Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz

Ahoj. Uvažuji, že bych si hru koupil, ale pořád nevím. Hru bych si asi pořídil pro sebe na solo hraní. Možná, že by si se mnou občas zahrála dcera(10 let). Všude čtu, že jsou hodně těžká pravidla. Jsou opravdu tak těžká? Nechce se mi hodiny trávit luštěním pravidel a při hře pořád koukat do návodu. Jak je na tom hra třeba ve srovnání s Robinsonem nebo Through the Ages?

Díky
16.12.2016 07:16:00

pravidla
řekl bych, že něco málo nad Through the Ages.

Vzhledem k obtížné sehnatelnosti hry, a s tím související aktuálně přemrštěné ceně bych doporučoval si hru před koupí někde vyzkoušet.

16.12.2016 07:46:23 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Dvě hry jsou zde v bazaru, ale ta cena je fakt dost. Nemám to bohužel kde vyzkoušet.

16.12.2016 08:03:14

TILUS
Odkud jsi? Možná budeš mít někde v okolí nějaký herní klub.

16.12.2016 10:29:22

...
Bílina (Teplice)

16.12.2016 12:21:09

....
Stáhnul jsem si pravidla a trochu jsem je pročítal. Zase tak zle to nevypadá. Nejtěžší asi vypadá ten boj, ale pokud se člověk naučí co znamenají ty různé ikony na žetonech nepřátel, tak by to mohlo jít také. Stejně jako u Ghost Stories, kde se hráč musí také naučit ikony na vesnicích nebo na kartách duchů.

16.12.2016 14:27:57

Titus
Copak o to, hra je to super, ale velmi těžko sehnatelná, takže pokud budeš chtít pořídit, tak s těmi vyššími cenami budeš muset počítat.

18.12.2016 01:30:58

názor na hru
K pravidlům: základ pravidel vůbec není složitý, např. boj má jasně dané tři fáze (střelba, obrana, útok). Problém je ve výjimkách (když má tuto vlastnost, tak toto...), kterých je ve hře docela dost a prostě trvá, než si je člověk zautomatizuje.
Takže nad pravidly určitě 3 hodiny necháš, než budeš hrát rutinně. Hodinu úvodní čtení a tak dvě hodiny v průběhu her - plus pokud se ti podaří zahrát si úvodní hru/hry s někým, kdo už to zná, bude učení o dost zábavnější.
A můj subjektivní dojem ze hry - je opravdu dobrá a podle mého za ty peníze stojí. Při hraní mám vždy pocit spěchu, abych toho stihnul co nejvíc, než se setmí/rozední a zároveň jisté "epičnosti", což souvisí s tím, že jeden superhrdina může vymlátit celé město. Navíc hra hezky vypadá :-)
K sehnatelnosti: česká verze je problém, ale anglická je skladem ve více obchodech (např. rebel.pl).

18.12.2016 09:56:00

věk
Hru jsem si zamiloval, je opravdu z mého hlediska skvělá... ale je to hra, kde si nemyslím, že si ji dcerka užije (chce to asi vyšší věk), ale možná ji podceňuji :) co se týče solo scénářů, tak tam není vůbec žádný problém, pokud navíc ovládáš angličtinu, na BGG je spousta dalších scénářů. Byla tam i soutěž o nej solo scénář, kde jsou některé kousky opravdu vyvedené :) Jinak hra je trošku těžší i na zvládnutí co se týče vítězné strategie :) (když jsem hrál solo prvně s dobýváním města, tak jsem neměl vůbec šanci, podruhé jsem to zvládl tak ze 2/3).

19.12.2016 12:34:04

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu + rozšíření Noir
Kronika zločinu + rozšíření Noir
Akt. cena: 921 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas