Manhattan Project, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Manhattan Project, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Minion Games
Autoři: Brandon Tibbetts
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Umístění pracovníků na budovy:
v pravidlech je psáno, že "pokud chcete na kartu umístit pracovníky, tak jich musíte umístit p ř e s n ě tolik, kolik je na kartě volných míst.

Rozumím tomu správně tak, že pokud jsou na kartě zobrazeni 3 pracovníci, tak musím umístit právě 3 pracovníky? Ne jednoho nebo dva, ale tři? (mate mě tam ta formulace "kolik je na kartě volných míst", protože tam mohou být buďto všechna místa volná, nebo všechna obsazená, ne?
16.1.2013 13:36:32

ta
Hrál jsem to jen jednou na Želivi a ani nedohrál, protože nastalo hromadné loučení a odjezd, ale: hrály jsme to tak, jak asi myslíš. Budovu lze využít jen jednou, jako "placementovou akci" s tím, že jsme umístily požadované pajduláky a zaplatily penězi nebo jiným zbožím/materiálem.

16.1.2013 13:50:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje zásoba/společná zásoba
tak teď jsem se v tom totálně ztratila. Může mi někdo polopatě, prosím říct, jak to je? Na začátku dostanu 4 dělníky své barvy, potom nějaké praconíky produkuju jakožo "výstup" a pak? Pak jdou do mé zásoby do společné zásoby a kdoví kam ještě...já tomu vůbec nerozumím...Kdo co mi teda zůstává, poté co je vyprodukuju a použiju???

16.1.2013 16:01:56

ta"jemná"
Nevím, jestli ti to řeknu úplně přesně nebo správně, ale každý hráč má svoje maníky (dělňase, inži a vědce) a pak je tu společná zásoba šedivejch, které můžeš najímat a poté použít, dokud nestahuješ svý workery z akcí, pak vracíš tyto do společný zásoby.

Hru nezačínáš se všemi svými pracanty (ve své barvě), jen se 4 dělníky a pouze čtvrtý a pátý hráč s jedním inžou nebo vědcem dle svojí volby. Na základní desce (nástěnce) je pole Universities a když na něj umístíš dělníka a případně přidáš frfně, můžeš si nejprve ze zásoby ve své barvě povolat další tři dělníky/inžu/vědce/inžu nebo vědce a ty pak používáš (umisťuješ/stahuješ) až do konce hry. Teprve, máš-li všechny ve své barvě najmuté, můžeš najímat šediváky a ty máš na jedno použití (umístění/stažení - vrácení do společné zásoby). Já se to tam učil tak narychlo od Alenky, tak doufám, že tak nějak to je.

16.1.2013 16:37:53

jj
díky moc!

16.1.2013 16:43:49

ta"jemná"
Není za co, zas tak moc her neznám, když to vidím na akcích, nebo jsou tu rychlejší, ale zrovna ses dneska trefila, tak konečně někomu můžu helpnout.

16.1.2013 16:55:41

kalif
na to, že moc her neznáš, tak jsi mi dnes už 2x dobře poradil (Earth Reborn) a teď tady :-)))

16.1.2013 16:58:51

Design bomb
...a proč jako vlastně tím, že umístím pracovníky na tuto akci získá díky mé akci bombu spoluhráč(i)?

17.1.2013 19:49:03

ta"jemná"
Protože tak :-)
Je to vážně takový divný, jedinou výhodou je to, že ty si vybíráš první. Ale možná mi vzhledem k nezkušenostem něco utíká.

17.1.2013 21:18:30

kalif
no, jako kdyby to mělo co do činění třeba se špionama, tak mi to přijde logický - takhle moc ne, ale jinak je mi je ta hra opravdu moc sympatická :-)

17.1.2013 21:24:05

Vybíráme z Bazaru

Desková hra Wolfenstein
Desková hra Wolfenstein
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas