Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 988x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ceska verze

Je reálné, že by tato hra vyšla v češtině? Neuvažuje o této hře už nějaké vydavatelství?
1.11.2016 10:51:07

...
Špitá se, že by možná mohl mít zájem MindOK.

1.11.2016 11:43:39

překlad
Já už jenom čekám, kdo oznámí překlad. To by snad nebylo možný, kdyby to někdo nepřeložil. Hra má velký ohlas a je to nejlepší z letošního Essenu.

1.11.2016 12:32:49

MINDOK
tak už je to oficiální - MINDOK příští rok!

1.11.2016 13:31:18

TM
Tak ono asi nebylo moc vydavatelství, které by to nezkusily;) Také jsme to zkusili;) No a gratuluju Mindoku k tomuhle pěknému úlovku;)

1.11.2016 13:53:39

...
Zase se jednou potvrdily Kubrtovy tajné tipy! :)

1.11.2016 14:30:31

DC

všem
A příští rok znamená kdy?? Nemáte někdo přesnější info prosím??

15.12.2016 09:17:51

cena
Viete mi niekto povedať, ako je možné, že anglická verzia stojí okolo 66€ a česká je v predpredaji za 35€? Prečo je to tak lacné? Niečo tam chýba? Akože je zvykom, že české verzie hier sú väčšinou trochu lacnejšie,ale 30€ len tak je dosť.

16.4.2017 13:34:30

ludomyl
Protoze by to u nas za takovou cenu nikdo nekoupil. Btw polska verze je jeste o chlup levnejsi.

16.4.2017 13:48:36

cena
Možná je to jen trošku reálnější cena. Co se kvality komponent, je ta hra prý dost špatná (kostičky se lupou, desky hráčů příšerný). Za 1800 koupíš už slušnou figurkovku a nebo euro s tunou dřeva. Za litr nějaké mouchy na komponentech odpustíš.

16.4.2017 13:54:52

cena
Tak samozrejme tá česká cena je skvelá... Takže mám tomu rozumieť tak, že pôvodný vydavateľ bol len tak nenásytný, že si vypýtal za hru o 30€ viac, než má reálnu hodnotu?

16.4.2017 21:30:13

cena
Kdyz mohl prodavat anglickou verzi v predprodeji v prepoctu za 1200 Kc, tak na tom tvrzeni neco bude :-)

16.4.2017 21:42:36

Posunutý tisk
Máte někdo už cz verzi? Viděla jsem fotku s nešťastně posunutým tiskem komponent a nevypadalo to nejlíp. Jak to vypadá u vás?

18.5.2017 15:39:34 | Upraveno autorem (porovnej)

mám jednu otevřenou
a nenašel jsem problém s tiskem, jen mne překvapilo, že kostičky jsou omlácené hned po rozbaleníkrabice. Myslím ty zlatý a pod.
Neměl jsem v ruce všecky karty, ale to co jo je ok.

18.5.2017 15:48:27

Nápodobně
S tiskem ve své verzi nemám žádný problém, ale ty kostičky... Z dálky vypadají fantasticky, takový neobvyklý komponent, ale značná část z nich má úplně uštípané rohy, kde na vás čučí nehezký bílý plast. Tady (a trochu i na grafice) výrobce hodně šetřil. Bohužel :(.

18.5.2017 16:04:20

Destičky
Tak to já mám posunutý tisk destiček zeleně a jednu stranu zvláštních destiček.

18.5.2017 18:06:07

Není oxid jako oxid
V českých pravidlech v rámečku "Bonusové hodnoty hlavních faktorů" na s. 5 je věcná chyba. K posilování skleníkového efektu totiž nepřispívá oxid uhelnatý (CO), ale uhličitý (CO2). Tomu odpovídá i termín "carbon dioxide" v anglických pravidlech. Hru to sice neovlivní, ale přesto to trochu kazí výsledný dojem.

18.5.2017 18:44:38

kostičky
zvažujem, že by som ich niečím nahradil, máte nejaké typy, ktoré by ma finančne nezruinovali?

18.5.2017 19:45:45

Dřevěné kostičky
z jiné hry.

18.5.2017 20:03:00

Reklamace
Mindok vychazi vstric

18.5.2017 20:06:01

kostičky a tisky
Hodně uvažuji o koupi. Máte opravdu zkušenost, že MINDOK vyřeší špatné kostičky a tisky? Děkuji.

22.5.2017 13:27:58

Re: kostičky a tisky
Co se týká kostiček, tak mají jeden roh mírně uštípnutý. Některé více, některé méně. Nevím, zda to může MindOK vyreklamovat, protože dle fotek a diskuzního fóra na bgg je to problém dané výrobní technologie a vyskytuje se i v zahraničních verzích. Zřejmě jsou ty kostičky za ten roh někde upevněny a po nabarvení odloupnuty. Ono to je vidět (hodně z blízka) i u kostiček, které jsou celé z barevného plastu, ale díky tomu jednobarevnému plastu za normálních okolností není nic vidět.
Koukal jsem se po případné náhradě, ale "kvalitnější" kostičky v tak velkém množství v dané barvě by vyšly na cenu minimálně 2/3 hry (počítáno i s poštovným ze zahraničí).
Mně osobně kostičky nevadí a myslím si, že v daném množství karet, kostiček a hrací desky je cena hry odpovídající a za mě i luxusní. Pokud mi to bude vadit, tak si buď seženu jinak barevné kostičky, nebo si přebarvím původní. Myslím si, že při hře moc nezaregistrujete uštípané rohy. Rohy budou hodně o subjektivním pocitu.

Větším problémem může být posunutí tisku. Z herního hlediska to sice nevadí, stejně jako kostičky, ale už to nevypadá moc hezky na hrací ploše. Přeci jenom kostičky si mohu otočit tak, aby rohy na mě moc nekoukaly, ale žetonky ne.

Nechci mluvit za MindOK, ale moje zkušenost s nimi a s reklamací jiných her je, že není problém s reklamací, pokud je oprávněná.

22.5.2017 15:36:59

MINDOK reklamace
Všechny reklamace samozřejmě řešíme.

O ty kostičky se nebojte. Ano, pokud si je budete prohlížet hodně z blízka, nejspíš nějaké škrábance najdete a nikde na světě to nebude lepší. Tady bohužel nepomůžeme. Nám to při hře rozhodně nikdy nevadilo a to jsme hráli mockrát.

Zatím jsme zaznamenali jeden případ posunutého tisku žetonů. To hru také nijak neovlivní, ale pokud by se vám to stalo a vadilo vám to, pošleme samozřejmě žetony nové.

22.5.2017 16:58:40

kostičky a tisky
Tak jsem nedočkavě omrkl svoji krabici:
* Kostičky jsem nějaké s odštíplým rohem našel, ale nic co by mi trhalo žíly. Prohlížel jsem je jen letmo v igelitovým sáčku, tak se snad při hře neukáže nějaká tragická hromádka úlomků :)
* Tisk je ok. Nepatrně posunutý je, ale od toho je tam ten barevný okraj. Takže celá grafika je pořád na žetonu a nic nechybí.

Ony ty jakoby metalické kostičky vypadají "fancy", ale asi to bude časem problém... (Což nedávám za vinu Mindoku) Mám zkušenost, že metalický potah se z plastu časem loupe. Ono se (mi) na to blyštivé i blbě kouká, je to jak malá zrcátka. Osobně bych klidně uvítal dřevo v takové té klasické matné metalíze. Tedy ne lesklý lak, ale obyčejná stříbrná, zlatá a bronzová (měděná) barva.

Každopádně díky za pěknou hru, už se těším, až ji o víkendu vytáhnu :)

24.5.2017 10:07:00

Kostičky
Včera jsem poprvé viděl české vydání a kostičky mi přišly úplně v pohodě. Rozhodně žádný rozdíl oproti verzi, kterou jsem hrál hned v Essenu, takže se ničeho nemusíte bát.

24.5.2017 11:23:16

Ja to vidim OK
Ano nektere kosticky maji roh uloupnuty a pri podrobnem zkoumani to je videt hlavne na tech nejmensich, ktere jsou tmave a plast pod metalickou barvou je svetly. Vada je tak cca pul milimetru ctverecniho, take pri samotne hre to vubec clovek nevnima a kdyby to tady nebylo v diskusi asi bych si toho nevsiml.
U drevenych komponent mam kolikrat ve hre "pulkostku" namisto cele, popr. panacka bez pulky hlavicky/nozicky a toho si pri hre spis vsimnu ...

Tisk zetonu mam take mirne "excentricky". Jde o submilimetrovou nepresnost, coz se pri cca 2 milimetrovem GRAFICKEM okraji zetonu projevi tim, ze lze poznat ze to neni vytisteno v dokonalem stredu, ale na zetonu nic nechybi a pri beznem hrani si toho clovek nevsimne, pokud neni upozornen "hele na zatrolenkach psali, ze to neni vytisknute v dokonalem stredu zetonu"...
Pri detailnim zkoumani takove odchylky jde najit v kazde hre. Technologicky neni mozne udelat vysek a tisk dokonale presny, takze spise zalezi na tom jak jsou pripravne graficke podklady - je chyba GRAFIKA, kdyz nerespektuje technologii a navrhne ilustrace tak, ze lze pouhym okem tyto nepresnosti poznat. Neco "malo" o tom vim z prace - zakladem je nedelat "soubezne linie" prilis blizko orezavaneho/osekavaneho okraje.

Do zadne reklamace tedy nejdu, protoze si sam myslim, ze by nebyla opravnena.

Edit: ten posun tisku na zetonech je viditelny i na obrazku tady na zatrolenkach:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/mars-teraformace-5692/obrazky/
Viz. obrazek "Rozehrana hra" od autora "microjelen" - treba ten hnedy zeton se zlutou kostkou proste neni dokonale symetricky, a ty lesy, oceany taky ne.
Stejny problem ma i nemecke vydani (treba ten ocean vpravo dole na tomto obrazku z BGG):
https://boardgamegeek.com/image/3541149/terraforming-mars?size=original
A tahle anglicka verze - tam je to jeste daleko horsi:
https://boardgamegeek.com/image/3532586/terraforming-mars?size=original

24.5.2017 11:35:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dědictví
Dědictví
Akt. cena: 695 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas