Osadníci z Katanu - Města a rytíři

xxxxxxxxoo hodnoceno 211x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - Města a rytíři - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Osadníci z Katanu
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Filosofia Editions
Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Tilsit
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má ještě co nabídnout?

Tak jak sbírám informace, kdo hrál s tímto rozšířením, nehraje už jinak. Ovšem pak už to jsou složitější Osadníci. Jsou hodně zábavní? Ti, kteří rozšíření máte delší dobu - stále Vás baví? Má co ještě nabídnout - je to poměrně starší záležitost? Je lepší ve třech či čtyřech hráčích? Díky.
11.1.2018 23:55:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje zkušenost
v dnešní době ta hra je takový hybrid. Ani úplně jednoduchá hra, ale ani složitá. My ji už nehrajeme, protože přeci jen ten výběr je dnes zajímavější, ale nebránil bych se tomu. Je to taková pohodička na kamarádské posezení se sklenkou vína, klidně třeba dva páry, co spolu tráví čas, nebo rodinná hra. Rozšíření přidává jen pár věcí navíc, za to zásadních, a hra je mnohem zábavnější. Asi bych ji nedoporučil s čistým svědomím v dnešní nabídce her. Ona je to přeci jen dost abstraktní hra bez atmosféry. Každý počítá a optimalizuje svůj tah a nakonec je to stejně hodně o tom, jak padají kostky. Nikdy jsem neměl pocit, že jsem osadník, ani vůdce kmene. Prostě jsem obsadil políčko, co mi přináší surovinu X a postavil dvě spojnice k jinému bodu, kvůli surovině Y. Ten jsem potom vylepšil, aby zároveň dával i surovinu Y', za kterou jsem zvýšil šanci na zisk karet s náhodnými bonusy.
Pokud se hraje kompetetivně, tak mám radši hru ve třech. Je víc prostoru na mapě, tudíž se dá i dosáhnout nějaké předem vytyčené strategie. Pokud se hraje jen tak přátelská partie - právě třeba s vínem, kde nikomu nejde tolik o výhru, spíš jako o zábavný čas strávený s kamarády, tak ve čtyřech bez problému. Jinak je to trochu klaustrofobie a náhoda na n-tou. Teď, když tak přemýšlím, mi s tím hraním dvou párů došlo, že hra je celkem náchylná na takové to "Hm, tak mám na výběr, koho ztrestám. Ne ne, miláčkovi to nemůžu udělat, takže tím pádem ty. - Ale já ti nijak neškodím a navíc jsem na tom nejhůř ze všech! - Njn, ale přece nebudu dneska spát v obýváku...", ale to je asi každá hra se škozením.

12.1.2018 01:11:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje zkušenost
Osadníci jsou skvělá hra. Dnes se o ní říká, že je překonaná, ale já s tím naprosto nesouhlasím. Důvod, proč Osadníky hrávám méně než dříve není v tom, že by už nebavily, ale proto, že her mám daleko více než dříve a žádnou z her nehraji tak často, jak jsem dříve hrával Osadníky.
Města a rytíři tu hru posouvají více, než byste čekali. Hra nabízí daleko více možností a přitom stále zůstává celkem jednoduchou rodinnou hrou. Ten, kdo má základ, by si měl pořídit Města a rytíře.
S Havelockem nesouhlasím ohledně abstraktnosti. Určitě najdete mnoho atmosféričtějších her, ale já si vždy svoji roli osadníka ostrova Katan užíval.

12.1.2018 12:35:00

No
Tohle rozšíření mám doma na skříni už asi osm let a ještě jsem ho nikdy nepoužil :-D
Takže vlastně ani nevím jaké to je.
Možná by stálo za to to zkusit.
Musím podotknout, že jsme tohle rozšíření dostali jako dárek ke klasickým osadnikum, ale neměli jsme nikdy potřebu základ nějak dal komplikovat. Proto jsme to nikdy nepoužili.

13.1.2018 13:40:21 | Upraveno autorem (porovnej)

No
... v tom případě doporučuji základ "zkomplikovat", stojí to za to ;-)

13.1.2018 14:42:08

Již dnes :-)

Tak po 11. měsících od posledního příspěvku jsme si dnes tuto hru zkomplikovali. A musím napsat, že jo, jo, jo. Je to dobrý :-) K základu už nikdy více.

16.12.2018 20:18:25

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea + Order and chaos
Heroes of Land, Air and Sea + Order and chaos
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas