Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Přeprava, insert, ukládání

Jelikož hra obsahuje dost věcí, byl bych rád, kdybychom se tady dělili o zkušenosti s ukládáním věcí do krabice, vlastními inserty a vylepšeními pro bezpečný přenos hry a rychlou přípravu samotné hry.

Za sebe můžu říct, že od osvědčení u Arkhamu používám na všechny žetony, kostky, menší kartonové věci (zde monstra, puzzle a prvky místností) a malé karty (mythos, trauma...) krabice typu plano nebo obdoby, s nastavitelnými přihrádkami. Vše je hezky úhledně roztříděné, nemíchá se a je vždy připraveno pro rychlou přípravu hry. Krabice se dají sehnat v rybářských potřebách, v obchodech pro kutili nebo klasicky na internetu.

Horší to je s uložením figurek. Vyšetřovatelé se mi bezpečně vešli do plano krabice, ale monstra už ne, především kvůli velikosti stojánků. Jakým způsobem jste uložení figurek vyřešili vy? Já se zatím poohlížím po něčem, jako jsou přepravní tašky na miniatury třeba do Warhammeru kde jsou udělané boxy z nějakého molitanu. Nechtěl bych, aby se mi figurky pomlátily a polámaly, stačí, že jsem měl po rozbalení Mi-ga s ulomeným křídlem. Máte s tím nějaké zkušenosti?
9.3.2011 13:58:59

:)
Zrovna jsem měl tohle téma rozepsaný:) Taky by mě zajímalo, jak to skládáte do krabice? Zatím to mám řešený totálně laidácky. Insert šel hned pryč. Příšery přilepený k podstavcům a naskládaný tak nějak na jedný půlce krabice, Díly hrací plochy naskládaný na druhý půlce krabice a vše ostatní roztříděno v pytlících a volně loženo:) Navrch pravidla a zavřít. Nic se tam sice namačká a neohybá, ale je to tak na to mít krabici někdě vodorovně položenou. Větší převoz by takhle nepřicházel v úvahu.

9.3.2011 14:06:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Ulozeni
co se tyce prostoru v krabici tak mam custom uloznej prostor v memoiru (vyrobenej z kartonu) a nemuzu si stezovat, navic jsou udelane vytahovaci takze hracum prerozdam jejich krabicky a hotovo. Co se tyce figurek k tem se chovam prasacky (v memoiru to neresim, tam nejsou zavratne kvality), v Tannhauseru je mam nahazene v "pitu" a kdyz s tim clovek denne necestuje tak neni problem. Vyhodou jsou figurky z tvrzene gumy nez z toho tvrdeho plastu (resin nebo jaksejmenuje). Prijdem mi ze tim ze jsou pruznejsi, tak jsou odolnejsi na naraz.

GW boxy na miniatury jsou dobre ale ta cena :D, chapu kdyz mas nabarvenou armadu ale zatim to jde mimo me. Ale bojim se ze ten cerv se ti stejne nebude vejit. Opet moznost si vyrobit, pouzijes molitan nebo neco podobneho a udelas si custom prihradky ktere budou sedet, na zvazneou stoji pouziti jine krabice (treba od arkhamu), ja vetsinou stejne rozsireni nahnancam do zakladu pokud je to mozne.

9.3.2011 14:12:21


Já mám vše tak, jak jsem rozbalil - pod insertem mám naskládané figurky, a v malé "uličce" uprostřed mám žetony a karty v pytlíčcích. Karty mám řazené podle abecedy, což velice urychluje setup (u Lock, Exploration a Obstacle karet), respektive dle ikony u Mythos karet.

Krabici jsem přenášel už cca čtyřikrát, výrazně bez problémů - figurky prozatím nemám přilepené, takže cca polovina vypadává z podstavečků, ale ani to nijak extra nevadilo. Pro každý scénář je potřeba jen pár figurek, které lze před hrou vytáhnout. Třeba pro jeden nejmenovaný scénář je potřeba jen dvou figurek Maniaců, a eventuálně jedné větší figurky ke konci hry.

9.3.2011 14:59:11

Anonym
Třídění karet podle abecedy a mythos karet podle značek je dobrý nápad, na to jsem úplně zapomněl. ;-) Než se figurky přilepí k podstavci, není to takový problém, ale jakmile se přilepí (občasné vypadávání je otravné, ačkoliv to drží lépe než neslepené figurky z Battles of Wersteros) začíná být s místem trochu problém.

Přenos na jednotlivé hry by odebráním figurek nebyl problém, ale občas to člověk vezme na víkend na pár her apod., kdy se nevyhne tomu vzít hru celou. Jde mi hlavně o takovéhle řešení pro kompletní převozy.

Falco: Právě, že ty tašky a boxy jsou docela drahé (mimo to, že teď nemůžu na netu žádné najít). Ale udělat něco z toho pěnového materiálu (název netuším) snad nebude tak těžké.

9.3.2011 15:08:58

rbx

...
na zetony mam poradac, puzzle jsou napytlikovany a karty nagumickovany. Figurky a podstavce jsou ve velkem zipovacim pytli, do ktereho treba dali plan v Dungeonquestu. Insert vyhozen. Tohle cele je tam nahazeno, pricemz mi zbyl vzduch v tom velkem pytli, takze se to tam ani moc nemele. Jedine, co by me prinutilo delat nejake prihradky, by byly namalovane figurky.
A mam ulomenou paratu u Tindalose, ale zrovna v tomto pripade mi to vubec nevadi.

9.3.2011 15:09:44

Thales
Z toho penoveho materialu by to melo byt podle me luxusni :), kdyztak pak postni vysledky :).

rbx: presne, taky bych to resil u namalovanych.

9.3.2011 15:24:18

insert
Taky mohla být ta krabice o pár centimetrů delší,širší,vyšší :) Díky bohu za mnoho let zkušeností s Tetrisem.

Insert šel ven a tokeny mám v nízkém pořadači, karty rozdělené dle velikosti a druhu do krabiček, puzzle tokeny do pytlíků a zbytek místa zabraly hezky natěsno rozestavené figurky (pojem miniatury tady ztratil význam :) Jen ti 4 největší cvalící byli zavěšeni přes okraj krabice, hlavou dolů za ten plastikový háček, jehož smysl mi uniká, tak jsem mu přidělil tento. Hezky si tam v krabici visí jak netopýři.

9.3.2011 20:17:21

Rachmael
Ty háčky tam jsou pro umístění tokenů zranění. :)

Jinak naprostý souhlas s tím, že insert je odfláknutý, což je u FFG standard. :(

9.3.2011 20:25:40

Parxel
Díky :D
Určitě by mi to při dnešní půlnoční premiérové hře docvaklo :)

9.3.2011 20:40:16

rbx

Rachmael
do toho hacku se davaji damage tokeny :-)

9.3.2011 20:41:07

Obaly na karty
Prosímvás Kolik sad obalů a jakých je potřeba k úplnému pokrytí MoM? Myslím originál obaly FFG.

17.3.2011 15:40:56

kren
5 malých žlutých a 3 velké zelené

http://fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=136&esem=1

17.3.2011 15:50:54 | Upraveno autorem (porovnej)

insert
Tak já jsem to zatím vyřešil tak, že insert v krabici jsem otočil vzhůru nohama a prostřední části jsem odstřihl "zastřešenou část", abych tento prostor taky využil. Do levé přihrádky jsem si pak tedy dal největší potvory na podstavcích a zbytek malých podstavců. Tyto potvory jsem zakryl, respektive jsem vyplnil prostor kolem nich, igelitovým velkým sáčkem, abych zamezil poškození figurek. Do prostřední přihrádky jsem dal karty, hrdiny v sáčku, zbytek malých potvor v sáčku a nakonec do třetí přihrádky jsem dal vnitřek z adventního kinder kalendáře :-)), jako pořadač pro rozdělení žetonů. Celá příprava mi trvala tak půl hodiny.

18.3.2011 08:26:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

God of War
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas