Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Objective - predcasne odhaleni cile

Mam dotaz ohledne Objective karty. Vcera jsme hrali druhy scenar a hraci meli Kate Winthrop, ktera umi udelat test na nejaky atribut a kdyz uspeje, tak keeper odhali objective. Mojim cilem bylo svest na svoji stranu vysetrovatele a to tak, ze odhalim objective a jednou za kolo jsem mohl hodit kostkou a kdyz mi padlo cislo mensi, nez dvojnasobek kultistu v mistnosti s nejakym vysetrovatelem (ktery mel 0 sanity), tak jsem vyhral. Hraci meli naopak utect klastera pres kapli. Jak se to resi, dokud neni odhalen posledni clue? Ciste hypoteticky, kdyby muj objective odhalili pri prvni nebo druhe stope, tak bych nemel moc sanci nekoho zblaznit a pote svest na svoji stranu. Diky :-)
21.7.2011 14:02:09

to Vojtech Musil
Nemýlím-li se, tak ta vlastnost nepřikazuje odhalit Objective, ale jen to, že se Kate na Objective tajně podívá a ví, co děláš. To znamená, že Objective není odhalen a nenastává finále (nenastává eliminace hráčů při smrti, nespouštějí se efekty při odhalení Objective, apod.). Samozřejmě problém tady je s tím, jestli může Kate informace, které získala z Objectivu vyslepičit ostatním, nebo si je musí nechat pro sebe. To není nikde napsané a záleží na domluvě mezi hráči. Mi se zdá divné, že by to mohla vyslepičit, tak jsem to ve svých hrách zakázal, ale může v omezené míře tématicky naznačovat. Ale jinak je to stejně divná karta a lidi si ji právě kvůli tomu moc neberou.

21.7.2011 14:30:15

to Kadaver
Jo takhle. Hm, musim si to poradne precist. Dik za odpoved.

Edit:
Chapu to tedy tak, ze ona se na to koukne, ale nemuze vyuzit tu informaci, ze vsichni musi utect z kaple, aby vyhrali a musi nadale odhalovat stopy, aby se karta odkryla?

21.7.2011 14:33:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to Vojtech Musil
Přesně tak, jak říkáš. Vyšetřovatelé nemůžou z baráku zdrhnout, dokud jim to nedovolí odhalený Objective. Takže zrovna v tom Tvém případě by se na to mohla připravit tak, že by se potloukala kolem vchodu a čekala až se objective otočí z Eventy (pokud vůbec) a nebo by se snažila co nejrychleji najít stopy a potajmu směrovat všechny vyšetřovatele k východu. Mohly by taky lítat hlášky jako: "Ti kultisti vypadají nebezpečně, mají zarudlé oči a zpod rób jim trčí chapadla, držte se od nich raději dál nebo je rychle pozabíjejte." :-)

21.7.2011 15:41:52 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kadaver
Super, dik moc za ujasneni. :-) Ono to vypada, ze to MoM bude i hodne o dohode co a jak. :-)

21.7.2011 16:42:20

Vybíráme z Bazaru

Chňapni čuníka (2012)
Chňapni čuníka (2012)
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas