Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Living House Variant ? :D

Ahoj, nevěděl jsem jestli tuto otázku postnout do "home rules", "home-made scenario" nebo "Replayabilita?", tak to futruju zvlášť :-) Snad mi bude odpuštěno...

Zajímá mě názor zkušených, ideálně i zkušených s Descentem, v naprosto nejlepším případě někoho kdo aspoň prolít moji variantu Living Dungeon ve fóru u Descentu...

Lovecraft mě baví, figurky mě bavěj a vůbec tak nějak po týhle hře výhledově pokukuju už dlouho. Jenže to že každej scénář je v podstatě možný zahrát jenom jednou je pro nás závisláky na čemkoli težce nepřekousnutelnej problém...

Proto se táži, i když oželím nějakej überpropracovanej příběh s dvousetletou historií (BOHATĚ by mi stačila story ala Ozzyho recenze :-)), šlo by podle vás nějakým způsobem "generovat" další scénáře (v tomhle případě asi mapy a zápletky), podobně jako to lze velmi jednoduchým systémem u Descentu? Tuhle hru nemám a dokud si ji nepořídím, asi si ji jen tak nezahraju, takže nemůžu ni tušit jestli neplácám nějaký blbostě. Ale tuším, že tam bejvá nějakej skrytej cíl Keepera, kterej musej hráči odhalit a překazit a přitom ještě splnit ten vlastní... Chápu, že to není tak o taktice jako o příběhu, ale kdyby se krom nějaké funkční randomizace mapy a karet "překvapení" v jednotlivých místnostech pro mě za mě třeba homekartama zdesetinásobil počet různých zápletek a vyústění, ze kterých by se pak nějak polonáhodně, poloorganizovaně dával ten příběh dohromady ... bylo by to podle vás jakýmkoli způsobem představitelný?

Že tím hra něco ztratí je samozřejmý. Ale pokud by nad ztrátama byť jen hypoteticky mohly převažovat zisky (jako v případě Living Dungeon Descentu), tak bych to časem pořídil, ohrál, homeruloval a mastil to jako o život :-)

Mimochodem, nějaká obsáhlejší recenze už by taky neškodila :D

Díky, hezkou Vánočku vinšuju...
24.12.2011 00:56:58

scenare
ahoj, hru mam kratce a descent sem nehral, nicmene: Scenare si muzes vymejslet v pohode sam, My sme ze zakladni hry odehrali zatim dva, a jinak jedem svoje vlastni - chapem to vic jako hrani RPG nez deskovky, a ty scenare ze hry toho rpg zas tolik neposkytujou.
Hlavni "problem" u vlastnich scenaru bude akorat vyvazenost, pokud to budes hrat ciste jen jako souboj jednoho proti ostatnim, tj aby si ten scenar nepostavil tak, ze ho pro hrace nebude mozny vyhrat

24.12.2011 02:06:30

Cyberkotlik
Díky moc, tak dobrou zprávu jsem snad ani nechtěl slyšet :D :D

24.12.2011 02:19:34

Vybíráme z Bazaru

Ground floor
Ground floor
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas