Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

boj v ruinach - utek

Ahoj, zajimalo by me- dejme tomu, ze prohraju souboj v ruinach s creepou. Mam tedy plnou ruku krve a co dal. Pristi tah nemuzu odejit, protoze urcite nemam dochod. Zustanu-li na miste, zautoci na me nestvura znvu? A zautoci i kdyz se pohnu jedno pole smerem od ni? (stale v dosahu)? Analogicky drak, ci lihne.... Diky
26.12.2013 02:55:29

Útočenie
Netvory na teba sami od seba neútočia, jedinou výnimkou sú nepriatelia drancujúci krajinu, ktorých vyprovokuješ svojim pohybom z jedného políčka vedľa nich, na druhé políčko vedľa nich. V ruinách nemusíš ani nikam odchádzať, pretože tam je ten boj dobrovoľný.
Takže počas svojho ďalšieho ťahu budeš odpočívať - a budeš odpočívať pomaly, t. zn. že odhodíš z ruky jednu kartu zranenia a jednu kartu si potiahneš.

26.12.2013 08:00:04

výsledek boje
Pokud neporazíš všechny nepřátele na daném políčku, tak ustupuješ na políčko ze kterého jsi přišel.
Pravidla (str.9 Výsledek boje 3. d.)
Tzn. nikdo na tebe neútočí v dalším kole...

26.12.2013 08:01:21

to xjsvoboda
Tohle se týká jen toho, když útočíš na opevněné místo (pevnost, věž, město). U dobrodružství je to, jak píše ludomyl. Můžete si představit dobrodružná místa jako extra políčko (které je pod tím políčkem, na kterým stojíte, a na které se dá zadarmo jít). Když chci, tak dobrodružství zcela ignoruji (stojím na políčku se vstupem k dobrodružství, ale nejdu do toho dobrodružství). Když bojuji, tak ať vyhraji či prohraji, zůstanu na tom políčku se vstupem do dobrodružství. Pokud jsem prohrál, příště se můžu rozhodnout zcela znovu, jestli chci jít do dobrodružství nebo ho ignorovat.

26.12.2013 15:21:24

Longer
Hra tě nikdy nenutí bojovat, když nechceš (kromě boje mezi hráči a generála Volkara z rozšíření :).

Ve hře jsou tři základní typy bojů:

Dobývání. Vyvolá se pohybem na opevněné místo. Když neuspěješ, vracíš se, odkud jsi přišel, a k dalšímu boji nedojde, pokud se nepohneš na opevněné místo znovu.

Dobrodružství (a vypálení kláštera). Dobrovolné akce, ke kterým se můžeš a nemusíš rozhodnout. Ať uspěješ či nikoliv, příště se rozhodneš znova, nic ně nenutí jít do dobrodružství znovu. Viz předchozí odpověď.

Drancující nepřátelé. Ty můžeš vyzvat nebo na tebe zaútočí, když kolem nich projdeš. Když se ale nehýbeš a nevyzýváš je, nechají tě na pokoji.

26.12.2013 15:25:00

díky!
Super, to jsem potřeboval vědět. Do teď jsme to zřejmě hráli i špatně, protože např. na pevnost jsme útočili tak, že jsme stáli na vedlejším políčku a odtamtud útočili a přesouvali se tam až další tah...

A ještě jeden dotaz ke zraňování jednotek, není mi to totiž úplně jasné.

Dejme tomu, že mám vesničany, kteří mají tuším kryt 2 a pak vlastní odolnost 3.

útočí na mě dejme tomu potvora, která má útok 5 (sám vykryju dva, pro zjednodušení předpokládejme, že nemám žádné další karty).

Boj dopadne tak, že bez použití vesničanů mi tedy chybí tři kryty. S použitím vesničanů by mi stále chyběl jeden kryt, takže to pro mne nemá žádný efekt, right?

Dostanu tedy dmg za 5 - a mohu nechat zranit vesničany. Kolik jim dám kapek?


Příklad dvě: útočí nestvůra, která má útok pouhé 2 (ale třeba ledový atd, takže ho zkrátka nezvládnu vykrýt) ...a chtěl bych si zranit třeba vesničany (zatím nezraněné) - kolik dostanou kapek?


Poslední věc: Když je jednotka zraněna, ale nebyla vyčerpána, můžu ji po vyléčení mít opět aktivní (v tom samém kole?)


Díky!

26.12.2013 16:53:42

Ad příklady:
Příklad 1. Nevím, co myslíš tím "vykryju dva". Číslo na žetonu hrdiny není blok, ale odolnost.

V zásadě jsou dvě možnosti - buď útok plně vykryju pomocí Bloku (např. vesničani mají Blok 2, kdybych k tomu přidal Blok 2 z ruky a třeba ještě jednu kartu bokem, je to Blok 5 a jsme hotoví). Číslo na žetonku hrdiny nehraje v tomto případě roli.

Pokud jsem to nevykryl, musím rozdat 5 bodů zranění. A teď pozor, každá jednotka může dostat jen jedno zranění (jedovaté útoky jsou výjimka). Tj. máme 5 bodů zranění. Řekneme, že to jde do vesničanů. Ti mají odolnost 3, takže je zraníme a pořád ještě zbývají 2 body zranění. Pokud už žádnou jednotku nemáme, jde to do hrdiny - má odolnost 2, dostane tedy jedno zranění do ruky, čímž se spotřebují poslední dva body a jsme hotovi. Kdybychom chtěli vesničany ušetřit, bude to za tři zranění do ruky (bylo to 5 bodů zranění, za každé zranění do ruky se spotřebují dva body, a musíme se dostat na nebo pod nulu).

Příklad 2: Dostanou jednu kapku, víc dostat nemůžou. Přesněji: pokud je útok 1, 2 nebo 3, dostanou jednu kapku, a jsme hotovi. Pokud je to víc, dostanou jednu kapku a vše nad 3 jde dál (viz předchozí příklad).

Poslední věc: Ano.

26.12.2013 17:36:52

boj v ruinách
to je hrůza tady to forum co ste s tím udělali :)
vůbec se mi to nelíbí a sem absolutně proti :)

27.12.2013 00:45:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star Realms: Deck Building Game Box Set
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas