Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

poridit?

Ma cenu porizovat, kdyz neni moc cas na tvorbu balicku? A vystacim si se zakladem? Mel jsem hru o truny,ale tam mi to prislo pouze s jednim zakladem dost osekany...
Diky
16.5.2017 12:17:07

poridit?
Vystacim si se zakladem? Ne.
Ma cenu porizovat, kdyz neni moc cas na tvorbu balicku? Absolutne ne.

16.5.2017 12:25:09

souhlas
ahoj, souhlasím s Radimem, ta hra je prostě o tom, že tě baví skládat balíčky, zkoušet, testovat, hrát si a pilovat. To už zkus třeba Warhammer quest, pokud nic nechceš stavět, ale baví tě tenhle tip hry (tím neříkám, že je to to samé).

16.5.2017 12:54:36

...
takže skládat balíček a upravovat ho dle potřeby je nutnost. ok. a co jeden core set?
líbí se mi styl hry, že hrou jedeš dále a dále, že neděláš neustále to samé, ale plníš určité úkoly. Další plus je, že můžeme hrát s manželkou, s nikým jiným prakticky nemám čas hrát :)
nebo ta hra funguje jinak a jen si jí takto představuju?

16.5.2017 13:43:16

fifipirko
Úplná nutnost pilovat balík není, pokud hraješ easy mode (vyřadíš nejtěžší karty). V té úrovni si nemusíš stavět balík tak poctivě a zahraješ si nebo můžeš jednou postavit pečlivě univerzální balík a dá se projít víc scénářů bez dalšího zásahu do balíku. V normální obtížnosti ti to dá na prdel a nebude tě bavit stále míchat karty a připravovat hru. Navíc souhlasím, že stavění balíku je polovina zábavy celé hry.

Co se týká základu, tak určitě jeden. Samotné dva základy ti nevyřeší problém pouze 3 scénářů. Pokud dokoupíš rozšíření (aspoň první cyklus), ztratíš potřebu mít všechny karty ze základu třikrát, protože budeš mít karet dost.

A co se týká tvé představy o hře. Není to úplně tak, že bys nedělal to samé. Hraje se na scénáře, v každém scénáři procházíš lokace, v každém scénáři bojuješ s nepřáteli a pak je v každém scénáři ještě něco navíc: jednou při tom zachraňuješ orla, jednou bojuješ se smečkou zlobrů, jindy hledáš stopy,...

16.5.2017 14:37:44 | Upraveno autorem (porovnej)

fifipirko
koukni na některá Lacovo videa a s toho hned pochopíš o co tam jde

16.5.2017 14:45:02

Hodiny stavět balíky není nutnost, mít víc než jen Core set nutnost je
Existuje několik fór a koneckonců i zde jsou články, kde najdeš návody na postavení balíků. Ano, je pravda, že k tomu potřebuješ alespoň jeden celý cyklus. Samotný Core set je málo.

Já osobně již taky nemám čas na stavění balíků, proto používám tuto variantu a můžu se věnovat jen hře.

16.5.2017 15:13:08

pořizování
Díky za rady.
jde to tedy udělat následovně?
koupím core set, budu s ním hrát úkoly, co jsou v něm, když je všechny dohraju(budeme hrát ve 2), koupím 1. rozšíření , budu stavět balíky z core a rozšíření a hrát další úkoly z tohoto rozšíření. až vše dohraju, koupím případně další atd.
jde to dělat takto a hrát vždy jen s kartami, které byly do daného rozšíření k dispozici, či to ubere na hře?
to už je fakt poslední dotaz, pak dám pokoj :) myslím...

17.5.2017 11:04:28

pořizování
Mám za to, že přesně takto je vydávání rozšíření myšleno.
Akorát že malé rozšíření (ty za 2 stovky) mají jen jeden scénář (základ má 3). A navíc je hned to první malé rozšíření "Hon na Gluma" momentálně vyprodané.

17.5.2017 11:23:06

Fifipirko
Jak pises. Kup zaklad a nez ho uspesne odehrajes chvilku potrva. Pak se rozhodnes zda chces jit dal.
Pokud pujdes do rozsireni tak je hraj postupne a postupne pridavej i karty do sveho baliku.

Hlavne si uvedem jestli te bavi skladani baliku a hrani karetnich her. Neni to tak ze musis balik skladat tri dny, ale je to velka cast zabavy a hlavne kazde dobrodruzstvi potrebuje jiny pristup a tim padem i jine karty.

Ja mam treba karetky rad a rad skladam baliky.

17.5.2017 11:32:27

morpheus
což o to, karetky i skládání balíku by mě bavčilo, vyrosl jsem na magickách, pouze ten čas už na to moc není :)

17.5.2017 11:44:24

Vybíráme z Bazaru

Bios: Origins - insert
Bios: Origins - insert
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas