Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšírenie Khazad-dûm

Zdravím, neprechádzal som všetky diskusie, takže ak tu už niekde takáto je, ospravedlňujem sa za zakladanie novej témy. Zaujíma ma iba, či máte niekto info, alebo mi viete poradiť, kde k nemu prídem, kedy sa konečne objaví rozšírenie Khazad-dûm v češtine. Kdesi som čítal, že už je v pláne (to bol článok ešte tuším z 2013) a máme tu 2015 a stále som na český preklad nenarazil. Díki moc za odpoveď
8.1.2015 23:07:10

Domz
Mělo by to být teď v lednu.

8.1.2015 23:39:36

Být tebou tak bych si počkal do února

9.1.2015 18:08:01

No, já myslím, že už jsou v prodeji ne ? Z toho co psal Blackfire na stránkách jsem vyrozumněl, že už jim dorazily z Hamburku a jsou v Čechách, a to už je x dní nazpět

11.1.2015 11:53:42

re
Ne, budou se expedovat dnes. Na svet-deskovych-her.cz je nicméně už předobjednávka Khazad-dum za 450 Kč a mají už zaevidovaný první balíček z Trpasluje. Tento týden by to tedy snad mělo být doma :)

12.1.2015 12:45:13

Khazad-dum
Oddnes je to už aj na e-shope Blackfire.

12.1.2015 13:32:43

První mini rozšíření
Blackfire také právě oznámil na facebooku, že k velkému Khazad Dum dávají do prodeje rovnou i první minirozšíření Trpasluj - Brána Rudorohu. Tak snad se to brzy dostane mezi klasické prodejce, protože už se nemohu dočkat všeho od Honu na Gluma :)

13.1.2015 11:47:18

Hrdina z Brány Rudorohu
Tak už mám doma Khazad i rozšíření. Ještě jsem nehrál, ale na hrdinovi z rozšíření (Elrohir) je napsaný text: dokud je ve hře Elladan,má Elrohir 2k obraně. Prohlédl jsem karty, ale stále nevím,kdo je Elladan? Poradí někdo? Díky

14.1.2015 16:37:31

Elladan
je hrdina z druheho rozsireni pro KD - text na nem: pokud je ve hre Elrohir, Elladan ziska +2 k utoku... Takze bude potreba pockat na dalsi rozsireni v cj, aby spolu tihle dva mohli plne spolupracovat :)

14.1.2015 17:09:36

Elldan
Zrovna jsem chtěl obpovědět ale předběhl jsi mě aisladocz. Jinak plně souhlasím.

14.1.2015 17:11:59

khazad dum
Chcem poprosit, nedalo by sa rozsirenie khazad dum uz osetrit ako samostatny blok ? Nakolko bude nadalej vychadzat cesky aj s dalsimi balickami, mozno by to uz stalo zato, oddelit od zakladu. Uz len pre prehlad o hracoch a vlastnikoch rozsirenia.

15.1.2015 18:16:16

Re: dedodusi
Ono by stačilo, keby všetci svoje dotazy k tomuto rozšíreniu písali do jedného vlákna. Lebo aj práve toto tu je vytvorené zbytočne, keďže už jedno vlákno "Khazad-dum Deluxe Expansion" existuje dávno. Je predsa jedno, či sa jedná o hru v ENG alebo CZE. A keď k tomu prirátam ešte vlákna "Pravidlá" a "Otázky", kde sú dotazy ku Khazad-dum určite tiež, tak potom hľadaj niečo...

16.1.2015 07:53:45

vlákna k jednotlivým expanzím
Sifonides má jednoznačně pravdu. Vždycky, když jsem měl nějaký problém (s pravidly nebo obtížností, dotaz na nějaké tipy, jak hrát) s daným scénářem, psal jsem ho do daného vlákna, aby se toto vlákno oživilo. Drtivá většina jednotlivých scénářů staršího data tato vlákna má, ale bohužel jsou zapadlá hlouběji v historii a novější hráči o nich neví. Trochu nešťastné je i pojmenování tuším Black riders jako nová série Saga expansions (co je to za 2 roky "nová"). Novější hráči nebo ti, kteří sem nechodí příliš často a logicky potřebují nejčastěji radu pak zakládají nová vlákna nebo píšou do podobně obecných jako jsou "Pravidla". je to škoda, protože zapadne plno dotazů a zajímavých rad na stavění balíčků.

Bylo by perfektní, kdyby tady šlo něco jako na Cardgamedb.com, kde jde zadat některá vlákna jako "pinned", tzn. že zůstávají trvale na první pozici, a zároveň je diskuze víceúrovňová, tzn. že v tomto vláknu by byla další vlákna. (Scénáře - pinned a pak jednotlivé scénáře). Nicméně LOTR je nejspíš jedna z hodně mála her na zatrolených hrách, která by to potřebovala, takže je to utopie, ale bylo by to hezké...

16.1.2015 09:10:01

Prvá hra, prvá otázka
1.scenár "Do jámy (Into the pit)":
Na základe rozostavenia na karte úkolu 1A mám nájsť a vyložiť ako aktívnu lokáciu "Východná brána (East gate)". Na druhej strane úkolovej karty (1B) je efekt "Pri odhalení: Odhaľ 1 kartu stretnutia za každého hráča a pridaj do oblasti odhalenia". Chcem sa opýtať, kedy otáčam úkolovú kartu? Aktivujem "Východnú bránu" a následne hneď otočím kartu úkolu a teda v podstate už v setupe pridám aj karty do oblasti odhalenia, alebo ju otáčam a efekt vyhodnocujem až po preskúmaní už aktívnej lokácie? Vďaka.

21.1.2015 09:52:11

into the pit
Splníš podmienky na karte úlohy 1A /cave torch na hrdinu, east gate aktívna lokácia/ a potom otočíš kartu úlohy na 1B a splníš efekt pri odhalení a môžeš začať prvé kolo.

21.1.2015 09:59:15

gobliní pronásledovatel
chápu to dobře, že při odhalení si gobliního pronásledovatele vezme poslední hráč, provede střetnutí a boj, potom se dořeší úkol a hráč znovu bojuje s pronásledovatelem? A započítává se jeho ohrožení do plnění úkolu?

21.1.2015 10:16:25

Into the pit
O.K., tak som to aj hral. A ešte ma napadla jedna drobnosť: lokácia Vedlejší stezky (Branching paths)" pôsobí aj sama na seba? Pridáva +1 hrozbu každej lokácii "Tma" v oblasti odhalenia a sama je "Tmou".

21.1.2015 10:18:38

Gobliní pronásledovatel
Pridelíš ho poslednému hráčovi do stretnutia, ale pobiješ sa s ním až normálne, vo fáze boja. A ohrozenie tým pádom nepridáva, lebo je hneď v stretnutí a do oblasti odhalenia sa nedostane.

21.1.2015 10:25:06

Khazad Dum
Sifonides: Je to správně, Branching path přidává ohrožení i sama sobě.

hracik: Jak psal Sifonides, střetneš se s Goblinem, tzn. stáhneš si ho k sobě. Není ve staging area, takže jeho ohrožení se nepočítá, ale nebojuješ s ním, protože není fáze boje a ani karta neříká, že podnikne útok (jen že se s tebou střetne). Na souboj dojde až v době, kdy se řeší ostatní souboje.

21.1.2015 11:03:12

Opäť "Do jámy"
Scenárová karta 2B hovorí, že akonáhle v hre nie je žiadny nepriateľ, ihneď postupujem do ďalšej etapy. Môžem tak urobiť aj ak mám aktívnu lokáciu? Asi nie...
P.S.: 6 hier, 6 prehier v tomto scenári. A najlepšie na tom je, že ma furt dostane niečo iné. Raz ma zahltia lokácie, raz nepriatelia (čo pri ich malom počte znie neuveriteľne, že?), najprv mi hrdinu zabije tieň, potom zrada... Takže ani neviem prísť na to, čo robím zle. Asi všetko :-). Takto frustrovaný som ešte pri tejto hre nebol. ...Idem pozrieť video... :-P

3.2.2015 07:22:29

Do jámy
Ak nie je v hre žiadny nepriateľ postupuješ do ďalšej časti scenára. Je jedno či je aktívna lokácia, alebo nie.
Na lokácie s vlastnosťou dark používaj pochodeň /cave torch/.

3.2.2015 09:50:26

Obchádzanie karty úlohy
Ahojte. Podobná otázka, ako som dal nižšie, ale pre istotu: môžem obísť kartu úkolu v "Úteku z Morie", keď mám na nej aktívnu lokáciu? Vďaka!

20.4.2015 09:32:40

RE: Obchádzanie karty úlohy
Aktivní lokace nemá na obcházení úkolu vliv, obcházíš na základě efektu úlohy, nepoužíváš žetony postupu, takže změníš úkol a aktivní lokace zůstane. Pokud tedy není na lokaci že nemůžeš obejít úkol, pokud tam taková je, MYSLÍM že ne... ;)

21.4.2015 23:08:52

Útek z morie
Ahojte. Mám dve otázočky k Úteku z Morie:
1.) Ak plním kartu úkolu "Únik z temnoty" (v ktorej môžem postupovať len vďaka Opustenému náradiu) ale mám zároveň aktívnu lokáciu, kam pokladám žetóny postupu získané efektom náradia? Na lokáciu, alebo priamo na úlohu, aj napriek lokácii? Lebo na karte úkolu je doslova napísané, že "na Únik z temnoty"...
2.) A druhá vec - chápem správne, že na základe časovania v pravidlách hry, bude hrdina s náradím pri jeho použití vyčerpaný vo fáze obnovenia až na konci tejto fázy (po obnovení všetkých kariet a pridaní si ohrozenia) a teda do ďalšieho kola vstúpi vyčerpaný?
Vďaka!

7.6.2015 12:14:09

Útek z Morie
1. žetóny postupu pokladáš pomocou Opusteného náradia priamo na kartu úlohy Únik z temnoty, tak ako je to na nej napísané.
2. áno. Vo fáze obnovenia najprv pripravíš všetky postavy a doplnky, zvýšiš svoje ohrozenie a posunieš token prvého hráča. Až potom môžeš hrať akcie.

7.6.2015 13:41:50

Dotaz
Ahoj. Uvažuji, že bych si koupil hru Pán Prstenů a chtěl jsem se zeptat, jestli je rozumné koupit základní hru a k tomu rozšíření Khazad-Dúm. Nebo je lepší koupit základ a k tomu nejdříve Střetnutí na Skalbalu, Putování do Rhosgobelu a Kopce Emyn Muil.
Pokud bych koupil základ a Khazad-Dúm, měl bych 6 scénářů za nižší cenu, než koupit 3 balíčky scénářů.

Díky za radu.

28.5.2017 11:01:37

Vybíráme z Bazaru

Castles of Tuscany
Castles of Tuscany
Akt. cena: 847 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas