nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Martian Dice

Počet hráčů: 2 - 99
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: párty hra
Čeština:
Vydavatelé: Tasty Minstrel Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Veliteli marťanské flotily, Váš úkol je jasný: "Posbírejte co nejvíce co nejrůznorodějšího genetického materiálu, který najdete na planetě Zemi a nenechte se přitom zničit."

Marťanské kostky jsou filler, obsahující 13 kostek. Na každé kostce jsou tyto symboly: člověk, kráva, kuře, tank a zelený paprsek (2x). Hráči se stávají mimozemštany, kteří přilétají na planetu Zemi a snaží se získávat genetický materiál - mohou získat genetický materiál lidí, dobytka a ptactva. Ovšem lidstvo se útokům miozemšťanů brání, což představují kostky tanků. Mimozemšťané jsou však vyspělí a tanky mohou ničit pomocí paprsků smrti.

Průběh hry

Hráč hodí všemi 13 kostkami. Kdykoliv mu padne tank, musí jej odložit. V každém svém hodu si pak hráč může vybrat zda bude sbírat genetický materiál, či bude zneškodňovat tanky. Hodím-li například 4 kuřata, vezmu si tyto 4 kostky a v dalším hodu mohu sbírat již jen genetický materiál z lidí nebo dobytka. Ve sbírání genetického materiálu jsem byl úspěšný jen tehdy pokud mé paprsky smrti zneškodnily všechny tanky. Za každou kostku s genetickým materiálem pak získávám 1 bod. Pokud získám aspoň 1 kostku genetického materiálu od lidí, dobytka i kuřat získávám navíc bonus 3 body.

Závěr hry

Vítězí hráč, který jako první získá 25 bodů.

Autor: Pedestrian