Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejméně hraná sféra

Chtěl jsem se zeptat, kterou sféru do svých balíčku zahrnujete nejméně? U mě to vykrystalizovalo, že téměř netknutá je leadership.

Pokud je to rubačka tak to řeším přes tactic, pokud je to na willpower tak to jedu přes spirit. Často doplňuji lore, kvůli náběru karet a léčení.

Leadership i přes možnost slušného boostu na příjem a ultimátní hero Dain Ironfoot (který skvěle posiluje trpasličí deck) je pro mě nějakým způsobem vždy nahraditelná/postradatelná.

Jak to máte vy?
5.10.2013 21:46:06

leadership
mam len česky coreset a hon na gluma, ale zatial jednoznačne vedie leadership (velení) doplnený a spirit alebo lore.... najmenej hram zatial tactic, nejako som im neprišiel na chuť, možno v dalších rozšireniach budem potrebovať ich silu, uvidme :)

5.10.2013 22:48:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Tiez leadership
U mna je to tiez leadership.Kamarat hra hlavne leadership + lore, tak ja mu robim podporu s tactics + spirit (obvykle Beregond + Háma/Bard/Brand + Glorfindel/Eówyn/Eleanor). Ale ked hrame traja tak zvyknem siahnut aj po lore rangers trap + healing balicku. S novymi kartami z konca Against the Shadow skusim cisto tactics tanking a kolegovia nech si vezmu co chcu. Ak bude fungovat, spirit kludne vypustim uplne.

5.10.2013 23:00:52

lore, leadership
Já teda leadership hraju téměř vždy, byť hlavním důvodem je Steward of Gondor. Nějak jsem si zvyknul na ten luxus moct zahrát, co se mi zamane:) V core questech a první sadě AP pak vynechávám lore, protože jak tactics (Gimli), tak spirit (Eowyn, rušičky a celkově will power) jsou většinou klíčový a jiný sféry je nenahradí.
Jakmile nastupují trpaslíci (Khazad a Dwarrowdwell), je Leadership jasnej (Dain a Steward) a vynechávám spirit, protože will power pak už není nejmenší problém (Dain a Longbeard map-maker) a spirit nemá tolik karet doplňující tohle téma. No a v Hobbitovi pro změnu vynechávám tactics, protože přibude modrý hrdina (teď si nevybavím jméno), který ze sebe dělá spirit i tactics sféru, takže pak vlastně hraju sféry všechny. Heirs jsem zatím nehrál, tak nevím, jak se to vyvine...
Každopádně se všechno odvíjí od toho, že hraju sám, takový luxus, jako zkombinovat všechny sféry a mít v jednom balíčku nedejbože dva hrdiny ze stejné sféry, to by se mi taky zamlouvalo :)

5.10.2013 23:26:34

doplnění
Ještě jsem zapomněl, že z Leadership většinou hraju minimum karet, ale hraju ho proto, abych nebyl tolik omezenej v ostatních sférách a moh zahrát i jejich dražší karty, a na Leader hrdinu, pak občas zahrávám song, abych i jeho zdroje nějak využil...

5.10.2013 23:29:02

...
Mám iba core set, a najmenej hrám leadership. Niektoré karty má veľmi silné (sneak attack), ale keď chcem hrať pre zábavu tak si zahrám s taktikou. Najviac sa mi darí s lore/spirit. Leadership neviem hrať a nebaví ma to, nevidím toľko možností. Možno to zmenia AP.

6.10.2013 16:34:01

Těžká otázka
Pro mě je toto těžká otázka, samozřejmě na nejtěžší questy mám jednu dvě ustálené kombinace karet, celkově se ale snažím využít co nejvíc karet. Takže střídám trpasličí kombinace všech sfér (favoritem jsou Leaderdship díky Dainovi, ale hodně hraju i Spirit s Óinem, který umí sféru tactics bez songu), velmi oblíbené mám spirit Rohany (s kartami z Leadership - Theodred, Snowborn scout, Steward of Gondor, Celebrinian stone atd.), občas dám Tactics balík orlů s Radagastem a o víkendu jsem si super zahrál s elfím balíkem složeným ze sfér Lore + Spirit (skvělá kombinace Elronda a spirit Glorfindela) a šlapal parádně. Takže za mě - hraju všechny sféry, nejvíc karet bych tipl, že hraju ze Spiritu, pak asi vyrovnaně Leadership a Lore, z tactics beru hlavně zbraně a některé postavy (Erebor battle master v trpasličích balících apod.).

7.10.2013 10:44:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Greyhound
Stavím na každý quest spešl balík, tak aby nejlépe zvládl zadání. Mám i nějaké balíky s leadership, ale obecně je u této sféry pro mě probém v tom, že na ni tu hru nemůžu postavit. Je vhodná k doplnění hlavní sféry, ale hru sem na ni nestavěl ani jednou.

Největší problémem z této sféry jsou pro mě asi Ally (zatím nemám Heirs a cyklus Shadow), Attachmenty i Eventy jsou moc dobré, ale kromě Daina a jeho trpasličí synergie to nevyhovuje mému stylu hry (což ale neznamná že to je špatná sféra).

Navíc takový drobný postřeh - na Spiritu i Tactics jde postavit pro nějkteré z questů mono deck. U lore při dobré vůli taktéž, ale u leadership si to zatím představit nedovedu.

7.10.2013 12:33:12

tarnow
Já tě chápu, já obecně válčím s tím, že jak Leadership, tak Tactics mají hrdiny, díky kterým začínám většinou na poměrně vysokém threatu a kromě Gandalfa není nic, čím by se dal bez songů snížit. Takže já samotný Leadership balík hraju asi jen v případě trpaslíků (Dain, Balin) s tím, že přes songy přidávám stejně do balíků Galadhrim´s greeting, nicméně hratelní celkem jsou, častěji ale dělám trpasličí balíky dvoubarevné. Souhlasím každopádně s tím, že snáz se dá postavit mono deck třeba na spiritu. Obecně jsem spíš reagoval na to, že někdo uvádí, že některou sféru nehraje vůbec, já jsem takový, že se snažím využít co nejvíc karet, na spoustu questů jsem proto už vyzkoušel různé balíčky z různých sfér :)

7.10.2013 12:50:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejméně hraná sféra
Mám základ a první cyklus, hraju výhradně sólo (vynechávám poslední scénář ze základu a poslední z prvního cyklu, které jsou dělané spíše pro dva hráče) a po tom, co jsem asi desetkrát neprošel Rhosgobel s orly, jsem překopal balík na modro-fialovo-zelený a ono to s trochou štěstí na začátku funguje. To byl poslední scénář, kde jsem si myslel, že je červená sféra nutností - není. Osobně se tedy úplně obejdu bez červené sféry.

10.9.2016 12:02:40

sféra
Já hraji jenom zelenou sféru. Jinak ty poslední scénáře jsou hratelné v jednom, jen to chce mít na ně postavený specifický balíček. Ještě bych ti doporučil dokoupit druhý cyklus plus Deluxe.

10.9.2016 12:17:55

Vybíráme z Bazaru

Prodám Bílé historky
Prodám Bílé historky
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas