Nájezdníci ze severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Garphill Games
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KICKSTARTER

Zkuste se podívat na tohle:
https://www.kickstarter.com/projects/1580013233/raiders-of-the-north-sea?ref=nav_search
Odkaz na oficiální česká pravidla:
http://boardgamegeek.com/filepage/116859/raiders-north-sea-official-czech-rulebook
Do konce zbývají už jen 3 DNY!!!
Zajímavý worker placement s ÚŽASNÝM artworkem. Kdo má rád eurovky, neměl by si nechat ujít...:-)
26.4.2015 20:49:36

prvni dil
Ten prvni kousek (Shipwrights of the North Sea) neni na BGG kdovijak vysoko hodnoceny. Tak si rikam, co mi zaruci, ze to ted bude jinak? Fanousci severu maji asi jasno...

27.4.2015 09:21:32 | Upraveno autorem (porovnej)

lacko
Samozřejmě, to nikdo nezaručí. A právě proto je dobré si kromě reakcí na BGG přečíst i pravidla a podívat se na videorecenze (pokud jsou). Chci říct, že je to možná cesta k objektivnějšímu posouzení, tzn. takovému, které není založené jen na zkušenosti někoho jiného. (Ano, každá recenze je zkušeností někoho jiného, ale je asi rozdíl mezi abstraktním textem a "fyzickým prožitkem" z pravidel nebo videa. Nebudeme ale moc filozofičtí, že?;-))BGG je sice "autorita", ale s rezervou. Stejně se asi člověk nebude při koupi hry řídit jen tím, co o ní napsal někdo tady, případně u "sousedů".:-)Aneb každému vyhovuje něco jiného. Včetně tebe samotného...;-)

27.4.2015 09:53:19

jasna vec
pod to se podepisu :) kazdopadne drzim palec at se povede! Ty mas ten prvni dil?

27.4.2015 12:51:27

nemám
A popravdě jsem se o něj ani nějak extra nezajímal (recenze jsem si přečetl, ale pravidla ne-mrkl jsem na autorův videonávod na YouTube; prostě mě to neoslovilo). Ale ten druhý mě chytil natolik, že jsem neváhal...:-) Teď už jen doufám, že to bude i s těmi vylepšenými "dřevy"....:-)

27.4.2015 14:32:19

Dreva jsou
tak dreva uz tam jsou, a do konce myslim klapne i ten posledni stetch-goal (i kdyz moc nevim, co v nem vlastne je, to PNP v nazvu...). Na konci krivka backeru vetsinou prudce vzroste. Drzim palec!

28.4.2015 16:22:18

znamená to podle mě
že ty hráčské desky nebudou v krabici, ale budou volně k dispozici podklady pro to, aby sis je mohl vytisknout (Print'n'Play)

28.4.2015 17:21:26

Přesně tak
Pokud se to povede, a já doufám, že ano, budou jako "print and play". Už aby byl prosinec...:-)

28.4.2015 19:41:45

PROSBA
Už jsem zkoušel endymiona, ale protože jeho manželka si, bohužel, nepamatuje, kdo mu to doručil, zkusím i ostatní. :)
Hra mi ještě z Kickstarteru nedorazila a druhý pokus, zdá se, rovněž selhal. Shem mi totiž poslal novou kopii, která se (kupodivu) ke mně opět nedostala. Tentokrát s ještě podivnějším "trackingem" než v prvním případě.
Chtěl bych se tímto obrátit na kohokoli, kdo ji má přes Kickstarter (a ne přes endymiona), jestli by si nevzpomněl, kdo mu ji doručil.
Obvolal jsem snad už všechny dopravce a nic...
Díky!

29.12.2015 16:47:19

rozšíření
Na kickstarteru je kampaň rovnou na 2 rozšíření této hry:
https://www.kickstarter.com/projects/shem/raiders-of-the-north-sea-two-expansions
Na českých pravidlech už se pracuje :-)

19.3.2017 17:29:08

hráli jsme
a super hra, má ji dakeyros (nevím jestli to píšu dobře)

19.3.2017 19:51:20

Super!
Vzal jsem oboje, bez krabice. Myslím, že to hru posune přesně tam, kde se mi to bude líbit ještě víc než teď.;-)
Edit: a dřevěný proviant klidně oželím.:-)

19.3.2017 20:33:27 | Upraveno autorem (porovnej)

RotNS
Za mě to je jedna z nejlepších her co jsem si v roce 2016 pořídil. Je škoda, že u nás není tolik známá. Rozšíření jsem vzal obě, tomu nešlo odolat :-)
Za překlad pravidel předem děkuji.

19.3.2017 21:52:46

Preorder
Je možnost hru předobjednat (možno i včetně expanzí) za ceny identické jako na KS, jenom poštovné je celkem vysoké. Kdyby se chtěl někdo přidat a snížit tak náklady, tak piště PM

viz
http://postks.tictail.com/

29.5.2017 11:02:18

Rozšíření
Dneska dorazila domů. Jupííí! Už se nemůžu dočkat na hru v šesti...:-)

17.1.2018 16:17:50

rozšíření

Rozšíření mě dorazila taky a překlad pravidel jsem už sem nahrál dříve :-)

17.1.2018 16:30:02

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas