Nejsme tu sami - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Stronghold Games
Autoři: Ghislain Masson
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ew
Ew - avatar

Dojmy

ake to je v 2 hracoch ?
14.3.2017 16:39:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Na BGG
jsem četla veskrze pozitivní dojmy na hru ve dvou...Také jsem na to zvědavá.

14.3.2017 17:21:22

Ve dvou
Musim se přiznat, že ve dvou jsem to nezkoušel, hraju raději​ ve víc lidech. Ale jak to tu už je česky, tak vyzkouším někdy se ženou a dám vědět;)

16.3.2017 08:50:15

Hrály jsme ve dvou
Dnes jsme hrály ve dvou s mojí drahou Lovenou :-) a v pohodě. Napínavé, řekl bych, že ve dvou má hra výbornou pokrovou atmosféru. Hodně napínavé na obou stranách. Co zahraje Lovený za lokaci a kde se bude Bytost nacházet a jakou kartu lovu zahraje?

A teoreticky, nehrál jsem ve více lidech, si myslím, že bytost ve dvou to má těžší, než ve více lidech.

Za bytost jsem prohrál a manželka se už těší, jak si za ní zahraje. Tak jsem zvědavý, jak dopadnu tentokrát :-).

Ideální hra pro rozhádané páry :-D

16.3.2017 21:46:53

Ve dvou
je to dobré, souboj myslí, ale bytost to má opravdu těžší a musí předvádět telepatii jak ďas :-)

17.3.2017 13:07:27

...
A může bytost vůbec vyhrát, takhle ve dvou?

17.3.2017 13:42:29

Může Bytost vyhrát?
My jsme to hrály poprvé, takže je těžké předjímat. Teoreticky si myslím, že může. Hodně závisí, jak dobře znáš svého protihráče. My jsme skončily tak, že Lovená vyhrála a Bytost byla dvě políčka před koncem a kdyby Lovená nedala kopírování efektu, na kterém je bytost, tak jdeme do dalšího kola, protože jsem měl, pomocí karty Lovu, možnost zamezit posunu žetonu záchrany ve 4. fázy. Pak by to skončilo pro oba těsně před posledním políčkem, ikdyž by asi Lovená vyhrála.

Ale i tak, jsem si za Bytost perfektně zahrál, hodně mě bavila a kdyby bylo vítězství 60:40 pro Lovené, tak by mě to zas tak nevadilo. Nicméně opravdu nevím, jaký je poměr.

A myslím si, že dáte v pohodě 2 hry za sebou s otečením stran a pak lze vyhodnotit skóre (počet políček do vítězství?). A jestli si dobře vzpomínám, tak v pravidlech je i modifikace, která stíží hru pro Lovené.

17.3.2017 15:04:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Expertní hra, která může vyvážit nepoměr vítězství Lovených
Oficiální z pravidel:

Expertní varianta hry: Pokud hráč ztratí ve fázi 3 svůj poslední žeton vůle, dobere si poté
místo tří žetonů jen dva. Aby se dostal na plný počet, musí se vzdát či získat žeton v Hlubině
nebo za použití karty přežití.

17.3.2017 15:04:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Výsledek ze hry dvou hráčů
Dnes jsme si s manželkou daly dvě hry. První hru vyhráli Lovení. Výhra byla i díky tomu, že se Loveným podařilo získat jednu kartu z 6 - 10 a v pozdější fázy získali ještě jednu.

V druhé hře vyhrála o tykadla Bytost. Hlavně to bylo díky kartám Lovu, které při vhodné kombinaci a dobrém načasování mají silné efekty.

Nicméně Lovení se ve dvou lidech tolik nenadřou, jako Bytost, která musí více taktizovat a vybírat správné karty lovu.

Hra nás stále baví a vyhrát za Bytost je výzva.

Za mě dvě doporučení, které už jsem zmínil:
1. Hrát expertní verzi z konce pravidel.
2. Pokud máte čas, tak dát dvě hry s otočením stran. Po každé hře spočítat počet zbývajících políček do cílového políčka včetně (vítězný hráč bude mít 0 bodů). Sečíst body z obou partií. Vyhraje hráč s nejmenším počtem bodů. V případě remízy hráč s nejmenší počtem bodů za Bytost, jinak posádka odlétla, ale s Bytostí na palubě a pak už je to na Ripleyový.

17.3.2017 22:46:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve dvou
No že se Bytost ve dvou nadře, to je jasný. Má statistický nejmenší šanci, že někoho chytí;) Musím to se ženou taky zkusit, ale ji teda na tyhle a la poker věci moc neužije;)

18.3.2017 09:39:31

2 hráči
Tak já zatím zkusil jen 2 hry ve 2 hráčích. Obě vyhrál lovený, ale vždy to bylo o 1 políčko. Ve druhé hře navíc stačilo, kdyby Lovený neměl kartu přežití co vrací bytost o 1 zpět a vyhrála by Bytost. Vyrovnané to tedy je, ale možná bych ve 2 zkusil tu expertní variantu. Případně není špatné ani zahrání 2 her s obrácením rolí. Akorát z těch mých 2 her by to vlastně nakonec byla remíza, protože obě skončili prohrou Bytosti o 1 a nenapadá mě kriterium, které by to rozumě rozlousklo ve prospěch jedné strany, když to skončí na hlavním počítadle vyrovnaně. Každopádně ta hra je super a za lokalizaci velký dík.

20.3.2017 12:29:42

Ve dvou
Včera jsme s přítelkyní rozbalili a dali si dvě hry. Nejdřív za Bytost já, podruhé přítelkyně. V obou případech jsem vyhrál (takže za Bytost i za Lovené) ale vždy jen o jedno políčko. Takže obě hry byly velmi napínavé se zajímavými zvraty. Je to hodně o tom jaké má Bytost karty lovu a jak je dokáže zkombinovat. Určitě je to ve dvou zábavné a napínavé.

20.3.2017 12:36:06

Ve dvou
jak to vidíte po odehrání více partií v tomto počtu?

31.3.2017 14:34:34

Super hra
Moc se mi tento v podstate filler libi. Zpracovani, herni mechanismy i tema. Fakt pekna hra. Akorat jsme se vsichni shodli ze loveni to maji ve vice lidech strasne tezke. Hrali jsme ve 4 lidech zatim 4x a bytost skoro vzdy drtive vyhrala. Kriticke je imho co nejrychleji ziskat co nejvice karet pres vozidlo, protoze jinak tech 5 pocatecnich karet bytost lehce trefuje.

6.4.2017 22:52:00

Beholder
Ano, souhlasím, s rostoucím počtem hráčů roste obtížnost pro lovené a naopak. A ano, klíčové je dostat se k dalším lokacím. Na druhou stranu ve více hráčích je větší šance se k těm dalším lokacím dostat.

6.4.2017 23:30:35

dojmy
Tahle hra je hrozně zvláštní. A názory na ní jsou velmi různé. My hráli v pěti i ve čtyřech a mám odehráno asi 10 her. Bytost jsem viděl vyhrát pouze jednou. Strašně záleží co přijde za karty. Představte si, že některému lovenému přijde karta přežití na posun žetonu bytosti a tudíž se domluví že půjdou bez rizika na průzkumné vozidlo. 4 hráči si vezmou 4 různé karty a pak mi řekněte co má bytost dělat dál.

7.4.2017 07:18:54

Cecyl
No pokud bytost nemuze v tu chvili zahrat zeton artemie, tak ma problem :)

7.4.2017 07:28:44

Cecyl
A jinak muj oblibeny argument: ukaz mi karetni hru ve ktere nezalezi co prijde za karty :)

7.4.2017 07:31:38

celyl
Jakákoliv komunikace ve hře je veřejná, takže pošeptat si to nemůžou. A pokud to řeknou nahlas, tak hodně riskují, protože Bytost má na ruce tři karty lovu, kterýma je ve spoustě případů může sundat a jen vyhodíš kartu... Já osobně bych to neriskoval, protože šance, že vám to Bytost překazí, je větší, než že ne...;)

7.4.2017 10:25:53

Dojmy
Tak po třech hrách ve čtyřech hráčích musím za sebe říct, že mě to moc neoslovilo. Jediné napětí a zábavnost mi ve hře dělalo to, jestli vybereme karty, které bytost netrefí. Efekty karet a zbylé pozlátko na mě dojem neudělaly.

10.4.2017 14:52:54

.
Osobně se mi to moc líbí, má to atmosféru, mám za sebou hry 4+1 a 6+1 a myslím, že když už je lidí moc, má to Bytost složitější, protože se spouští dost efektů na to, aby Přeživší vyhráli. Za bytost by se mi líbila možnost zahodit na konci tahu karty, které se mi nelíbí, a dobrat si do plna, příp. třeba zahodit všechno nebo nic. Jsou tam podle mě dost slabší karty typu "jeden hráč ti ukáže všechny karty kromě dvou" - tzn. pořád má Bytost na výběr 3 karty, mezi kterými se rozhoduje, což je docela standardní situace minimálně první půlku hry :)

10.4.2017 15:07:38

deti
Ahoj chtěl jsem se zeptat, nezkoušeli jste to někdo hrát s dětmi? Mám kluka 8 let hra se mi libi, ale nevím jak by dával pravidla.

11.5.2017 12:42:39

adept
Pravidla úplně v pohodě, otázka je, jak na tom budou takoví prckové s blafováním/dedukcí...

11.5.2017 18:35:59

ólalá
tak jsem se k tomu konečně včera dostala. Vzhledem k nedostatku časoprostoru jsme odehráli pouze půl partie, ale vidím, že ve dvou má bytost mizivou šanci na vítězství. Zdá se mi zajímavá varianta, jak zde píše Kew, ohledně odhození/dobrání karet lovu na konci kola. Vyzkouším.

18.9.2017 13:40:24

Hmm ve 2
Nase dojmy ve dvou jsou spise opacne, a nebo proste svoji zenu uz moc poznam.

18.9.2017 21:01:13

Dejmy ve dvou a celkově z hraní
Tak, po šesti partiích ve dvou je to u nás stran vítězství/prohry Bytost/Lovený tak 50:50. Dojmy z celé hry jako takové: příjemná hra, žádná pecka, ale jsem ráda, že jsem ji pořídila. /Moji polovičku zaujala hra hodně/.

26.9.2017 11:15:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The Fall of the King (Wargame / EN)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas