Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1506x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tajná čísla

Myslíte si, že by bylo hratelné, kdyby při začátku hry nebylo přiřazeno žádné číslo na plán? Po rozmístění prvních dvou vesnic by se náhodně vylosovala čísla na hexy sousedící s těmitu vesnicemi. A tak by se dál pokračovalo - při postavení vesnice tak, že její sousední hexa nemá ještě přiřazené číslo, tak by se číslo vylosovalo.
15.9.2012 19:43:01

Houp
Můj názor je, že by to moc nefungovalo, protože by mohly vzniknou ta vznikaly by situace, které by byly značně nevyvážené. Představ si že 1 hráč si v okolí své vesnice vylosuje číslo 6, 8 a 9. Druhý hráč si vylosuje např. 3, 4 a třeba 11. To by byl tak veliký rozdíl, že by to pro hráče číslo 2 představovalo znatelnou nevýhodu.

Nicméně ta idea nemusí být úplně špatná, ale chtělo by to nastavit nějaká pravidla pro umísťování čísel. Např., že by se čísla rozdělila do skupin se stejnou pravděpodobností a některá čísla by musela být od sebe alespoň jeden hex vzdálená apod. Je to jenom takový prvotní nápad, který by se musel domyslet, ale nechat to úplné náhodě mi nepřijde dobré.

15.9.2012 20:14:41

Když chce někdo experimentovat ...
... tak ať experimentuje, nicméně se mi to na rozdíl od Parxela zdá jako úplná ptákovina a skutečně netuším k čemu by to bylo dobré. Už tak je v Osadnících dost náhody (přiměřené) a tímhle by se už úplně odbourala jakákoli taktika. To už si můžou rovnou hráči losovat suroviny bez ohledu na postavení na herním plánu. Myslím, že tímhle nápadem Osadníci spíš utrpí než naopak.

15.9.2012 22:01:06

Když má někdo potřebu vylepšovat Osadníky...
... ať si koupí nějaká rozšíření. Jestli hrajete jenom základ, tak chápu, že chcete změnu, ale ofic. rozšíření jsou vyladěná a hru okoření správnou dávkou inovací.

16.9.2012 16:53:19

Vybíráme z Bazaru

Zbodni salát
Zbodni salát
Akt. cena: 333 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas