Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

trápení

Čau,
rád bych v této diskuzi poukázal na pár nepříjemností ve hře, na které můžete narazit a způsobí, že se sólo hra stane zběsilou jízdou o přežití a velkým trápením...
28.11.2014 09:11:30

postřehy
1. Občas se mi vůbec nepodaří najmout si jednotky, v nabídce jsou jednotky, které si aktuálně nemohu najmout, protože mají nevhodné ikony kde si je můžu najmout... když konečně dojdu na konci dne do magické věže, tak se nabídka změní a hle jsou tam jenom s ikonama vesnice... hrůza běs.
2. Nejhorší snad je mít na začátku na polích jenom dva orky "prcky" (oba daleko od sebe), kteří dávají jako odměnu pouze 2 body slávy. Na začátku nepostoupíte o úroveň výš a už se to táhne a táhne...a magická věž hned vedle vás...
3. No a chce se mi brečet, když dobiju město, v nabídce jsou parádní jednotky, ale je konec dne... pak se zase jednotky vymění a asi vás nepřekvapí že tam pak žádný s ikonou města nejsou....
Chci tím říct, že jsem si zahrál krásný sólo hry, ale pak jsou hry(asi tak jedna ze čtyř) kdy je to strašný a nic nefunguje.

28.11.2014 09:25:31

postřehy
Tak sólo her mám za sebou cca 30 a moje postřehy jsou trošku jiné. Jediné co hru dokáže brutálně zkomplikovat je pohyb. Pokud dostaneš špatný terén a nepřijdou lepší karty na pohyb tak nepomůže ani svěcená voda.

Problém s jednotkami až tak moc nemám. Nesnažím se za každou cenu nějakou nabrat hned ze začátku. Pokud to nejde, tak to nejde. V takovém případě alespoň běžím mapou do předu, a snažím se potkat nějakého orka a co nejvíc odkrýt mapu.

Odkrytí mapy je klíčové. Vědět co nejdříve kde jsou města a pak oběhat tvrze, magické věže a cokoliv kde se dá nabrat sláva. Na město už je samozřejmě dobré jít s jednotkami. Města jsem dobyl bez arterfaktů, bez kouzel, ale nikdy ne bez jednotek.

Z kouzel se doporučuji zaměřit na bílé a zelené, i když to nevypadá, tak při útoku na město mají často lepší efekty než modré nebo červené a navíc obránci vůči nim nejsou imunní.

28.11.2014 15:22:10

Vybíráme z Bazaru

Vítejte ve svém vysněném domově
Vítejte ve svém vysněném domově
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas