nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mare Nostrum - Mythology Expansion

Rozšíření pro hru: Mare Nostrum
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cafe Games
Descartes Editeur
Autoři: Serge Laget
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hra Mare Nostrum: Mythology je rozšířením hry Mare Nostrum. Do hry přináší několik novinek:

  • Nový národ  - lid Atlantidy, který umožňuje hrát tuto hru až v šesti hráčích. Součástí je i herní deska, která se připojí k západnímu okraji původní herní desky.
  • Nový druh zboží – keramika.
  • Velké množství nových hrdinů (21). Všechny karty obecných hrdinů ze základní hry a hrdinů z rozšíření se smíchají dohromady a náhodně se z nich vybere 8 hrdinů. Těchto 8 hrdinů bude dostupných v dané hře.
  • Mýtické bytosti. Každý národ má specifické mýtické bytosti, které může získat ve fázi stavění, stejně jako ostatní vojenské jednotky a to za kombinaci 6 karet. Mýtickými bytostmi jsou: Behemont (Kartágo), Fénix (Egypt), Gryf (Babylón), Kentaur (Řecko), Kraken (Atlantis) a Titán (Řím). Mýtické bytosti jsou zvláštními vojenskými jednotkami. Každá z bytostí má unikátní schopnost.
  • Nová fáze – obětování bohům. Tato fáze nastává mezi fází obchodování a stavění. Pořadí v této fázi určuje nová role ve hře - velekněz. Pokud hráč zaplatí kombinaci tří karet, může si vzít jednoho z dostupných bohů. Bohové přinášejí hráčům určitou výhodu až do začátku další fáze obětování bohům.

Autor: sasa