nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Minotaur Lords

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hora Erusu explodovala, z Velkého labyrintu jsou ruiny a celý Krésos se otřásá v základech! Dokud vládl nejmoudřejší z Býčích vládců, byl Krésos srdcem velké obchodní říše – ale teď se potácí na pokraji zkázy, protože Býčí vládci mezi sebou začali soupeřit o moc...


Hráči představují ve hře Minotaur Lords znesvářené rody Miron a Vess, jejichž cílem je uzurpovat si Krésos (mytický ostrov ne zcela nepodobný starověké Krétě) převahou ve vojenství, ekonomice a náboženství.

Krésos se dělí na dvě území, horní a dolní Krésos, a v každém území jsou tři oblasti vlivu: vojenská, náboženská a ekonomická. Hráči vykládají karty do jednotlivých oblastí a využívají jejich schopností tak, aby buď ovládli dvě ze tří oblastí vlivu v každém území nebo aby soupeři došly karty. V obou těchto případech hra končí.

Každý rod má vlastní balíček, na který se hodí jiné strategie. V pokročilé hře si hráči mezi jednotlivými koly dokonce balíčky upravují a ladí za pomoci rozšiřujícich karet.

Hra obsahuje

  • Herní plán, který názorňuje Krésos, jeho území a patřičné oblasti vlivu
  • 6 žetonů převahy (dřevěné býčí hlavy)
  • 21 žetonů kletby
  • 84 karet rozdělených na dva balíčky o 30 kartách (červený Miron a modrý Vess) a jeden rozšiřující bílý balíček s 24 kartami – tento se používá jen v pokročilé hře.

Autor: Longshanx