Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nove rozsireni: Shades of Tezla

Mate nekdo vice informaci k tomuto novemu rozsireni (Shades of Tezla)? Nasel jsem jen info na bgg, kde je informaci opravdu pomalu.
9.4.2015 19:24:42

re
Na Fantasyobchod mají předobjednávku, jde do toho někdo? :)

http://www.fantasyobchod.cz/mage-knight-shades-of-tezla (11. 7. 2015)

24.4.2015 12:46:04

trpělivost přináší růže...
No, já bych si radši počkal na nějaký prezentační video nebo preview od autorů/testerů. Přeci jen z popisku počtu a typu komponent není moc poznat, jak moc je to nezávislé/samoúčelné rozšíření.

Pokud to bude jako LL, že většina komponent půjde plnohodnotně přidat do základní hry, aniž by se hráč/i museli popasovat s Volkarem (megabitvy), tak proč ne.

Ale zaráží mě, že tam nebudou (podle toho co píší), žádné rozšiřující karty (kouzla, schopnosti...), jen nový hrdina, nové mapové dílky, nové žetony nepřátel
, dva ciferníky avatarů... (??) - že by boj proti 2 protivníkům najednou (kteří se ještě mydlí mezi sebou).

Osobně mi to zatím nepřijde nijak revoluční?

Dělali to vůbec s V. Chvátilem nebo si to ušili WK sami na koleně?

24.4.2015 20:14:54

re
Na krabici je jméno Vládi Chvátila, tak předpokládám, že by ho nemohli použít, kdyby v tom neměl prsty.

Jinak taky počkám na nějaké video, jak to bude vypadat, za cenu skoro tisícovku by tam mohlo být něco navíc :D

24.4.2015 21:37:51

Autor rozšíření...?
Myslím, že nemáš pravdu. V prospektu ke hře a (podobně i na krabici) je napsáno:

"The 3rd expansion to Vlaada Chvátil critically acclaimed Epic Fantasy hit of 2011!"

tedy že jde o rozšíření ke hře V. Chvátila, nikoli, že autorem tohoto rozšíření JE
V. Chvátil. LL ještě VCH dělal, ale zda i toto na to bych moc nesázel.

Ale nechme se překvapit :-).

25.4.2015 20:05:50

predobjednavka
Tak do predobjednavky bych sel, ale pouze za podobnou cenu, jako je napriklad odkazovana na bgg.com (22,49 USD). Takto se mi to jako prilis akcni cena nezda.

25.4.2015 23:25:26

autorstvi
Jisty uzivatel Paul Grogan (dle popisu jeden z designeru) uvedl na bgg.com, ze V. Chvatil se podilel jako konzultant. Nektere casti se mu pry dokonce nelibily a byly na zaklade jeho rad upraveny nebo odstraneny. Jedna z nich se pry stane zakladem neoficialniho rozsireni dostupneho na bgg.com. Par jinych jiz pouzivam a hru rozhodne obohatila (Ukoly a Predmety).

25.4.2015 23:33:04

pravidla
Na bgg jsou jiz dostupna pravidla. Vypada to opravdu zajimave.

27.6.2015 12:51:31

obsah pravidel...
Pravidla jsou k dispozici i na Wizkidích stránkách. Zběžně jsem je pročetl (scénáře jsem jen přelétl) a není to nic světabornýho/převratnýho.

Pokud vynecháme novýho MK se vším co k němu patří, tak nám zbyde:

- 11 nových druhů nepřátel typu Elementalista (v 1-2 kopiích)
- 11 nových druhů nepřátel typu Nemrtvý (v 1-2 kopiích)
- 2 počitadla pro vůdce/avatary výše zmíněných frakcí - analogie Volkara, ale bez figurek a nehýbajících se.
- žetony malých odměn za poražení nepřátel obsažených v tomto rozšíření
- 3 nové typy terénů/budov (hidden valley, graveyard, necropolis)
- 4 scénáře (jeden na 6 kol - zařazeny obě nové frakce, dva na 4 kola - zařazena vždy jen jedna z nových frakcí, jeden na 2 kola, zvláštní)
- 2 nové schopnosti nepřátel (vampiric attack (zvýšení útoku při zasažení cíle, a defense u obrany (může bránit sebe i jiné jednotky na stejném místě))
- 2 nové scénářové schopnosti jednotek - ambush a pursuit. Týká se chování rampaging nepřátel.

Nový MK a žetony nepřátel jdou pochopitelně použité obecně i jen se základem.

Je otázkou zda cena cca 900 Kč (předobjednávka na jednom nejmenovém e-shopu)
ospravedlní tento poněkud "hubenější" obsah.

29.6.2015 16:03:07

to laredo
Souhlasim. Za temer 900 to bude jen pro skalni fanousky. Domnivam se, ze hru lepe obohati fanouskovska rozsireni (predmety, ukoly). Nicmene v USA stoji rozsireni v predprodeji (viz bgg) pouze 520 czk. To mi pripada jako primerena cena. Zasilaji i do Evropy, ale postovne vychazelo na 200 CZK (komunikoval jsem s obchodem). Nicmene je tam zminka, ze pri objednavce nad 100 USD je postovne zdarma (nevim, zda do Evropy) - coz znamena objednat minimalne 5 kusu.

29.6.2015 17:49:56

Vybíráme z Bazaru

Empire's End Kickstarter Deluxe
Empire's End Kickstarter Deluxe
Akt. cena: 1290 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas