Opráski sčeskí historje

xxxxxxxxoo hodnoceno 54x (Seznam vlastníků)

Opráski sčeskí historje - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, vzdělávací, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Grada
Autoři: David Vávra
Jaz
Lukáš Kolek
Ondřej Paška
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

ahoj, hrál jste to už někdo? mám opráski rád, ale nevím jaké to je jako hra a uvažuji o vánočním dárku, tak za jakékoliv dojmy budu rád. Díky
7.12.2017 10:33:14

Obrázky
Můj příspěvek asi nepomůže a tak ať ho admin smaže, ale musím se k tomu vyjádřit. Prznění mateřského jazyka se mi příčí. Nepřijde mi to vtipné, naopak mě to uráží. A proto bojkotuji nejen tuto hru, ale vše kolem tohoto rádoby neskutečně kúúúl nápadu.

7.12.2017 13:09:24

dakujem
dopisujem si "matersky jazyk" na moj dlhy zoznam veci, z ktorych si nemam robit za ziadnych okolnosti srandu.

7.12.2017 13:50:04

Dojmy
Nejprve ad zdenda: Opráski sčeský historje je především legrace, ale za tou legrací se často ukrývá i poměrně hluboké zamyšlení z naší historie. Mám také rád češtinu jako svůj úžasný mateřský jazyk a myslím, si že opráski ustojí, už máme za sebou národní obrození, nejrůznější zákazy i purismus vymýšlení nových originálních slov, abychom nemuseli přejímat z jiných jazyků. Čeština se s tím vším vyrovnala a ani opráski ji nemohou nijak ohrozit, zřejmě narozdíl od duševního zdraví puristů :c). Pokud opráski uráží něčí jemnocit, je to jeho problém, pak ovšem nechápu, proč přispívá do diskuze o dojmech ze hry, kterou z principu bojkotuje.

Pro člověka, který má opráski rád, je karetní hra logickým pokračováním, po stripech na internetu, jednotlivých knížkách či souhrnném vydání. Hra je velmi jednoduchá na naučení a vtipná nejenom díky "zpotvořeným" textům na kartičkách, ale i díky soubojům jednotlivých frakcí (ve hře jsou tři, středověké postavy, spisovatelé a komunisté, přičemž nejvíce to jiskří právě mezi komunisty a spisovateli, mohou si vzájemně ovlivňovat karty). Nečekejte žádnou intelektuální zábavu, ale je to svižná a vtipná hra, s bonusem navíc pro všechny, kteří mají opráski rádi.
alonsanfan

31.12.2017 08:43:57 | Upraveno autorem (porovnej)

opráski
Na to, že to je spíš produkt promující značku "opráski", tak je to hra poměrně vyvedená a zábavná.
Karty se dobře komběj a lze fantasticky škodit soupeřům. U efektů karet je docela i pěkné provázání s tématem (Libuše věští, Horákovou zabijou komunisti a Zátopek běhá se všema :D).
Jediný, co mám trochu jako výtku, že "oprášština" je použitá i na efektech karet aka "pokut máž f tímu 3 a víc kimoniztů, má Gutwald sílu 3." Jako vtipný a člověk to většinou velice snadno rozluští, ale z hráčského hlediska je to krapet nepohodlný, zvlášť pro lidi, který třeba opráski nikdy nečetli. Pravidla jsou naštěstí napsaný normálně :D
___
redaktor Deskofobie

31.12.2017 10:44:55

Dojmy
Je to dobrá hra. Hodně lidí mě po zahrání řeklo, ze to chtěj taky. Proč : je to totiž fakt zábavná hra, která má hloubku a to se cení. Narozdíl třeba od 5 okurek nebo 6 bere. Tohle je prostě lepší.
A k lidem, kteří si myslí, že je to prznění jazyka: vemte si slovník spisovné češtiny a modlete se k němu každý večer, pokud vám to udělá dobře ;-)

31.12.2017 12:53:07

Hondocení
Jazyk oprásků mi nevadí. Je to prostě určitý styl. Někomu sedí více, někomu méně. Pokud se někdo nedokáže povznést nad tento jazyk, může to pro něj být vážná překážka. Těm, co opráski sledují, se to ale bude líbit.

Hra je překvapivě zábavná, měl jsem z toho trošku strach, ale je to fajn. Navíc to má potenciál se rozšiřovat. Po přečtení pravidel jsem si teda úplně jistý nebyl, ale na youtube je dobrý videonávod, který pochybnosti rozptýlil.

31.12.2017 15:07:47

Výborná hra
jednoduchá, vtipná, vhodná i pro ne-hráče a ne-fanoušky Oprázků (pro fanoušky je to povinnost :-)) A i když je to hra jednoduchá, je potřeba taktizovat, rozmyslet si kdy jít do boje o událost a kdy naopak vyčkávat. Škodící efekty a schopnosti některých karet ještě umocňují atmosféru.

31.12.2017 16:24:13

Ad Zdenda
SE S TÍM SMIŘ! :-)

3.10.2020 13:58:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to skvělý. Jen je škoda, že nevydal nějaké rozšíření :) chci víc postaviček do balíčku!!!

24.2.2022 15:31:54

Vybíráme z Bazaru

Atiwa with Uwe Rosenberg's autograph
Atiwa with Uwe Rosenberg's autograph
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas