Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

fyzická odolnost vs magická odolnost

Příklad. Jde na mě fyzický útok pět, neblokuji, zranění dám jednotce se zbrojí pět, tudíž jsou přiděleny všechny karty zranění. ALE, když na mě jde magický útok(oheň, nebo led) 5 a já mám zbroj 5, tak podle pravidel se mi nic nestane a nedostanu ani kartu zraneni. Je to tak?

A pokud bych to přidal na (mojí)jednotku s odolnosti proti tomuto typu, snizim utok na polovinu zaokrouhleno nahoru, či dolu? To znamená útok m. utok 5, mam odolnost, takze jakou potrebuji zbroj, abych to vykryl? Tzn 3 nebo mi staci dva? A dostanu tedy zraneni nebo ne? V pravidlech mam gulas... :/
5.11.2014 18:00:39

cze.oi
odpověděl jsem ti i do otázky ale postnu to i sem:

Pokud na tebe jde fyzický útok za 5. Ve fázi přidělování zranění, jednotku která blokovala unavíš a dáš ji jedno zranění. Následně ten útok pět ponížíš o hodnotu zbroje. Z tvého příkladu by tedy zbylo již nula zranění k dalšímu přidělování a útok byl vyřešen. Zranění jednotce by jsi nedával pouze v případě, že by měla fyzickou odolnost v hodnotě 5 - to by ji jen vyčerpal.

Pokud na tebe pujde ledový nebo ohnivý útok za 5, tak přidělení zranění proběhne stejně. Jediné co by bylo jinak je, pokud by ses rozhodl blokovat, tak bys v případě ledového musel použít ohnivý blok za 5 nebo fyzicky/ledový za 10 nebo kombinaci ohnivého a fyzického/ledového - např. 2 ohnivého blokou + 6 fyzického.

Pokud bys měl ledovou odolnost a šel by na tebe ledový útok - hraješ to obdobně jako výše popsaný fyzický útok. Tedy ledový útok v hodnotě 5, proti jednotce se zborojí 5 a ledovou odolnostní skončí tak, že jen unavíš jednotků s odolností a nezraníš ji. Pokud by ledový útok byl 7 a ty měl jen obranu 5 s ledovou odolností, tak prvních 5 zranění je absorbováno bez zranění a zbylé dvě již jednotku zraní.

Dobře je to popáno v průvodci hrou na starně 11 - odstavec Odolné jednotky a příklad s Golemy.

5.11.2014 20:13:38

.
Super, díky. ;)

7.11.2014 11:01:12

obrana....
Utok se muze ponizit? Ja mam dojem, ze pokud nevyblokujes vse, utok prochazi plnou silou.

8.11.2014 09:07:56

obrana
jen jsem odtukl,spadla mlha z mozku. z mobilu mi nejde editovat. jak budu na kompu pridpevky mazu. diky za pochopeni nepochopeni.

8.11.2014 09:16:01

vycerpanost jednotky
to tarnow: Zajimalo by me, zda jste se pri vysvetlovani nezmylil. Pokud jednotku nepouzivate, ale jen zranujete, tak se jednotka nevycerpava (ani kdyz dostava kapky). Kde presne v pravidlech se to pise? Naopak na oficialnich strankach v rozsirenych pravidlech (nebo ve faq) jsem se docetl, ze neni problem zranovat odolnou jednotku vickrat (pokud nedostala kapky) - samozorejme jen v ruznych tazich, ale ve stejnem kole.

15.11.2014 21:54:26 | Upraveno autorem (porovnej)

imoust
Ano máš pravdu. V ofiko pravidlech na straně 8 jsou pravidla rozepsána, dle toho jak píšeš ty. Sorry za omyl.

16.11.2014 13:27:56

Vybíráme z Bazaru

BIOS ORIGINS - CZ - NOVÉ VE FÓLII
BIOS ORIGINS - CZ - NOVÉ VE FÓLII
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas