Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 373x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

conversion kit

Vzhledem k tomu, že v české verzi hry se conversion kit nenachází, jako nejlepší možnost mě napadá domácí výroba s použitím přeložených karet a žetonů, které jsou zde k dispozici ke stažení. Háček je v tom, že tam nejsou přední strany některých příšer (ty které mají nepřeložitelné jméno) a pár dalších žetonů bez textu. A tím se dostávám k tomu, že bych chtěl požádat nějakého šťastného majitele conversion kitu, zda by mohl tyto chybějící části naskenovat a nahrát sem.
Předem děkuju.
18.3.2018 11:35:31

Sken
Připojuju se k prosbě o sken předních stran zetonu nestvůr....

21.3.2018 14:38:07

sken
Taky se připojuji k této prosbě. Jsem si před vydáním CZ verze 2. edice nakoupil komponenty z 1. edice a teď jsou mi na 2 věci :(

4.5.2018 20:10:14

Nákup conversion kitu

Zdravím, nepodařilo se někomu zakoupit conversion kit?? Myslel jsem, ze slouží jen k tomu, když chceš využít věci z první edice hry a ne ze si koupím Suppresed Memories a Recurring Nightmares pro druhou edici a ono mi je to k ničemu...

13.1.2019 09:11:08

Nákup conversion kitu

Zdravím, nepodařilo se někomu zakoupit conversion kit?? Myslel jsem, ze slouží jen k tomu, když chceš využít věci z první edice hry a ne ze si koupím Suppresed Memories a Recurring Nightmares pro druhou edici a ono mi je to k ničemu...

13.1.2019 09:11:09

Na cestě
S dotiskem (CK už vevnitř) dorazí ještě 150 CK navíc. K dispozici budou zdarma. Dorazí to asi v březnu.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

13.1.2019 09:39:13

CK
Super zpráva. Díky

13.1.2019 10:33:39

CK
Kde sa treba hlásiť o CK? ;)

13.1.2019 10:41:59

Ještě o tom přemýšlím...
Buď prostě u mě, ale logisticky by bylo výhodnější, kdyby se třeba brňáci nahlásili v Planetě, pražáci v Hrasu,... prostě větší města bych vyřešil větší zásilkou na vybraný obchod a zbytek bych nějak rozeslal. Reálně si myslím, že zájem bude maximálně o 50-60 kitů, ale radši sem udělal rezervu.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

13.1.2019 12:40:36

Dotisk

Kdy bude v obchodech dotisk?

13.1.2019 13:00:04

Archaon
Máš to o pár řádků níže, že to dorazí v březnu ;)

13.1.2019 13:30:51

Mitogar

Diky, bohuzel jsem prehledl.

13.1.2019 13:34:11

Dotisk - kvalita figurek a podstavců
A řešila se v dotisku nějak kvalita podstavců a figurek? Protože vzledem k tomu, kolik hra stojí, tak je jejich kvalita celkem katastrofální.

13.1.2019 15:02:13

Figurky
Ne, FFG to prostě u této hry má v této podobě.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

13.1.2019 17:27:23

Ck
CK tedy jde vyuzit nejen pro komponentyz prvniedice ale i pro englicke verze rozsireni pro edici druhou?

13.1.2019 21:21:35

AmS

skate2hell
Ano, pro Recurring Nightmares a Suppresed Memories, ty obsahují fugurky a místnosti z 1. edice, v conversion kitu jsou k nim žetony monster a karty vyšetřovatelů.

13.1.2019 22:04:06

Dotisk s CK
Tak už začal březen a tak se ptám, jestli už se ví přesnější datum, kdy dorazí dotisk s CK? Díky.

2.3.2019 12:47:02

CK
Až dorazí, tak dám vědět. Mám pocit, že 16.3.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.3.2019 15:40:06

CK vysvětlení?
Prosím vás, můžete mi říct k čemu je CK? Koupil jsem teď k Vánocům MoM 2nd edition, měl bych mít zájem o CK, nebo ne? :)

Chápu správně, že bych s tím mohl hrát věci jako kdybych vlastnil první edici?

Díky,
David

4.3.2019 10:06:27

To: Darg
Chápeš to trochu zle. Conversion Kit slouží k tomu, abys mohl používat mapové díly, postavy, potvory z:
* první edice a rozšíření, pokud to máš
* ze samostatných kolekcí figurek a mapových dílů "Recurring Nightmares" a "Suppressed Memories" (ty obsahují obsah z první edice a rozšíření)

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/mansions-of-madness-second-edition/products/recurring-nightmares-figure-and-tile-collection/
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/mansions-of-madness-second-edition/products/suppressed-memories-figure-and-tile-collection/

Bez toho je samostatný CK k ničemu. A jinak v dotisku Panství Hrůzy už by měl conversion kit normálně být. Ale nevím, jestli už je dotisk na trhu.

4.3.2019 10:47:26

PM

Rozšíření
Jestli jsem to pochopil správně, tak tyhle dvě rozšíření nebudou v češtině, cz karty vyšetřovatelů a monster jsou v tom conversion kitu, tzn jediné co bude v EN jsou popisky na mapových dílcích, což je asi jedno. Je to tak?
Aplikace použije mapové dílky a monstra náhodně ve scénářích základní hry?
Přeloží blackfire scénáře které jsou přímo spojené s tímto rozšířením? Aplikaci teď nemám před sebou, ale jestli si dobře vzpomínám tak ke každému z těchto rozšíření je tam minimálně jeden scénář a teď aktuálně je v angličtině..
Asi chápu že pro těch pár lidí kteří to budou mít se to překládat moc nevyplatí, nicméně když už jsou české karty v tom conversion kitu, tak by mohl být i český scénář..

6.3.2019 12:54:17

To: PM
Přesně jak píšeš. Ke každému z těch rozšíření je bohužel jen jeden scénář. Ale mapové dílky a monstra aplikace může použít i jinde (navíc máme projekt Valkyrie). BlackFire tyhle scénáře překládat na 99% nebude, nicméně tu na fóru běží fanouškovský překlad a tam by se na ně mohlo někdy dostat, i když priorita bude malá.

Druhá věc je, že teď ta rozšíření nejdou skoro sehnat. Anglické verze jsou díky nedostupnosti hrozně předražené (např. eBay). Za rozumnější cenu jde sehnat jen Německá verze. A FFG v nejbližší době reprint zdá se neplánuje.

6.3.2019 13:33:33 | Upraveno autorem (porovnej)

fyi

Nechcem robit reklamu ale pre toho co hlada reccuring nightmares v angličtine www.ihrysko.sk maju jeden kus. Osobne som ho tam este videl pred par dňami

6.3.2019 17:21:15

Dlaha
Co jsem zjišťoval tak priorita není malá. Na komunitním překladě scénářů se pracuje.... (ptal jsem se specificky na Cult on sentinel hill - čili scénář k recurring nightmares)

7.3.2019 18:31:16

Melandor

Nazdar, len doplním, že už Cult of Sentinel hill, je už preložení a mal by sa už posielať do BF. :)

8.3.2019 12:51:32

Rozšíření k Recurring nightmares

Potvrzuji, co píše Nekro. Scénář Dearly Departed už mají kluci taky přeložený, snad to stihnu během týdne projít a aspoň trochu doladit češtinu. Za případné chyby se omlouvám...

J.

8.3.2019 15:11:30

Vybíráme z Bazaru

Podezřelí - MacGuffinova aféra (promo případ)
Podezřelí - MacGuffinova aféra (promo případ)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas