nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Magicon

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Lucie Ernestová
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hledá se zachránce tajmené říše Magicon, která strádá nájezdy temných sil. Vaše družina putuje kraji Magiconu, ale jen jeden z vás obstojí. Kdo z vás je tím, který dojde na své pouti až do Wizardonu? Kdo je ten, který se stane zachráncem věčného světla, svěří je do rukou Velkého mága a zažehné naději pro celý Magicon?

V souboru her Magicon naleznete 4 hry zaměřené na různé schopnosti - logika, postřeh, představivost, strategie... Můžete hrát každou z nich zvlášť tak dlouho, dokud nedosáhnete 10 bodů (variantně můžete hrát i na 5 nebo 15 bodů). Můžete hry i kombinovat a hrát jen ty, které vás baví. Vaše body postupně označujte figurkami na bodovacím plánku.

Varianta hry č. 1: Magicon

Zábavná a strategická hra pro 2-6 hráčů. Cílem každého kola hry je zbavit se všech karet. Své karty kladete jednu po druhé tak, aby navazovalo barevné značení vyjadřující cestu po zemi Magicon. Bodové ohodnocení závisí na poslední vyložené kartě. Čím severnější kraj, tím více bodů. Hraje se na více kol.

Varianta hry č. 2: Světlo Magiconu

Vyprávěcí hra pro 2 a více hráčů. Cílem hry je bavit se poutavým vyprávěním příběhu na základě obrázků na tažených kartách. Jste skupinka hrdinů příběhu, ve kterém se vaše družina snaží najít Světlo Wizardonu a donést ho do rukou Velkého mága. Světlo v holi Velkého mága znamená světlo pro celou říši Magiconu a jeho záchranu před temnými silami.

Varianta hry č. 3: Letem světem Magiconem

Postřehová hra pro 2-6 hráčů. Cílem hry je zbavit se co nejrychleji všech svých karet. Rozdají se všechny karty a hráči kladou své karty dle barevných směrů pro putování Magiconem.

Varianta hry č. 4: Kvarteto

Zábavná hra pro 2-6 hráčů. Cílem hry je shromáždit co nejvíce čtveřit/kvartet stejné barvy/kraje.

Autor: Dooby