Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1508x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Very unofficial map

Ahoj, nechal jsem se trochu inspirovat verzí, při které se osidluje Amerika, tak mě napadlo, proč se neosídlit i Českou republiku. Navíc mě láká si zahrát i trochu jiné tvary map, než jen ostrov. Trochu jsem si proto pohrál s grafickým programem a vytvořil jsem z toho herní mapu České republiky:

http://img263.imageshack.us/img263/7225/osadnicicr.gif

A protože tu jste velcí pařmeni, tak bych po vás chtěl nějaké připomínky k tomu, která pole byste vyměnili za jiná a tak. Trochu jsem se snažil, aby to geograficky ladilo s naší zemí. A jak asi vidíte, ještě to není úplně dokončeno. Ty zlaté tečky budou hraniční přechody/"přístavy". Jen tam ještě musím domyslet, v jakém poměru a co se tam bude směňovat. Ve výsledku by celá mapka měla přijít na formát A2.

Díky za komentáře a váš čas :-)
29.1.2011 01:00:54

zajímavé
Určitě to dodělej. Ideální by bylo, kdyby šla vytisknout na 3x A4 ale neměřil jsem to podle velikosti originálních hexů. Bude možno stavět i v zahraničí, tedy na okraji hraničních hexů?

29.1.2011 07:23:51

husak
No až to bude hotové, tak s tím chci zajít do nějakého Copy Centra a nechat si to vytisknout na nějaký tenký papír, nejlíp plakátový, ať se to dá přeložit a schovat. Jinak obrázek který jsem poskytl je zmenšený, protože originál je v jiném formátu a jen v JPG má přes 8 MB. A velikost jednotlivých hexů je totožná s originálem, takže se vnitřní mapa republiky dá pokrýt hexy ze hry a tak opět upravit hrací pole.

A s tím zahraničím to musím ještě trochu promyslet :-) Mám jeden nápad, tak až to zrealizuju, dám opět náhled...

29.1.2011 17:19:17

mapa
Je to dobrý nápad, jen bych možná, vzhledem k případnému použití origo hexů, volil variantu, že by byly všechny hexy celé a kolem hranic by byl případně "neherní proužek".

29.1.2011 18:25:50

Aradraug
Nějak nechápu, co myslíš tím "neherním proužkem"? Jinak teď to nemůžu dodělat, protože šprtám na zkoušku, ale o příštím víkendu si čas snad najdu.

Co se toho stavění v zahraničí týče, na každém díle, který zasahuje do zahraničí, bude možno postavit dvě cesty a jednu vesnici (analogie s originálem, kde lze taky stavět přístavy na vrcholech rohů, které nehraničí s žádnými jinými hexy).

30.1.2011 16:12:47

finiš
Z učení jsem měl velkou hlavu, tak jsem to v rámci odpočinku dodělal:

http://img202.imageshack.us/img202/1359/osadnicicr5.jpg

Dokreslil jsem hrany, takže bude možno variabilně měnit pole i na hranicích a bude možno stavět i za hranicemi republiky, tedy tam, kde všude jsou zakresleny hexy. Ty modré tečky jsou "přístavy", akorát si dokreslím žetonky (5x 2:1 a 5x 3:1), vytisknu a před každou hrou budou náhodně přiřadím jednolivým místům.

30.1.2011 23:42:33

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Destiny: 3D žetony; včetně dopravy
Star Wars Destiny: 3D žetony; včetně dopravy
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas