Mice and Mystics

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Mice and Mystics - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cube Factory of Ideas
Plaid Hat Games
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlám

Zdravím. Mal by som pár otázok:
1. Medzi susedné políčka sa rátajú aj diagonálne. Idem mi hlavne o pohyb a napr. liečenie a iné kúzla.

2.Stackujú sa sa bonusy za zbrane? Ak mám dva meče +1, dáva mi to +2 dokopy?

3. Scampova základná dýka píše, že môžem za určitých podmienok dať mínus jednu kocku do obrany minionovi. AK mám tie dýky dve, môžem odpočítať dve kocky (opäť problém stackovania)

4.Pri akcii scurry, sa počíta aj move vakue, alebo iba čo padne na kocke?

13.9.2013 00:02:48 | Upraveno autorem (porovnej)

-
Pridám rovno ešte jednu otázku:
Ak v knihe príbehov je napísané, čo akých minionov mám umiestniť na hraciu dosku a zároveň je určený aj scourge, mám aj tak odhaliť encounter card?
Ide o to, že ak sa mi v kole stane dva krát scourge, tak ak by som kartu neodhaľoval, tak sa pridajú iba raz scourge minioni.
Dúfam že som to napísal zrozumiteľne o čo mi vlasnte ide :-)

14.9.2013 12:07:10

odpovedi
ad 1) nevím .... nemapatuju se, pravidla u sebe nemám
ad 2) ne nesčítá - na každé zbrani máš naznačeno v které ruce se drží (taková silueta s mysší a vyžlucenou částí)... takže v jedné pravé ruce máš meč a hold do té ruky nic dalšího nevezmeš ...
ad 3) nemám tady přesně kartu ale myslím si že ne - v ocásku udržíš jen jednu dýku, ne dvě
ad 4) myslím si že ano, hrajeme to tak
ad 5) pokud je v knize příběhu rozestavení nepřátel při vstupu do místnosti tak si myslím, že se karta neozáčí
ad 6) ano, když už nemáš kartu setkání otočenou, nepřijde znovu další nepřítel

17.9.2013 16:05:11

-
Diky za rady. Na BGG som nakoniec našiel FAQ, len neviem či sú oficiálne. Nakoniec to hráme tak, že na diagonálne políčka je možné sa hýbať, ak medzi nimi nie je veľká medzera. A zbraňou môžeš útočiť naraz iba jednou. Bolo to písané v tých FAQ, že aj keď máš viac zbraní, vždy si vyberieš jednu, ktorou chceš útočiť.

17.9.2013 23:30:18

upřesnění
Jen pro upřesnění. Dlouho jsem to nehrál a už si to nepamatuju:)

Když se aktivuje surge, tak se přídá jen surge potvora ne? Už se znová nespawnuji minioni podle aktuální stránky.

14.9.2014 18:14:04

.
Áno, tak ako píšeš.

24.9.2014 07:29:20

Nasazování bossů
Ahoj, z pravidel jsem úplně nepochopil nasazování nepřátel jako Vanestra´s Web/Call/Charm/Sting nebo Skitter-Clak (tyhle termíny se vůbec neobjevují na kartách setkání). V pravidlech (českém překladu) se píše, že někteří bossové mají více než jednu kartu aktivity, proto se při jejich nasazení náhodně vyberou dvě a s nimi se potom hraje. Je tím tedy myšleno, že když mám na hrací desku podle karty setkání umístit "1 Centipede", použiju karty Cave Centipede i Skitter-Clak, a když mám umístit "1 Spider", pak losuju dvě z pěti karet - Spider, Vanestra´s Web/Call/Charm/Sting? Díky za objasnění:-)

30.12.2014 19:38:29

nasazovaní bosu
Tyhle karty bossů nasazuješ na základě knihy příběhu - tam jsou vedeny okolnosti, kdy přicházejí do hry.

30.12.2014 21:25:30

pred prvou hrou
Chystám sa hrať túto hru prvý krát a niektoré veci v pravidlách mi nie sú jasné a pri niektorých sa chcem len uistiť , že som im správne porozumel.

1. Prieskum. Jedna myš urobí akciu prieskum a aj všetky ostatné myši sa prenesú na nový plán, pritom je jedno kde tie ostatné myši stoja? Aj keď sú napríklad rozptýlené po celom pláne?

2. Helma v Guard room. Helma je väčšia ako je podstavec myši, teda myš musí helmu obísť, alebo môže cez ňu prejsť?

3. Myš sa neúspešne pokúsila vyliezť z vody, symbol hviezdy nepadol. V pravidlách sa píše , že po tomto neúspešnom pokuse sa myš už nepohybuje, teda už nemôže použiť ani akciu cupitanie?

4. Voľné akcie. Tu som si nie istý. Môžem použiť každú len jeden krát za kolo, teda spolu tri, alebo len jednu ktorú si vyberiem z troch možných?

5. Spoločné vybavenie. Keď chce myš použiť predmet zo spoločnej skrýše nepotrebuje na to žiadnu akciu, proste si ju zoberie. Ale keď chce predmet vrátiť naspäť do spoločnej skrýše musí na to použiť akciu. Lenže ktorú? Ktorá akcia sa používa na vrátenie predmetu do spoločnej zásoby?

14.11.2016 15:43:29

springb
1) ano, přesunou se úplně všechny myši. Akci lze provést, pokud jsou splněny všechny podmínky ... není na plánu žádný nohsled + občas bývá něco speciálního přímo pro danou místnost (třeba v první kapitole ve stokách musí být všechny myši za vodou)

2) speciální pole, na které lozit nejde / zabraňují výhledu moc pravidly řešené nejsou, je to na citu hráčů a domluvě ve skupině. Je jedno zda předmět je větší nebo menší než podstavec, spíš by mělo rozhodovat, zda by myš opravdu zastavil =) Zrovna v případě helmy na ní ale vylézt určitě jde, v první kapitole je zobrazena jako speciální pole pro hledání.

3) přijde o body pohybu, ale akci stále má, takže může vyhlásit cupitání a získat body pohybu znova

4) v každém kole má myš k dispozici 1x pohyb, 1x hlavní akci a všechny volné akce, takže můžeš použít všechny

5) není nijak speciálně pojmenovaná, prostě hlavní akci (takže většinou se třeba pohneš a sebereš věc, pak tvůj tah končí)

15.11.2016 06:51:57

Vybíráme z Bazaru

Orbis
Orbis
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas