Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint -dostupnost

Ahoj, nemáte někdo info o reprintu? Momentálně neni hra nikde dostupná..

J
3.4.2016 09:16:05

...
V kuloárech se šeptá .... Už to z těch kuloárů smazali. Asi k tomu měli důvod, tak to smažu i tady. :)

3.4.2016 09:55:44 | Upraveno autorem (porovnej)

reprint
Šeptá se v kuloárech něco bližšího???

3.4.2016 16:40:50

...
Na tom **** jen toto a to, ze to asi bude pálka a s ofiko překladem bych moc nepočítal.

EDIT: Z kuloárů to zmizelo, tak jsem to taky smazal, aby z toho neměl nikdo problém...

3.4.2016 16:52:08 | Upraveno autorem (porovnej)

reprint
nevim, jak reprint, ale ted je od nekoho zrejme starsi kus v bazaru i s rozsirenim...

4.4.2016 01:58:17

další vydání
Necháme se překvapit, jak to bude vypadat. Nicméně s tím, co teď tvoří pro Descenta, bych se nedivil kdyby to bylo aj s nějakou aplikací :-(

4.4.2016 08:49:45

...
Nějak si moc neumím představit, co by se na tomhle dalo zjednodušovat, zkracovat, předělávat, aby stálo za to vydávat 2. edici... Navíc to není zas tak starý...

Na druhou stranu bych se ani moc nedivil, kdyby se to pokoušeli propojit se Star Wars....

4.4.2016 11:17:41

MoM 2nd Edition
Další edice se rozhodně chystá, jak ostatně profláknul přímo Blackfire, ale je otázkou kdy s tím FFG vyrukuje. A ano, po X-COMU a Descentu se bude jednat o další hru s appkou.

4.4.2016 12:19:33

Tak jsem to měl
jako autobuy, kdyz jsem se doslechl, ze bude 2. edice, nicmene appkou mne vylozene odradili. Protoze hadam, ze presne vim, k cemu appka bude a jak bude slouzit :( Skoda

4.4.2016 12:59:48

...
Vidíš, a pro mě by to řešilo největší problém s MoM a šlo by to lépe hrát ve dvou hráčích. :) Jak v XCOMu, tak v Descentu appka funguje dobře a mně osobně, pokud to je přiměřené a funkční, zapojení techniky do deskovky vůbec nevadí.

Chápu ale, že pro tebe, jako pro známého pána zla, to je zásadní problém, že tě nahradí tablet. :)

4.4.2016 13:09:49

Ja myslim
ze "podobnych" her, ktere funguji bez pana jeskyne, je docela hodne a funguji moc pekne, tak mi je spis lito, ze aplikaci namontuji i sem. Ale chapu ten krok. Taky je to moji averzi vuci aplikacim u deskovych her.

Aplikaci bych kdyz uz, tak daval do her, kde je pan zla rizenou hrou a aplikace by to vylepsila. Cloveka to nikdy nenahradi, ale jak jsem psal, chapu proc...

4.4.2016 13:12:57

...
Olney - S těma Star Wars jsi mě rozsekal :oD a pak vyděsil...
Jinak zlepšovat lze asi jen figurky. I když mám pocit, že tahle hra, je víc než ostatní "podobný" hry, spíš nástroj pro hraní a děsně záleží na tom, jakou atmosféru vytvoří pán zla. Jestli ho aplikace nahradí, tak u mě padá důvod, proč hru kupovat. Na druhou stranu to spoustě lidem naopak otevře cestu k týhle hře. Odpadne potřeba člověka s fantazií, který si pamatuje co který vyšetřovatel udělal, aby to pak zakomponoval do příběhu, když se mu něco neblahého stane....

4.4.2016 13:14:30

Asi
nejlepší by byla možnost zachovat oboje. Hraješ sám, či nemáte pána zla, máme tu pro Tebe aplikaci. Ale pána zla bych zachoval. Tohle je tak trochu jinej Dungeon Crawl. S Descentem nesrovnatelnej. A dá se s tím krásně pomazlit...

4.4.2016 13:22:12

...
Pro mě byl námět na MoM geniální. Ale v praxi pokulhával a měl X oblastí, kvůli kterým byl hůře přístupný. A jednou z těch oblaytí je i pán jeskyně. 1 z 10 lidí se v této konkrétní hře v té roli najde a pro ostatní vytvoří neopakovatelný zážitek. 6 z těch 10 to taky nějak zvládnou a pokud je celková banda dobrá, tak si to taky užijí. 3 z těch 10 to ale z mé zkušenosti moc nedávají a celá hra tak díky tomu vyjde do ztracena a jako taková nijaká. A ani už pak není vůle se k té hře moc vracet. A to přesto, že vše bylo dle pravidel a dle toho, jak se hra má hrát. Toto je obvyklé u RPG, ale přeci jenom MoM je jinak postavená platforma. Je to prostě jenom něco jiného než o tom ovládat figurky jak v Descentu.

Proto si myslím, že přesně toto je jedna z těch věcí, které by se mohli ve druhé edici vychytat, a otevřít tak hru širšímu publiku. O vylepšení a zjasnění pravidel ani nemluvim. Pravidla v první edici (v prvním printrunu) MoM jsou do dnes známým a diskutovaným fiaskem.

MoM se mi hrozně líbí, ale k tomu, abych si to pořídil vždy něco chybělo. Doufám, že přesně to vyřeší možná druhá edice.

4.4.2016 13:36:31

...
Já jen doufám, že ukážou trochu přívětivosti k lidem, kteří mají skříně plné krabic MoM a udělají nějaký konversion kit...
Jinak i tu appku možná zkousnu, když jde o Cthulhu.....

4.4.2016 13:48:02

v
konverzní kit taky doufám ;o)
Souhlas s Kudrtem, tak nějak jsem myslel, že to je spíš nástroj pro hraní..., a takové spíš RPG ;o) čím víc to hraju, tím spíš si chci nějakou RPG vyzkoušet ;o) Asi jem něco mezi tím jedním a šesti, co se v roli pána zla našel... (ale jen pro MoM, v Descentu mě ani tolik nebere) Baví mě pro někoho udělat atmosféru a silnej herní zážitek, a o výhru mi vůbec nejde... I když se mi zatím nepodařilo prohrát, a to jsem se fakt hodně snažil... Oni mi vždycky vyšetřovatelé udělali něco neočekávanýho a spáchali tak sebevraždu... frustrující... :o( Ale zas nemůžou vyhrát úplně zadarmo, ne? ;o)
Čím víc to tu čtu, tak doufám, že zavedou jak apku, tak nechají i pána zla. Třeba ta aplikace některý lidi inspiruje k tomu, aby si pána zla, zahráli (a tak trochu je to i naučí) ;o)

4.4.2016 14:16:01

second edition
Tak je to ohlášeno, kupodivu ještě před Gen Conem, součástí bude i conversion kit.
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/7/25/mansions-of-madness-second-edition/

25.7.2016 22:20:12 | Upraveno autorem (porovnej)

2ndE
Tak na tohle jsem hodně zvědavý. MoM mám hodně rád, ale bohužel je to kvůli dlouhému setupu hodně sváteční hra. Tohle by to mohlo změnit. A hlavně je super, že 1stE nebude úplně k ničemu, ale poslouží rovnou jako rozšíření! :D

25.7.2016 23:53:06

?!
Chápu to dobře, že na to, aby si člověk vlastnící 1. edici mohl zahrát, bude muset stejně koupit kompletní 2. edici, a conversion kit bude sloužit jen k rozšíření možností..? Pokud ano, pak klobouk dolů před obchodní strategií FFG - víc peněz z toho už asi opravdu vyždímat nešlo.

26.7.2016 00:07:58

Olney
Tak taky mohli dát conversion kit zvlášť jako u Descentu, aby sis musel koupit druhou edici + conversion kit a kdyby žádný kit neudělali tak zas budou lidi držkovat, že je odřízli :)

26.7.2016 08:02:32

konverzní kit
Uvidíme podle obsahu krabice. S tím že do hry dali nový vyšetřovatele, a konverzní kit, možná umožní hrát druhou edici i s těmi vyšetřovateli z konverzního kitu bez nutnosti mít první edici. Jen nebudou figurky... Ale zvyšuje to možnosti. Krom toho si samotnou figurku vyšetřovatele můžeš koupit... https://www.fantasyflightgames.com/en/products/arkham-horror-premium-figures/

26.7.2016 08:18:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion Kit
Zatím mám z dostupných informací pocit, že vzhledem k přechodu na čistý koop a změnám v pravidlech (viz nové kostky, atd) bude hra recyklovat z první edice pouze figurky postav, monster a dílky mapy a conversion kit bude jen balíček nových karet postav a žetonů monster k nim. Tj. vlastnictví první edice bude jen příjemný bonus navíc v podobě větší variability doplňků, které bych se nedivil, kdyby časem vyšly i dodatečně samostatně místo budoucího reprintu první edice.

26.7.2016 09:42:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Gaeirmund
Přesně tak to taky vidím.

26.7.2016 09:45:58

2nd ed
Vzhledem k tomu, že hra vyžaduje apku a nelze ji hrát bez ní, je hra pro mě zatím mimo wishlist (mám 1ed.).

26.7.2016 10:15:54

CZ
Jak niekto písal, že sa BF prezradili, bude to teda aj v češtine? Mám síce Elder Sign a Eldritch Horror je na ceste, ale však dobrých hier sa všade veľa zmestí :).

26.7.2016 10:53:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Odpověď BF ohledně lokalizace...
Dobrý den, vzhledem k ceně zatím neuvažujeme.

26.7.2016 10:59:26

Vybíráme z Bazaru

My Little Scythe CZ (šampioni jablečného královs.)
My Little Scythe CZ (šampioni jablečného královs.)
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas