Nájezdníci ze severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Garphill Games
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy


...a rehratelnost je jaká?
15.2.2018 14:05:23

Wor

Dojmy

Dojmy po první hře jsou celkem pozitivní. Pravidla jsou jednoduchá hráli jsme 2 dospělí a 2 desetileté děti ( mají zkušenosti s hrami) a žádný problém. Ve hře sbíráte suroviny, za které pak najímáte vikingy a podnikáte nájezdy na pobřeží.Karty vikingů lze hrát dvěma způsoby. Najmout vikinga do posádky a využít jeho síly a schopnosti při nájezdu. Anebo zahrát kartu vikinga z ruky a využít její vlastnosti. Takto zahrané karty můžou mít i škodící efekty.
Hru jsme hráli asi 1,5 hod. A určitě se dá zahrát i rychleji. Věřím, že je hratelná ve všech počtech uvedených na krabici. Ve dvou hráčích to bude asi i taktičtější. Ahoj.

18.2.2018 08:25:00

Znovuhratelnost
Hru jsem hrál minimálně 10x, v různém počtu hráčů. A nikdy se mi nestalo, že bych měl dojem, že už to nechci hrát, protože se mi to zajídá. Každá hra byla pokaždý trochu jiná. Je to i tím, že kořist na vyrabovaných území je v každé hře jiná a karty na ruce a posádka taky není nikdy úplně stejná. Za mě to je jedna z nejlepších her.
******
účastník JOUOB.castu

18.2.2018 08:37:10

Ve hře...
...se na začátku do jednotlivých lokalit nalosujou "kořisti", jejichž skladba je pokaždé jiná.
Hra obsahuje mnoho druhů karet/dělníků, kteří se dají zahrávat buďto z ruky (okamžitá akce), nebo do posádky (trvalý bonus). Každý druh dělníka je přítomen minimálně ve dvou kusech, nejvýše však ve čtyřech (což je, tuším, výjimka).
Rozšíření přidává další karty a další možnosti.
Karty se dobírají z balíčku náhodně (v rozšíření i z viditelné nabídky několika kusů).
Začátek je pokaždé trochu stejný - do doby, než hráči začnou získávat dostatečné množství proviantu nutného k provádění nájezdů.
Zisk proviantu ale částečně závisí na kartách, co přijdou do ruky, a také na kořisti. Čili další variabilita.
A při všem výše uvedeném pořád platí, že je to "závod" o to, kdo kde bude dřív, takže je potřeba reagovat na soupeře, kteří hrají pokaždé trochu jinak.

18.2.2018 09:17:36 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Podla mna je to velmi dobra hra. Hral som ju cca 6x. a pokazde je trocha ina a nie len koli tomu ze suroviny su na inych miestach. Je to fakt lahko a rychlo vysvetlitelna hra.

18.2.2018 11:44:03

Nesehnatelná
Hru jsem si dneska dovezla domů a spíš než o dojmy se chci podělit o to, že byla naprosto nesehnatelná :) Co se týče deskových her jsem taková, že ji musím mít doma ještě ten den, co si ji vyberu, podívám se na hodnocení a videa a nejsem ochotná čekat až přijde poštou. Jenže obchodníci se rozhodli, že tahle hra prostě nebude k sehnání v kamenném obchodě. Tedy nakonec byla, ale stálo mě to opravdu hodně nervů a nafty. Musela jsem pro ni až do Prahy (z Teplic) a to konkrétně do dvou obchodů (Knihy Dobrovský). V tom prvním ji totiž nemohli najít (na skladě jim to přesto ukazovalo, že mají mít jeden kus). Naprosto zoufalá jsem tedy jela do obchodu druhého, kde nebylo kam zaparkovat. A doprava v Praze, ani nemluvím.. Nakonec to tedy dobře dopadlo a hru jsem našla po 10 minutovém hledání po regálech a se slzami v očích. Na skladě měli mít tři kusy a našla jsem jedinou. Rychle jsem ji popadla a řekla si, že do Prahy už nikdy. Teď jsem přelouskala pravidla a už se nemůžu dočkat, až si ji zítra zahraji s přítelem :)

Vášnivá milovnice deskových her

19.1.2019 19:06:46

Simca12
No, s tou nesehnatelností nevím, mrkl jsem rychle na svět her, svět deskových her, hras a mephit a všude ji mají...
Každopádně gratuluji.
----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

19.1.2019 19:17:44 | Upraveno autorem (porovnej)

aradraug
Mají, ale ne tam, kde bydlím (a ani do 100 km v jiných městech). Stálo mě to daleko víc než nějaké poštovné, ale jde spíš o to, že nejsem schopná a ochotná na to čekat.

Vášnivá milovnice deskových her

19.1.2019 19:40:40 | Upraveno autorem (porovnej)

V
V podstate mas co si chcela, takze to dobre dopadlo :)

19.1.2019 19:49:54

Simca12
Trošku blázen, ne? Ale chápu tě, já chci taky hru hned. Ale že bych pro ni jel jako ty, to fakt ne. Objednám a druhý den to Zásilkovna jistí. A bez nervů ;)

19.1.2019 20:00:55

Ano
Ano mám :) Co bych pro hru neudělala.

Vášnivá milovnice deskových her

19.1.2019 20:01:49

Mitogar
Blázen jsem, to nepopírám. Jenže když jsem zjistila, že v Teplicích a okolí ji nikde nemají, byl čtvrtek večer. Kdybych ji objednala, mám ji doma až v pondělí a to pro mě bylo naprosto nepředstavitelné. Trpěla jsem jako zvíře, když jsem měla ve skříni 3 týdny zavřeného Detektiva, protože jsem si ho musela nechat pod stromeček. Stálo mě velké úsilí ho nerozbalit. To jenom pro představu, normální to asi není.

Vášnivá milovnice deskových her

19.1.2019 20:05:38

Hmmm
Taková deskoherní nymfomanka. Tvůj přítel má velké štěstí. :D

19.1.2019 23:11:03

Havelock
No, akorát že můj přítel to vidí trošku jinak, už je z toho na švestku a nutí mě k tomu si kupovat hry, které jdou hrát i sólo :D

Vášnivá milovnice deskových her

19.1.2019 23:14:39

Simca12
Myslím, že to je problém i těch skutečných nymfomanek. :D

19.1.2019 23:22:55

Havelock
To je fakt, dobrý postřeh. Cítím se o něco lépe :D

Vášnivá milovnice deskových her

20.1.2019 08:57:25

Simca12
Tomu říkám obětavost.:-D
A jinak doufám, že máš (nebo sis udělala) členství v klubu a koupila sis to s tou dvacetiprocentní slevou.;-)
Přeju hodně zábavy. Ta hra je fakt super!

20.1.2019 12:58:47

stastlivec
Ano mám :) Dnes jsme hráli poprvé, jdu hned napsat zápis z hraní :) A souhlasím, hra mě moc baví!

Vášnivá milovnice deskových her

20.1.2019 21:37:19

Vybíráme z Bazaru

Talisman : Lesní království CZ (rozšíření)
Talisman : Lesní království CZ (rozšíření)
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas