponenty ze základní hry nebo i z nějakého rozšíření?

6.8.2020 14:58:24

Jak tam dostat obrázky?
Testuji Valkyrii, ale nemohu přijít na to, jak tam vložit nějaký obrázek.
Třeba hned v tom formuláři, kde se zadává jméno scénáře, description atd.
Nahoře je image, na což když kliknu, objeví se okno s prázdnou nabídkou. Vypadá to, že jde o nějakou galerii, ve které zatím nic není, co by se dalo jako obrázek vložit - nemohu zjistit, jakým způsobem se tam ty obrázky vkládají.
A omlouvám se, ale moje angličtina není nic moc, čili z nějaké anglické nápovědy to nevydoluji.
Nemá někdo rychlou radu?
Neví někdo o české nápovědě?

14.11.2020 20:17:31 | Upraveno autorem (porovnej)

zacinajici
Myslím že musiš ist do appdat, u mna je tá cesta takto C:\Users\andre\AppData\Roaming\Valkyrie\MoM\Editor
Tam potom vyberieš zložku s názvom tvojho scenára ( alebo tam budu len podľa čísel tie scenáre ) a priamo do tej zložky hádžeš obrázky,, mne funguju JPEG a PNG, myslím že by nemali byť príliš veľké aby to šlo, ale to si musíš vyskúšať.
( V tom priečinku sú aj iné súbory tak stými som nič nerobil proste som si tam tie obrázky nahádzal k tomu, potom by sa ti to malo zobraziť už priamo v apke pri vyberaní obrázkov ( poprípade urob reštart valkyrie )).

ad; mne dosť pomohlo toto, asi poznáš, je to síce iba ENG ale je tam viacmenej všetko, aj o tom custom contente
https://docs.google.com/document/d/1Gi5gTwKkw84Px0Lvk-bJ3Aml_vF3ZoljjB6a8FjWGt8/edit#heading=h.z6gwrs7qg3vc

ad2; no mám pocit, že som uplne neodpovedal na tvoju otázku správne,, teraz som sa pozeral a ano keď chceš vložiť uplne nazačiatku obrázok, je to akoby obrázok toho scenára, tam sa mi zobrazuju len custom obrázky, kroré som vložil podľa toho čo som písal vyššie.
Ak chceš ottestovať knižnicu obrázkov, choď do components daj si tam new UI, a tam keď klikneš na to image tak tam už by si mal mať knižnicu default obrázkov z appky,,, určite skús ten odkaz na tutoriál čo som poslal tam to je pekne vysvetlené,,, ono keď chceš spraviť len blbý štart tak potrebuješ newEvent, dáš mu že sa spustí na začiatku Trigger: EventStart a dáš si že Add Component a tam naklikáš tie UI, a je to také nemotorné , jedno UI je obrázok, ďalšie UI musíš spraviť ako text ďalšie ako tlačítko Pokračovať, atď...

14.11.2020 20:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

pOrtal
Dík, vysvětlil jsi to perfektně - a funguje to!
Dokonce jsi mě předem odpověděl otázku, jak se proboha rozchodí start. Bo za "startovními předměty" na mě stále zela černá díra. Teď už se s tím nějak poperu...(snad) ;-)

14.11.2020 22:08:01

Cestina do aplikace
Ahoj,
Chtel bych se zeptat jestli je jiz dostupna cestina pro aplikaci Valkyrie.

Koukal jsem ze v aplikace je cestina cervena, tudiz nelze vybrat. Lze odnekud stahnout cestinu nebo jeste neni hotova? Nebel by jste nekdo nějaké info.

A pak by mě zajimalo, jestli jsou nějaké scénaře v češtině, v aplikaci mi to žádné neukazovalo.

Mockrát děkuji za odpověd.

28.11.2020 09:02:39

stav překladu

Na https://github.com/NPBruce/valkyrie/pull/1002#issuecomment-456939874 padla před rokem zmínka, že překlad aplikace má česká komunita téměř hotov... ale od té doby nic nového. Tak jsem se chtěl zeptat, kde se ona česká komunita sdružuje a jak to s překladem vypadá? Rád bych třeba pomohl s překladem nějakých scénářů a tak...

28.12.2020 04:52:48

Překlad
Myslím, že komunita úplně není. JirkaH tady ze Zatrolenek myslím překlad připravil a já jsem na to konto akorát do jejich issue trackeru napsal, ať s češtinou počítají (tehdy ji chtěli vyřadit z menu, aby se jim tam vlezla ruština, myslím). Stáhl jsem si repo, ale nedokázal jsem si u sebe Valkyrii ani zkompilovat. A neměl jsem čas, který bych na tom mohl pálit.

Pokud se toho někdo chcete chopit, cesta je volná.

28.12.2020 08:21:09

Valkyrie česky?
Byl bych víc než nadšenej, kdyby se toho někdo zhostil. Moje programátorský skills jsou na úrovni kuličkovýho počítadla.

12.2.2021 19:07:07

Nápověda
Mně by uspokojila i nějaká česká nápověda - návod.

13.2.2021 11:45:55

Nevíte někdo jak to dopadlo s překladem téhle úžasné aplikace? Přeložil jsem do češtiny první scénář, ale bez přeložené Valkyrie nejsem schopný překládat i fázi mýtu, která se asi generuje nějak jinak než texty ve scénářích.

7.9.2021 16:23:40

Ahoj, 

 

vzhledem k tomu, že je aplikace již přeložena do češtiny, tak jsem se pustil do překladu prvního scénáře. Kdyby měl náhodou někdo zájem, tak mohu poslat soubory na přeložení. Jedná se o scénář EYES BEHIND THE MIRROR.

Velmi by mi pomohlo, kdyby se někdo další zhostil testování překladu. Je opravdu možné, že hodně textů bude občas krkolomných, ale přeloženo by mělo být komplet vše aby se dal scénář zdárně dokončit :)

22.2.2023 16:17:08

Ahoj, chci se zeptat nekde návod na instalaci APLIKACE?  Bude nakonec nekdo prekladat vsechny scénáře? Mohl bych pomoci, ale bych delal přes překladač a nekdo by musel zkontrolovat karikaturu

3.3.2023 15:51:20

mh

@easterlingi 

Stránky aplikace jsou zde: https://npbruce.github.io/valkyrie/index.html

Mám nainstalováno na Windows 11 a na Androidu, funguje bez problémů. Je nutné si však uvědomit, že se nejedná o oficiální aplikaci, ale o fanouškovský projekt, a tak k němu přistupovat.

Co se týká překladu scénářů do češtiny, tak uživatel @LabBrab se zatím ujal jednoho ze scénářů (viz předchozí post v této diskuzi). Pomohl jsem mu uhladit české formulace, teď záleží jenom na něm, kdy to pošle autorovi ke zveřejnění. Zatím je zveřejněná verze, která má sice kostrbaté formulace, ale je hratelná. Co jsem pochopil z komunikace s ním, tak to vypadá, že pracuje i na překladu dalšího scénáře, ale nevím kterého.

Všechny scénáře se asi překládat nebudou, neboť jich tam je bambilion. Nicméně iniciativě se určitě meze nekladou a každý sám se může ujmout nějakého překladu. Jak přesně to funguje, netuším, ale nejspíš je nutné kontaktovat přímo samotného autora, aby vám poslal jazykový soubor k překladu, a pak mu zase přeložený soubor poslat. Líp by to určitě uměl popsat @LabBrab.

3.3.2023 21:19:19

Jednoduchý návod jak na překlad scénářů je v angličtině zde - https://github-wiki-see.page/m/NPBruce/valkyrie/wiki/Translations

6.3.2023 13:24:33

mh

Přepíšu sem rychlý postup, jak získat soubory k lokalizaci (platí pro Windows):

  1. Spusťte si Valkyrii do režimu “Panství hrůzy” (je tam uvedeno v roztomilém překladu jako “Panství děsu”).
  2. Stáhněte si zvolený scénář klepnutím na žlutou ikonu se šipkou (download).
  3. Přejděte do složky C:\Users\xxxx\AppData\Roaming\Valkyrie\Download\, kde “xxxx” nahradíte vlastním uživatelským jménem.
  4. Ve složce budou všechny stažené scénáře a budou mít příponu “.valkyrie”.
  5. Pro jistotu si soubor zvoleného scénáře překopírujte někam jinam a tam změňte jeho příponu na “.zip”. Ten soubor totiž není nic jiného, než zabalený zip se změněnou příponou.
  6. Nyní můžete zobrazit obsah zip souboru. Z něj si vyextrahujte soubor “Localization.English.txt” (případně soubor v jiném jazyce, ze kterého budete chtít překládat).
  7. Vyextrahovaný soubor přejmenujte na “Localization.Czech.txt” a otevřete ho v libovolném jednoduchém textovém editoru (Notepad, PSPad apod., radši ne ve Wordu).
  8. Na prvním řádku musí být
    .,Czech
    (včetně úvodní tečky), takže přepište název jazyka, který tam je (např. English).
  9. Soubor dále obsahuje řádky s následující strukturou:
    klíč,textový obsah
    kde klíč je identifikátor konkrétní textové položky, ten nikdy neměňte!
    a textový obsah je příslušný text, který se bude zobrazovat. Ten je potřeba nahradit českým ekvivalentem.

Pro překládání je potřeba dodržovat některé zásady:

  • Textový obsah je vždy na jednom řádku! Pokud potřebujete vložit odřádkování, vložte \n.
  • Texty ve složených závorkách, např. {action} nepřekládejte, ani nijak neměňte! Budou nahrazeny systémovým textem nebo ikonou (konkrétně {action} vloží obrázek šipky pro připomenutí, že daná volba stojí jednu akci).
  • Někdy je textový obsah vložen do uvozovek, jindy ne. Proč tomu tak je, nevím, ale rozhodně bych to dodržel.
  • Pokud textový obsah má obsahovat uvozovky, pak začíná i končí znaky |||.

 

Jak ale naložit s vytvořeným lokalizačním souborem, to netuším. To nejspíš bude vědět @LabBrab , který už minimálně jeden překlad zpracoval.

7.3.2023 09:55:45

Chci moc poděkovat uživateli @LabBrab, že se pustil do překladu. Zatím jsem si pustil u scénáře základní intro a super. Díky taky @mh za návod, jak získat soubory k lokalizaci (vyzkoušeno, funguje). V neposlední řadě taky díky Vám všem, co se tomu věnujete :)

pozn. jak píše @mh zatím se mi taky nepodařilo upravený soubor .valkyrie s modifikovaným lokalizačním souborem přes app znovu spustit.

23.3.2023 19:59:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobré odpoledne. Začal jsem koukat na překlady a dle návodu zde to není zase takový problém. Jak čtu problém je spuštění již přeloženého souboru.  Je potřeba v quest.ini     do [QuestText]    přidat   Localization.Czech.txt    aby hra věděla že je nějaká soubor Czech a má ho číst.    
S čím bych měl potom problém já je návod / rada jak zaslat daný soubor autorovy ke zveřejnění. 

3.12.2023 12:56:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj všem,

komunikace s původními autory je docela komplikovaná a většina z nich mi moc nereaguje. Tudíž je v tuto chvíli v češtině dostupný pouze jeden jediný scénář. U sebe v počítači mám však přeloženy ještě další dva a pracuji na dalším. Tak kdyby měl někdo zájem, tak překlad včetně návodu jak si scénář počeštit jen u sebe v počítači, mohu dodat :)

 

EDIT: Tak nyní jsou dostupné již dva scénáře. Jen upozorňuji, že u scénáře “Oči za zrcadlem” je v v češtině dostupná verze scénáře pouze pro základní hru, tak pozor při výběru konce hry před zahájením scénáře.

4.1.2024 13:11:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

funguje tato aplikace i pro pána prstenů?

10.1.2024 10:02:52

Ahoj,

Valkyrie je, bohužel, pouze pro Panství hrůzy a Descenta.

11.1.2024 09:28:17

Vybíráme z Bazaru

Vzdor!
Vzdor!
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas