nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Milestones

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Pegasus Spiele
Stronghold Games
Autoři: Ralf zur Linde
Stefan Dorra
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Ve hře Milestones hráči kolonizují dosud neosídlené území stavbou silnic, domů a tržišť, která mohou být zásobována obilím ze mlýna. Ke stavbě je potřeba suroviny, které hráčům dodávají dělníci. A nade vším bdí svým ostražitým okem hradní pán.

Každý hráč má svou hráčskou desku. Na té najdeme okruh tvořený polemi, po kterých hráč posouvá svou figurku a tím jednotlivá pole aktivuje. Hráči se střídají v tazích. V každém tahu může hráč pohnout figurkou dvakrát a to o libovolný počet polí ve směru hodinových ručiček. Na desce jsou jednak pole dělníků (jejich návštěvou získá hráč stavební suroviny, obilí a mince), druhou část pak tvoří akční pole (směna surovin, nábor nových dělníků, stavba atd.). Zastavením na příslušném poli hráč získá suroviny (v případě, že má více dělníků stejného druhu, může za určitých podmínek získat surovin více najednou), nebo dostane možnost provést akci spolenou s daným polem. Posledním polem na desce je hrad, při jehož povinné návštěvě hráč příchází o jednoho dělníka a část zboží (má-li jej příliš).

Cílem hry je získat vítězné body. Na společném plánu, který hráči stavbou jednotlivých objektů osídlují, jsou pole s čísly, která přestavují vítězné body. V závislosti na druhu objektu, který hráč postaví, získává body buď za překrytí pole s číslem, nebo za okolní dosud nezakrytá pole s čísly.

Hra končí v momentě, kdy některý z hráčů dosáhne určitého počtu bodů (závisí na počtu hráčů ve hře), nebo pokud je z nabídky vykoupen poslední dělník.

 

Autor: Kew