nepřihlášený

přihlásit

registrovat

MERCS: Recon - Counter Threat

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná
Čeština:
Vydavatelé: Mercs, LLC
Autoři: Brian Shotton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

 

Nezabíjej mě, prosím! 

 

Myslela, že to být úkol jako každý jiný. Vypadalo to na další rutinu, úkol jakých splnila se svou legendární jednotkou, známou jako IX. Legie, už stovky. Na misi ji budou doprovázet její dlouholetí kolegové, nejlepší z nejlepších. Ti, o kterých ví, že ať se stane cokoli, bude se na ně moci spolehnout. Úkol zněl navíc tak jednoduše; jděte a nejděte slečnu Katie Laurentovou. Ale prvotní pocit kapitánky Flavie Olivie Balotelliové nemohl být pravdě víc vzdálený.

 

MERCS Recon je kooperační strategická hra, ve které se hráči ujímaji role členů speciální vojenské jednotky. V jejich kůži se pak snaží splnit zadaný úkol a infiltrovat kanceláře nepřáteleného MegaConu, v cestě jim ale stojí členové bezpečtnostních složek budovy.

 

Příprava hry

Na začátku hry si každý hráč vybere, za kterou postavu či postavy chce hrát. MERCS tým musí mít vždy 5 členů (+ případně sniper) a je na hráčích, jak si MERCy rozdělí. Každý MERC má svou individuální herní desku na které jsou reprezentovány jeho specifické schopnosti a vybavení. Dále je potřeba sestavit modulární herní plán, zde mužete použít svou fantazii a sestavit jej podle instrukcí v pravidlech nebo využít některého z návrhů, které jsou dostupné na stránkách výrobce. Dále je třeba vyberat misi. Zamíchejte balíček misí a lízněte horní kartu. Nakonec rozdejte všechny žetony a rozmístěte žetony agentů na vyznačená místa v budově a všechny balíčky karet dejte poblíž herního plánu.

 

Průběh hry

Každé kolo je rozděleno do 4 částí:

 

  1. Fáze agentů - lízněte kartu z balíčku pohybu agentů a vykonejte popsané instrukce, kdykoli se dostane žeton agenta do zorného pole MERCa (ortogonálně), táhněte kartu z balíčku Událostí a dle aktuální úrovně zabezpečení budovy dosaďte na místo žetonu agenta popsané OpFor figurku/y (bezpečnostní složky nebo civilisty)
  2. Fáze OpFor - v této fázi se pohybují odhalení nepřátelé. Při jejich aktivaci postupujte od nepřátel nejvyšší úrovně až k těm nejnižším, na závěr táhněte civilisty. (Pokud je ve hře váš odstřelovač, můžete ho kdykoli během této fáze aktivovat)
  3. Fáze MERCS - v této fázi vykonaváte akce se členy vašeho týmu, počet akcí je limitován body velení, které každý MERC má. Hráči nemohou aktivovat MERCy náhodně, musí respektovat iniciativu a aktivovat MERCa s nejvyší iniciativou jako prvního, s druhou nejvyšší jako druhého atd. v případě shodné iniciativy je na hráčích, jak se dohodnou.
  4. Fáze údržby - v této fázi se ruší většina herních efektů (není-li uvedeno jinak), vyhodnocuje se, zda-li se zvýšila pohotovost v budově a na závěr si každý z MERCů obnoví 4 body velení.

 

Hra nyní postupuje do dalšího kola. Konec nastává v okamžiku:

a) když se podaří naplnit všechny podmínky vítězství uvedené na kartě mise - hráči vyhrávají

b) když je znemožněno splnit jakoukoli část úkolu popsaného na kartě mise - hráči prohrávají
c) když všichne členové MERCS týmu padnou - hráči prohrávají

 

Autor: viking749