Pandemic Legacy: Rok 1

xxxxxxxxxo hodnoceno 127x (Seznam vlastníků)

Pandemic Legacy: Rok 1 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Matt Leacock
Rob Daviau
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jak vás to bavilo?
Jsou ve hře i nějaké příběhové texty nebo je to zase sterilní jak originál?
Červená a modrá krabice jsou předpokládám dvě varianty toho samého.
28.9.2016 20:35:58

mija
Ve hře jsou příběhové texty, řekl bych, že je jich docela nadstandardní množství, jde o hru, kdy je potřeba dohrát ucelenou sérii partií. Celá série tvoří delší příběh.
Jestli jsou texty sterilní nebo ne, neumím posoudit, v každém případě je česká verze překladem originálu. Červená a modrá krabice jsou variantou téhož, obsah je identický. Jde o to, aby při hře ve dvou různých herních skupinách bylo možné obě rozehrané hry od sebe rozlišit. Opět zcela v souladu s originálem.

28.9.2016 21:04:22

legacy
PL jsem nehrál a asi ani nebudu (legacy aspekt prostě není pro mě), proto jsem se díval na kompletní gameplay dice toweru. Co ti můžu říct, tak hra má oproti běžnému pandemiku hodně silný příběh. Některá rozhodnutí mají na hru trvalé následky, nemoci mutují, hráči získávají nové prostředky na boj s nimi. Otevírají se nové mechaniky, charaktery, které, pokud máš rozšíření, můžeš znát. Ale jsou tam i zcela nové nápady. Hra trvá jakoby jeden rok - kdy jedna herní partie je jeden měsíc, pokud prohraješ má jeden opravný pokus, pak jdeš na měsíc další. Teoreticky tak hra trvá 12 - 24 partií - oba extrémy jsou velmi nepravděpodobné. Hra je totiž těžší, pokud opakovaně vyhráváš a naopak jednodušší při sérii proher.

28.9.2016 22:00:00

2 pokusy
Co se stane, kdyz hraci prohraji i v druhem opravnem pokuse?

29.9.2016 07:34:46

2x fail
Posuneš se na další měsíc

29.9.2016 08:28:10

Yedle
Ok, takze hraci dostanou jen nejaky postih do dalsiho mesice a jede se dal. Takze to je nejakym zpusobem dohratelne i kdyz se hracum zrovna moc nedari vyhravat?

29.9.2016 09:16:44

beholder
Jasně, vždy je to dohratelné, i kdyby hráči prohráli všechno. Po každé prohře následuje menší zlehčení pravidel, po 4 prohrách v řadě větší pomoc. Není pravděpodobné, že hráči budou prohrávat neúnosně často. A i kdyby, dohrát to v každém případě lze.

29.9.2016 12:00:22

Karel
Parada, tak to je fajn. Uz mam domluvenou partu a jdeme do toho:). Doufam ze budou uspesne prodeje a budou prelozeny i dalsi sezony nebo i jine legacy hry (charterstone nebo chronicles 1: origins vypadaji zajimave)

29.9.2016 12:14:07

aktuálně
Tak co, myslíte že se zvedne prodej této hry? Myslím že si to poprávu zaslouží, kdo zahraje nebude litovat:-)
Líbí se mi, jak je ta hra blízko dnešnímu dění... a to jsem to hrál před dvěma lety...

16.3.2020 11:04:26

celyl
Mno... pokud se příští měsíc objeví ... vy víte co/kdo ... tak ano, tak začínám bejt osobně podělanej až za ušima, protože vím jak dopadla naše Evropa :D

My teď jedeme říjen 2. sezóny a to je taky libovka teda. Rozhodně doporučím všem, co mají rádi Pandemic a chtějí ho hrát jinak, než jak jsou zvyklí (jakože úplně jinak).

16.3.2020 11:21:33

Pandemie
My to hrali asi pred rokem. Epicentrum jsme meli taky v cine :). Zrovna jsme na to vzpominali. :)

16.3.2020 12:40:49

Rok 2
Chtelo by to prelozit rok 2. Na hrani v karantene ideal :)

16.3.2020 12:45:25

...
Rok 1 zatím jsme v červnu.
Rok 2 čeká ve skříni zabalen.
Rok 3 by měl letos na trh.

16.3.2020 20:38:59

Vybíráme z Bazaru

Heat
Heat
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas