nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Memoir '44: Campaign Book, Volume 1

Rozšíření pro hru: Memoir '44
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Rozšíření pro hru Memoir '44.

Již dlouhou dobu je mimo tisk a dá se koupit jenom PDF verze knihy (ze stránek Days of Wonder).

Campaign Book Volume 1 přináši do hry 51 nových scénářů a pokročilá pravidla pro tažení (těch je v knize celkem 12). Pravidla pro tažení zahrnují tři operační prostory: Bitvu o Normandii 1944, Bleskovou válku na západě 1940 a Operaci Barbarossa na ruské frontě 1941. Scénáře v těchto taženích mohou hráči hrát postupně za sebou a výsledek předchozího scénáře se pak projeví v dalším.

Fyzická verze obsahovala jedno plato žetonů (4 kombinované odznaky Brandenburských commandos/oslabených jednotek/minometů/protitankových zbraní, 23 žetonů rezervních jednotek pro kampaně, 4 žetony leteckých misí, 3 žetony dýmu, 5 kombinovaných žetonů záseků/výsadkových člunů) a 9 souhrnných karet (speciální zbraně, výsadkáři...). Ke verzi PDF si kupující stáhne tyto žetony ve formě obrázků pro vlastní tisk. Speciální karty se v této verzi bohužel nenachází.

Požadovaná rozšíření:

Pro Bitvu o Normandii nepotřebují hráči žádná rozšíření kromě základní hry.

Pro Bleskovou válku potřebují hráči rozšíření Memoir '44: Terrain Pack.

Pro Operaci Barbarossa potřebují hráči rozšíření Memoir '44: Terrain Pack, Memoir '44: Eastern Front a pro pár scénářů kvůli atmosféře také tvůrci doporučují zimní mapu.

 

Pokud hráči naleznou dlouhou dobu nedostupné rozšíření Memoir '44: Air Pack, mohou v mnohá scénářích z této knihy využít volitelná pravidla pro vzdušné jednotky. Také se mohou hodit přehledové kartičky pro terén, jednotky, zbraně atd., ale i pokud Air Pack nemáte, naleznete tyto přehledové kartičky v databázi na stránkách Days of Wonger.

Autor: Joe